Rot Balans

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Rot Balans

İleti Bluedays » 29 Mar 2010, 15:26

Arkadaşlar,
Aracım yolda giderken, direksiyonu bıraktığımda 100-200 metre gittikten sonra sağa çekiyordu. Yavaş yavaş sağa doğru gidiyordu. C.tesi günü rot balans ayarı yaptırttım. Bu arada ön jantlarımdan biri eğilmişti.(hangisi hatırlamıyorum.) Düzelttiler. Balansçıya sordum, çekme devam ederse gelin dedi. Ben karar veremiyorum. Denedim ama anlayamıyorum. Mesela rampa çıktım düz rampa çekmiyor. Rampa inerken baktım inmiyor. Düz yolda giderken bakıyorum, bazen sağa çekiyor gibi bazen çekmiyor. Yol da bu durumu etkiliyor mutlaka ama bunu anlamanın başka bir yolunu bilen var mı? Yada bir püf noktası işte?

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti taner_octavia » 29 Mar 2010, 15:33

en guzeli otobana veya cevre yollarına falan cıkmak. en duzgun asfalt orda var bence ,ordada biraz egim oluyo yer yer ama.anlamak icin hızlanın 100e kadar sonra gazı cekin ayagınızdan o sekilde deneyin bence.benimde basıma gelmisti ayarlatmıstım bende.rot balanscı onemli tabi ince ustalık gerekiyo ne kadarda bilgisayar yardımlı olsada.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti HASSAN » 29 Mar 2010, 18:15

rot balans gerçekten çok önemli iyi bir usta bulmak lazım yoksa lastikleriniz dengesiz aşınır
RENORENORENORENO
Kullanıcı avatarı
HASSAN
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: hasan
Nereden: İzmir
Arabanız: 1998 GLX FELİCİA

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir