lpg taktırırken benim başıma gelenler size gelmesin

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

lpg taktırırken benim başıma gelenler size gelmesin

İleti denizkent » 30 Mar 2010, 11:20

Aralık ayında fabia 1,4 16v classic arabama Ramses marka sıralı sistem taktırdım. Taktırdıktan sonra arabada vites değiştirirken veya boşa aldığımda rölanti hızlı bir şekilde düşüp stop ediyordu. taktırdığım yere gittim tekrar durumu anlattım. bilgisayarda baktı,bir şeyi unuttuklarını söyleyip ayar yaptıktan sonar şimdi tamam dedi. yalnız araba ısındıktan sonra problem yaratmıyordu. yani sabah arabayı çalıştırdıktan belli bir süre sonra gaza geçiyor geçtikten sonra ilk ışıklarda veya tümsekte veya vites değiştirirken debriyaja bastığımda arabanın rölantisi düşüp stop ettitiriyor. sonra tekrar çalıştırıyorsun böyle 2-3 defa devam ediyor. sonra ancak stop etmemeye başlıyor ancak tabi sen araba stop etmesin diye rölantiye daha dikkat ederek yavaşça basıyorsun.

Ama ben devamlı araba ile gezen bir insan değilim. Evden sabah okula gidiyorum sorunlu. Öğlene kadar araba soğuyor bir yere gidiyorum sorunlu . Akşama tekrar soğuyor akşam eve gidiyorum eve gidene kadar sorunlu. Can sıkıntısından içim içimi yiyor. ustaya durumu anlattım usta beynini tekrar değiştirdi falan yine aynı sorun var. tekrar stop ediyor.

usta bizimle ilgisi yok servise götür problem orda dedi.

hayda şimdiye kadar bir defa dahi stop etmeyen araba lpg taktırdım sorun yaşıyorum usta bana sorun gazda değil arabada dedi. neyse bir şey diyemedik aldık arabayı servise götürdük ustaya durumu anlattık. boğaz kelebeğini temizleyelim dedi. boğaz kelebeğini temizledi falan. oradan aldım. eve götürdüm 1 gün sonra sabah yine aynı sorun. servise telefon açtım. ya kardeş böyle böyle aynı sorun devam ediyor. yok abi bizimle ilgisi yok dedi. sorun tüpü taktırdığın yerde dedi. tüpü takan ustaya götürüyorum abi sorun tüpte değil arabada diyor. yani o topu ona atıyor o ona. Bir tek senin arabada böyle oldu diğer arabalarda böyle bir sorun olmadı diyor.

Yani tüp taktırdığıma bin pişman oldum. şehir içinde tüpsüz kullanıyorum uzun yolda tüplü. lpg taktırırken aklınızda bulunsun.

denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 30 Mar 2010, 11:23

LPG geçiş sıcaklığınızı yükselttirip deneyin. Regülatörden sıcaklık ölçen kitler için 40 Derece idealdir daha az yada çok yaptırmayın.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti xex » 30 Mar 2010, 11:24

İyi bir lpg montaj servisine denk gelmemişsiniz sanırım.

Geçmiş olsun.

Montaj yaptırdığınız yere baskı yapın gerekirse söktürüp paranızı iade alma yollarına gidin.
Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oktay Var
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2005 Opel Astra 1.6 Elegance

İleti denizkent » 30 Mar 2010, 11:34

? yazdı:LPG geçiş sıcaklığınızı yükselttirip deneyin. Regülatörden sıcaklık ölçen kitler için 40 Derece idealdir daha az yada çok yaptırmayın.

kardeş sıcaklık 40 derece olarak ayarlandı. ondan eminim. forumlara bakıyorum başka kişilerinde başına gelmiş bir şekilde tealfi yoluna girmişler bi tek ben halledemedim.
denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti esri » 30 Mar 2010, 11:39

bende de felicia 98glxi var.. ben de ayını sorunla karşılaştım. ve o çıldırma evrelerini teker teker yaşadım. şimdi sorun çözüldü.. sorun çözülene kadar iki egzozu da değiştirdim. hararet müşürünü değiştirdim. gaz telini değiştirdim. boüaz kelebeğini de değiştirdim. dediğim gibi şimdi sorun çözüldü ama hangi işlem sonunda çözüldü bunu skodaları benden dah iyi tanıyan arkadaşları cevaplayacaktır..
esri
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Çanakkale
Arabanız: ford focus (2008) 1.6i + still paket

İleti esri » 30 Mar 2010, 11:40

pardon boüaz kelebeğini değiştirmedim. temizlettim..
esri
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: ford focus (2008) 1.6i + still paket

İleti denizkent » 30 Mar 2010, 12:04

esri yazdı:pardon boüaz kelebeğini değiştirmedim. temizlettim..
boğaz kelebeğini temizlettim. sanki araba benzinde daha iyi oldu gibi ama gazda dediğim gibi hiç bir değişiklik yok. çıldırma evrelerindeyim.
denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti diseqc » 30 Mar 2010, 12:05

ateşleme bobinlerine baktırın genelde takılınca onlar yanar bu sorun ortaya çıkar daha önce başıma gelmişti iyi bir ustya ateşleme bobinlerini kontrol ettir
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti hetepe » 30 Mar 2010, 12:28

Aynı şeyleri daha önceki arabalarımda yaşamıştım, o yüzden 1,2 lt lik fabiamı bu kriterlere göre seçtim ve hâla benzinde kullanıyorum.
Çok zorunlu değilseniz LPG taktırmayın, taktırırsanız 500 yri gezin, iyi bir yer bulursanız taktırın.
Geçmiş olsun...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti denizkent » 30 Mar 2010, 13:17

diseqc yazdı:ateşleme bobinlerine baktırın genelde takılınca onlar yanar bu sorun ortaya çıkar daha önce başıma gelmişti iyi bir ustya ateşleme bobinlerini kontrol ettir
kardeş eğer sorun ateşlemede olsa ilk çalıştırmada bu sorun ile karşılaşmazmıyız. ilk çalıştırmada hemen alıyor.
denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 30 Mar 2010, 14:10

vw araçların genelinde bu problem oluyormuş rolanti sorunu motor arıza lambası yanıyormu sizin arıza olarak ne gösteryiyor?
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti diseqc » 30 Mar 2010, 14:25

bende bir oto ibiza var annem kullanıyor şimdi oda tüp takılınca aynısını yaptı nerelere gitmedik ne parçalar değiştirmedik benzinde normal olduğu için araba ilk marşdada tık diyealıyordu ateşleme bobini ateşlemeyi tam olarak kesmemiş ama bujinin gücü zayıflamış benzini ateşliyor aa lpg daha çok ateşe ihtiyaç duyduğu için sürekli stop ediyordu bobinler değişti düzel di tabi arıza kesin o demiyorum ama ateşleme sistemine bir baktırmak gerekiyor zira sürekli benzinde çalışan arabalarda ateşlemede yada hava sistemindeki bazı arızalar belli olmuyor ama sisteme tüp takılınca birden ortaya çıkıyor çünkü lpg dengesiz hava ve dengesiz ateşlemeyi hiç affetmiyor neyse geçmiş olsun inşallah sorunu bulabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cineration » 31 Mar 2010, 13:59

ateşleme bobininizi değiştirmenizi gerektiği kanısındayım
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti diseqc » 31 Mar 2010, 14:21

arabada sürekli parça değiştirmek sorunu çözmüyor olan sizin paranıza oluyor bende ibizayla uğraşırken her usta başka bir tarafını söktü hep para verdim ama araç bir türlü düzelmedi sürekli stop ediyordu 2 hafta da arbaya 3 takım buji taktılar her söken bunlar bu arabanın değil yanlış takılmış ondandır deyip bizi soydular en sonunda ankarada enver ustayı buldum işine sağdık sağlam bir insan daha önce wv den emekli olmuş biraz para canlısı biri ama ustalığı 10 numara artık canıma tak etti gittim ona arbayı verdim ahada bunlar anahtarları dedim yapınca arasın deyip arabayı bıraktım o taktı söktü bişeyler yaptı en sonunda beni aradı bobinler arızalı dedi değiştirdi olan benim 350 tl ye oldu ama arabada saat gibi oldu size tavsiyem parçaları deneme yanılma yoluyla almayın sağlam parçalar elinizde kalıyor almadan denebiliyorsanız ne ala ama olmadı arabayı özelde iyi bir ustaya bırakın artık
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti HTP » 02 Nis 2010, 14:51

diseqc yazdı:ateşleme bobinlerine baktırın genelde takılınca onlar yanar bu sorun ortaya çıkar daha önce başıma gelmişti iyi bir ustya ateşleme bobinlerini kontrol ettir

Benden önce konuya değinmişsiniz.Bende aynı şekilde bobinlerin kontrol edilmesinin %100 gerekliliğine inanıyorum.Zaten yeterince açıklamışsınız.Yakıt sistemi lpg olarak değiştiğinde artık benzinden tamamen farklı sorunlarla karşılaşabiliniyor.Konuyu öyle değerlendirmeli.Ateşleme sistemini mutlaka elden geçirin.Sizi yolunacak kaz gibi gören ustalara yada servislere gitmeden önce basit birkaç kontrol yaptırın sorunsuzca binin arabanıza.:P
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti esri » 18 Nis 2010, 22:09

sorununuzu hallebildiğinize sevindim. geçmiş olsunn
esri
CLASSIC
CLASSIC