Tavan Döşemesi Sarktı.. (Tamir edildi)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Tavan Döşemesi Sarktı.. (Tamir edildi)

İleti octaviaman » 17 May 2010, 17:28

Elinize sağlık,sorunu çözmüşsünüz bir güzel.
Yine de merak ettiğim ,döşemeciler yapıştırma işi için ne kullanırdı bir araştırmak lazım.Derby olsa ilk zamanlarda kafayı buldurur herhalde:lol:

Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti tvfk.38 » 03 Ağu 2011, 20:45

arkadaşlar bende ford escord var aynı sorunu bende yaşadım ve kendi imkanlarımla çözdüm.Öncelikle ağaç tutkalı alıyosunuz,daha sonra ağaç tutkalını tavandaki örtünün üstüne sıkıyosunuz.2 dakika kadar bekliyosunuz tutkal biraz sertleşmeli.Daha sonra boyamak için kullandığımız ruloyla hava kalmıycak şekilde önden arkaya doğru yavaşça getiriyosunuz ben denedim maliyeti 5 tl öneririm
tvfk.38
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: tevfik erkin
Nereden: Kayseri
Arabanız: ford escord

İleti tvfk.38 » 03 Ağu 2011, 20:46

arkadaşlar bende ford escord var aynı sorunu bende yaşadım ve kendi imkanlarımla çözdüm.Öncelikle ağaç tutkalı alıyosunuz,daha sonra ağaç tutkalını tavandaki örtünün üstüne sıkıyosunuz.2 dakika kadar bekliyosunuz tutkal biraz sertleşmeli.Daha sonra boyamak için kullandığımız ruloyla hava kalmıycak şekilde önden arkaya doğru yavaşça getiriyosunuz ben denedim maliyeti 5 tl öneririm
tvfk.38
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: tevfik erkin
Nereden: Kayseri
Arabanız: ford escord

İleti umutgiray » 07 Ağu 2011, 02:02

yapışmayan yere enjektör ile bir uygulama yapılabilir gibi. hani aşı hesabı ;)
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Nereden: Ankara
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti thechn » 19 Ağu 2011, 10:55

ben de tavan sarktı diye döşemeciye yeniden yaptırdım mart sonunda gecen hafta yine sarktı sorun ne anlamadım 200 tl gitti boşuna
thechn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sabri ceylan
Nereden: Uşak
Arabanız: fabia 1.4 comfoort

İleti PİCK-UP » 19 Ağu 2011, 15:08

döşemecilerin hepsi tavan, koltuk vs. işlerinde bally kullanırlar yapıştırmada...
Kullanıcı avatarı
PİCK-UP
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Semih KÖYMEN
Nereden: Adana
Arabanız: Felicia Pickup 1.3 LX- VW T5 - CTR. Nemo C.P

İleti thechn » 20 Ağu 2011, 20:17

bally mi bilmem ama 5 ay olmadan geri atması cok adi yapıldığını gösteriyor
thechn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sabri ceylan
Nereden: Uşak
Arabanız: fabia 1.4 comfoort

İleti turgi » 23 Mar 2012, 22:34

ya arkadaşlar bende de var sorun şu yapıştırıcı olayı nasıl çözülecek hangi yapıştırıcıyı kullanacağız bally mi ağaç tutkalımı acill bi yardım
turgi
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Antalya

İleti eyup » 20 Kas 2012, 21:09

Arkadaşlar hepinize merhabalar... 1.resimde denilen, ilk önce bu parçayı sökeceksiniz dediği parçayı ben kendi 2001 elegance,da asıldım asıldım ama çıkaramadım. nasıl çıkacak bu parça acaba. tavan döşemesi sarktı, bende yapıştıracağım.

Ha birde şunuda belirteyim. Bu araba yaklaşık 3 senedir bende hiçbir şey yoktu, taaki bu yaz ayında biraz klimayı fazla kullandım, çocuklar hemen üşüdükleri için klima mazgallarını tavana yönlendirdiler ve ondan sonra hemen sarkmaya başladı, şu anda tavan döşemesinin %85'i sarkmış durumda.. döşemeciler 150 tl. ücret istiyorlar. Bende kendim yapacağım.

Herkese iyi günler diliyorum ve bundan sonra hep bu forumdayım inşaallah
Kullanıcı avatarı
eyup
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eyüp DEVREZ
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 FABİA ELEGANCE

İleti eyup » 20 Kas 2012, 21:14

siz siz olun klima mazgallarını sakın ha tavana yöneltmeyin. benden söylemesi, bu sarkmanın çok sıcak bölgeler olması vs. vs. gibi nedenler değildir.
Kullanıcı avatarı
eyup
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Eyüp DEVREZ
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2001 FABİA ELEGANCE

İleti seyhomer » 26 Şub 2013, 08:46

Arkadaşlar merhabalar,bendede fabia 2001 var.Yaklaşık 1 yıldır tavan sarkık bir şekilde gidiyodum ta kii misafirler arkaya oturupta huysuzlanana kadar :).Sonra sizin sohbetleri gördüm.Bende yapıştırma işine kalkışayım dedim ama benim tavan tamamen sarktıgı için ben yapıştırmaktan vazgeçtim.Tavanı tamamen söktüm.Yüzey kumaşını çamaşır makinesinde yıkadım :).Yüzeydeki süngerleri temizledim.Yeni süngerle kapladım en son bezide yapıştırıp tekrardan yerleştireceğim.Sizede ilham vermesi açısından resimlerimi çekiyorum en kısa zamanda yüklemiş olurum.
seyhomer
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: Skoda Fabia I

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 12 misafir