fabia göğüslük ses problemi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia göğüslük ses problemi

İleti ozanknc » 05 Nis 2010, 09:03

Herkese iyi haftalar öncelikle;
Benim şöyle bir problemim var eğer daha önce başına gelen varsa bilgilerini paylaşırsa sevinirim
Arabamla sağa yada sola dönerken sanki bana göğüslükden geldiğini hissettirdiği (tekerleklerden de olabilir) tıkırtılar geliyorher iki taraftan da sanki plastik sesi gibi geliyor bana ama ...
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

ozanknc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti jamesdean » 05 Nis 2010, 09:33

ozanknc yazdı:Herkese iyi haftalar öncelikle;
Benim şöyle bir problemim var eğer daha önce başına gelen varsa bilgilerini paylaşırsa sevinirim
Arabamla sağa yada sola dönerken sanki bana göğüslükden geldiğini hissettirdiği (tekerleklerden de olabilir) tıkırtılar geliyorher iki taraftan da sanki plastik sesi gibi geliyor bana ama ...
Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim.

Arkadaşım çok şanslısın ,
dün aynı sorunları teşhis ettirip tamir ettirdim :)
3 sorun vardı aracımda :
1. Sol kapıdan rüzgar sesi alıyor, gıcırdıyordu.
2. Arka kapı araba esnedikçe tıkır tıkır ses çıkarıyordu.
3. Ön panelden gıcık bir titreme sesi geliyordu. Bozuk yollarda.

Bu sorunların hepsini '' BEDAVA'' yaptırdım . Nasıl mı :)

3.sorun panel sesini torpidoda unuttuğum bir kasetçalar yapıyormuş. Hemen Camdan fırlattım. Ses kesildi.
1 ve 2. sorunlar, aracın kapı fitilleri zamanla gerginliğini yitirip yumuşadığından fitil-kapı boşluğu artmış. Şöyle teşhis edebilirsin :
- kapı kolları ile cam arasındaki bölgeyi elinle bastır. Garc Gurc ses geliyor mu?
- kapı üstü bölgelerin simetrisine bak. Ön kapılarla arka kapıların arasındaki boşluk mesafesi aynı mı , yoksa fark var mı?

işlem basit ,kapı kapanmasına yardımcı olan ismini bilmediğim ( Kare ve köprü şeklinde metal ) parçayı çıkarmadan gevşetiyorsun, topnavida tokmagıyla 1-2 mm ileri ittiriyorsun. İşlem sonucunda Kapıların tamamen kapanıyor, ne tıkırtı kalıyor, ne de rüzgar sesi. Fabiam benim, canım ya :) Masraf bile çıkartmıyor sorun çıkardığında bana :P.p
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti C@GL@R » 05 Nis 2010, 09:46

ah o gizli bölme yokmu eski sahibi bayandı oje törpü falan çıktı altıktan br süre sonra farkettim o bölmeyi hemen attım onları benim ses problemim yoktu ama o gizli bölmenin farkında olmayan çok fabia cı var bence bir bakın orda ne varsa atın :)
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir