Lpg Taktırıyorum

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Lpg Taktırıyorum

İleti iceman70 » 10 Nis 2010, 21:21

İnş pazartesi lpg taktırıyorum atiker olcak.Karamanda bir atiker bayisi var birde hem atiker hemde brc takan fiat servisi var.Büyük ihtimal atiker bayisinde taktıracam.Konuştum ettim biraz forumda olan şikayetleri dile getirdim iki firmada aracın arıza lambasının yanacağını söndürseler bile takrardan yanabileceiğini söylediler.Tahminimce çoğu ecu'lu araçlar veriyordur bu hatayı.Aklıma bu gösterge takıldı sizce resimdeki kaç numaralı yere taktırıyım veya daha iyi bir yer biliyormusunuz bana 2 numaralı yer çok daha uygun olur gibi geldi sizinde fikrinizi almak istiyorum.

iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 10 Nis 2010, 21:25

iyi yapıyorsun arabanı artık daha bir seveceksin az yaktığı için:) bnm taktırdığım yere taktır iki yerde göz önünde eğretti gibi durur bnm tavsitem orayı bırayı deldirme sol taraftaki torpido kısmına taktır sitede konusunu açmıştım..

viewtopic.php?f=14&t=18709&p=250895&hilit=fikir+ama%C3%A7l%C4%B1#p250895
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti y.emre » 10 Nis 2010, 21:32

yanlış hatırlamıyorsam satıyordun aracını satacaksan bosuna taktırma piyasasını etkilemiyor etkilesede lpg kiti kadar etkilemez...
bencede göstergece görünmicek biye tak tabi senin görebileğin biyer olsn :D:D
sol tarafta far yükseklik ayarının olduğu kısım daha uygn bence
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti ayhani » 10 Nis 2010, 21:43

iceman70 yazdı:İnş pazartesi lpg taktırıyorum atiker olcak.Karamanda bir atiker bayisi var birde hem atiker hemde brc takan fiat servisi var.Büyük ihtimal atiker bayisinde taktıracam.Konuştum ettim biraz forumda olan şikayetleri dile getirdim iki firmada aracın arıza lambasının yanacağını söndürseler bile takrardan yanabileceiğini söylediler.Tahminimce çoğu ecu'lu araçlar veriyordur bu hatayı.Aklıma bu gösterge takıldı sizce resimdeki kaç numaralı yere taktırıyım veya daha iyi bir yer biliyormusunuz bana 2 numaralı yer çok daha uygun olur gibi geldi sizinde fikrinizi almak istiyorum.

Hocam hayırlı olsun. Bende taktırdım bugün 2.gün. Taktırdığım yer KÜTAHYA'da ATİKER ve ZAVOLLİ bayisi olan KÜTAHYA OTOGAZ'dı. Bir arkadaşın yeğeni olduğu için kendine sordum octavia 1.6 ya hangisini önerirsin dedim. Ben atiker taktırmak istiyordum. Uzun yıllar kullanmak istiyorsan ZAVOLLİ takalım dediler. İkisinide inceledim şunu söyleyebilirimki ZAVOLLİ'nin tüm parçaları ATİKER'den çok daha kaliteli duruyor. Özellikle enjektörler atikerde kırmızı sert plastik ve sanki uzun yıllar kullanınca geyreyip kırılacakmış hissi uyandırdı. Zavolliden çok menunum saat gibi çalışıyor maşallah. 1500 tl'ye ZAVOLLİ tatırdım(Evet biliyorum biraz pahalı ama kütahyada fiyatlar böyle)
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti iceman70 » 10 Nis 2010, 21:57

çağlar güzel yer teşekkürler hepnize bende oraya taktırıyım bari :)) ayhani ağbi bizim burda zavoli marka yok en yakın konyaya gitmem gerek her sorunda 200km yol yapmam lazım :)) mecburen atiker takacam hem fiyatıda uygun
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti mygokhan » 10 Nis 2010, 22:08

Konsoldaki sıralı boşluklara takmak iyi bencede..Konsolu deldirme kesinlikle..

Yada LPG 'li olduğu ilk etapta belli olması gizli bir yerede koyulabilir..

Şimdiden hayırlı olsun, sorunsuz kullanman dileğiyle..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti cetin17 » 10 Nis 2010, 22:24

nasıl yapıldı bilmiyorum ama benim arabada gösterge el freninin oradaki boşlukta. çok sote yerde. ve el altında da değil.
Bir öyle şaşılası dünya ki burası, balıklar kahve içerken çocuklar süt bulamıyor. İnsanları sözle besliyorlar, domuzları patatesle... Nazım Hikmet RAN ...
Kullanıcı avatarı
cetin17
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çetin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia elegance 101 / landirenzo lpg

İleti ayhani » 10 Nis 2010, 22:30

iceman70 yazdı:çağlar güzel yer teşekkürler hepnize bende oraya taktırıyım bari :)) ayhani ağbi bizim burda zavoli marka yok en yakın konyaya gitmem gerek her sorunda 200km yol yapmam lazım :)) mecburen atiker takacam hem fiyatıda uygun

Bende aslında LANDİRENZO taktıracaktım ama oda KÜTAHYA'da yok bende senle aynı dertten muzdaribim.

Gösterge ışığını ben octide direksiyonun sol alta koydurdum. Göğsü deldirmede nereye koydurursan koydur bence
ayhani
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cetin17 » 10 Nis 2010, 22:45

skoda-fabia-sedan-interior.jpg
skoda-fabia-sedan-interior.jpg (49.09 KiB) 1013 defa görüntülendi
Bir öyle şaşılası dünya ki burası, balıklar kahve içerken çocuklar süt bulamıyor. İnsanları sözle besliyorlar, domuzları patatesle... Nazım Hikmet RAN ...
Kullanıcı avatarı
cetin17
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çetin
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia elegance 101 / landirenzo lpg

İleti taner_octavia » 10 Nis 2010, 23:35

lpg gostergesi birazda goz onunde olmalı gaza gecisi falan gazın miktarını gormek icin.koseye saklanıyo gormek icin ya basını egmen lazim iyice yada egilcende bakcan falan zorluk trafikte .benim sol tarafta diregin onune koydular.aynanın oralarda tam diregin onunde atikerin.cok cirkin degil bence gozlede rahatca gozukuyo.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti sucan » 11 Nis 2010, 11:55

merhaba bende atiker kullanıyorum octaviam da arasıra yanan arza ışığından başka en küçük sorun yaşatmadı şuana kadar size tavsiyem yakıt göstergesini sol tarafa farları açıp kapadığımız kolun yanına bir yere taktırmanız sizden başka kimse görmüyor direksiyon arkasında kalıyor ve gerektiğinde siz görüyorsunuz
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti iceman70 » 11 Nis 2010, 13:37

Sağolasınız.Beni en çok uğraştıracak ruhsata işletme heralde zaten türkiyede hangi iş kolay olsun ki bu kolay olcak inş hallederiz
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir