AH ŞU SORUNLARA DA ÇÖZÜM BULSAM...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

AH ŞU SORUNLARA DA ÇÖZÜM BULSAM...

İleti jamesdean » 02 Nis 2010, 08:30

Arkadaşlar son zamanlarda arabayla baya haşır neşir olmaya başladım...Maşallah araba göz alıcı duruyor artık...
Dışı seni içi beni yakar olmasın, 2 maddelik sorunlarıma çözüm arıyorum :idea: :

1. SOL CAMDAN '' FIRRRRRRRR FIRRRRRRRRRRR '' SES GELİYOR. AYRICA '' FUUUUUUUUUUU FUUUUUUUUUUU'' RÜZGAR SESİ GİRİYOR İÇERİ. CAMI SIKICA BASTIRINCA ELİMLE FIRFIR SES KESİLİYOR....RÜZGAR SESİ KESİLMİYOR.
2. ARABA ESNEDİKÇE ARKA KAPIDAN '' GIRKGURK TIKIR MIKIR '' , SOL KAPIMDAN DA ''TIKIR TIKIR'' SESLER GELİYOR.....

Bu sorunlarına çözüm bulan arkadaşlar yorum yaparsa çok sevinirim. '' Bunlar kronik sorunlar'' diye çözümsüz yorumlar yapımazsa sevinirim, syg.. :shock:

Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti fabialife » 02 Nis 2010, 08:35

o sesler muhtemelen kapı ile kasa arasındaki boşluktan (fitil boşluğundan) ve camın iyi oturmamasından dolayı gelmekte. boş bir vaktinde bir kaportacıya uğrarsan 5 dakikada halleder.
fabialife
CLASSIC
CLASSIC

İleti jamesdean » 05 Nis 2010, 09:36

fabialife yazdı:o sesler muhtemelen kapı ile kasa arasındaki boşluktan (fitil boşluğundan) ve camın iyi oturmamasından dolayı gelmekte. boş bir vaktinde bir kaportacıya uğrarsan 5 dakikada halleder.

Arkadaşım sağolasın, bi hayır duası aldın ki sorma :)
Aynen dediğin gibiymiş. Gram ses kalmadı arabada...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti quickcan » 05 Nis 2010, 15:51

nasıl halletiler bizimde sol arka kapıdan ses geliyor.. YARDIM.. :))

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti jamesdean » 05 Nis 2010, 16:01

quickcan yazdı:nasıl halletiler bizimde sol arka kapıdan ses geliyor.. YARDIM.. :))

ozanknc yazdı:Herkese iyi haftalar öncelikle;
Benim şöyle bir problemim var eğer daha önce başına gelen varsa bilgilerini paylaşırsa sevinirim
Arabamla sağa yada sola dönerken sanki bana göğüslükden geldiğini hissettirdiği (tekerleklerden de olabilir) tıkırtılar geliyorher iki taraftan da sanki plastik sesi gibi geliyor bana ama ...
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

Arkadaşım çok şanslısın ,
dün aynı sorunları teşhis ettirip tamir ettirdim :)
3 sorun vardı aracımda :
1. Sol kapıdan rüzgar sesi alıyor, gıcırdıyordu.
2. Arka kapı araba esnedikçe tıkır tıkır ses çıkarıyordu.
3. Ön panelden gıcık bir titreme sesi geliyordu. Bozuk yollarda.

Bu sorunların hepsini '' BEDAVA'' yaptırdım . Nasıl mı :)

3.sorun panel sesini torpidoda unuttuğum bir kasetçalar yapıyormuş. Hemen Camdan fırlattım. Ses kesildi.
1 ve 2. sorunlar, aracın kapı fitilleri zamanla gerginliğini yitirip yumuşadığından fitil-kapı boşluğu artmış. Şöyle teşhis edebilirsin :
- kapı kolları ile cam arasındaki bölgeyi elinle bastır. Garc Gurc ses geliyor mu?
- kapı üstü bölgelerin simetrisine bak. Ön kapılarla arka kapıların arasındaki boşluk mesafesi aynı mı , yoksa fark var mı?

işlem basit ,kapı kapanmasına yardımcı olan ismini bilmediğim ( Kare ve köprü şeklinde metal ) parçayı çıkarmadan gevşetiyorsun, toRnavida tokmagıyla 1-2 mm ileri ittiriyorsun. İşlem sonucunda Kapıların tamamen kapanıyor, ne tıkırtı kalıyor, ne de rüzgar sesi. Fabiam benim, canım ya :) Masraf bile çıkartmıyor sorun çıkardığında bana :P.p
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir