FABİA ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

İleti akt145 » 05 Nis 2010, 21:09

SİTEMİZİ ZİYARETCİ OLARAK GEZEN VE FABİA ALMAK İSTEYEN ARKADAŞLARA , FABİA ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR.... EKSİĞİM OLURSA TAMAMLARSINIZ..... ARKADAŞLAR 1-ARKA KAPILARINDAN SU ALIYOR MU DİYE KAPI DÖŞEMESİNİ VE TABAN DÖŞEMESİNİ KONTROL EDİNİZ! 2-MERKEZİ KİLİT MEKANİZMASI SAĞLIKLI BİÇİMCE ÇALIŞIYORMU ÖNEMLİ DİKKAT EDİLECEK KONULARDAN BİRİSİ 3-DİREKSİYON POMPASI SORUNU VAR MI BOZUKSA YANDINIZ YAKLAŞIK 2000TL CİVARI 4-ARKA CAM SİLECEK SU FIRLATIYOR MU REZİSTANSLAR FAAL Mİ 5 -DİREKSİYON AÇI SENSÖRÜ VE LAMDA SENSÖRÜ SAĞLAM MI 6-HARARET MÜŞÜRÜNÜN VE TERMOSTATIN SAĞLAM OLUP OLMADIĞINI KONTROL ETTİRİNİZ 7-BURÇLARDAN KASİS VE ÇUKURLARDAN GEÇERKEN GICIRTILAR GELMESİ . BU YAZDIĞIM ŞEYLER FABİA YA ÖZGÜ KRONİK OLABİLECEK AĞRIZALARDIR DİKKAT ETMEZSENİZ BAŞINIZ ÇOOOK AĞRIR O YÜZDEN ARACINIZI YETKİLİ SERVİSE GÖSTERİP VAGCOM CİHAZINA KESİNLİKLE BAĞLATINIZ..... ŞİMDİLİK AKLIMA GELENLER BUNLAR .... SİZİNDE AKLINIZA GELEN BİŞİ OLURSAEKLEYİNİZ ....

akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti iceman70 » 05 Nis 2010, 22:14

müziği açtığında hoparlör kısmını cızırdıyor mu sonra camları örtünce çok fazla sallanıyor mu hatta açıkken bi söyle hafifce yukarıya asılın genelde bozulmak üzere olanlar yukarıya çok oynuyor asılınca.Sonra sağ kapı cam otomatiği düğmelerinde çok sorun çıkıyor.Kapı switchlerinde sensörlerinde sorun olabiliyor.Kapılardan rüzgar sesi alabiliyor.Benim fren merkezi bozuldu onada dikkat edebilirsiniz frene basın ardından kaldırıp tekrar basın fren daha iyi tutuyorsa fren merkezinin lastik contalarında sorun olabiliyor.Sonra bütün fabialarda klasik heralde salıncak burcu çok fazla esniyor fren esnasında frene basınca küt diye ses yapıyor.Aklıma gelen bu kadar :)
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 05 Nis 2010, 22:19

daha önce bu konu vardı bende hatta madde madde yazmıştım bir bulsam buraya kopyala yapıştır yapacağım :?
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti turker » 06 Nis 2010, 01:09

Fabia önden kazayı kolaylıkla belli eder.

Ön tamponun çamurluklarla birleştiği noktalardaki çizgiler kusursuz mu?
İyi bir ön fotoğraftan %90 hikaye belli olur...
turker
CLASSIC
CLASSIC

İleti cineration » 07 Nis 2010, 13:28

Ön tampon ile çamurluk birleşim yerleri kaza yönünden yanıltıcı olabilir.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti lazianke » 07 Nis 2010, 15:20

cineration yazdı:Ön tampon ile çamurluk birleşim yerleri kaza yönünden yanıltıcı olabilir.

katılıyorum, benim eski fabiada kaza ve değişme yoktu ama alçak oluşundan tamponu alttan sürtme sonucu olsa gerek tamponun yerinden esnemesi sonucu çamurlukla birleşme hattı düzgün değildi.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti C@GL@R » 07 Nis 2010, 15:23

aynen bnmde önden kazası olmadığı halde tamponla çamurluk arası biraz açık.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir