motora kedi girdi.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

motora kedi girdi.

İleti grey_wolf » 15 Nis 2010, 08:32

arkadaşlar sabah arabaya bindim. marşa bastım daha araba çalışmadan bir gürültü koptu. aha dedim triger koptu bu sesde krangtan geldi. soğuk terler boşaltı üstümden. korka korka kaputu açtım. birde ne göreyim. kayışın oraya kedi girmiş. hayvancığaz bişey olmadan çıktı gitti. olan bizim kayışa oldu. yarısını sıyırmış. biraz kenarlarını düzeltim servise kadar bıraktım. çok şükür kayış dışında büyük bir sorun yok. hani derler ya bahtsız bedeviyi çölde kutup ayısı öper diye :D bizimkide öğle oldu. kücücük delikten nasıl girdi içeri anlamadım gitti.

komşuda kafa yaptı bizimle sabah sabah. " kedir o kedi" demez mi.

inşaallah sizlerin başına gelmez bu durum.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti iceman70 » 15 Nis 2010, 08:57

geçmiş olsun demekki pisicik sıcak buldu girdi oraya :))
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti grey_wolf » 15 Nis 2010, 08:59

iceman70 yazdı:geçmiş olsun demekki pisicik sıcak buldu girdi oraya :))

sağol dostum
sokakta 500 tane araba var. oda anladı skodanın kalitesini :D sıcaklığını geldi oraya girdi.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti octaviaman » 15 Nis 2010, 11:49

Geçmiş olsun.
En kötü ihtimalle fazla merak neticesinde doğal seleksiyon olmuş olurdu.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti B@R@KÜD@ » 15 Nis 2010, 12:02

:D benim fabiaya sürekli giriyor özellikle kışın , artık evi olmuş çolunu çocuğunuda orda büyütüyor neyapalım bizde idare ediyoz kediciklerin bir evi olsun bari ama zarar vermediler bugüne dek daha kapıyı açar açmaz motordan iniyorlar soguk günlerde motor koruma bloğunun üstünde yatıyor ayak izi silmekten bıktım bende:D
Kullanıcı avatarı
B@R@KÜD@
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: T.AŞIK
Nereden: Adana
Arabanız: fabia 1.4 101hp special

İleti lazianke » 15 Nis 2010, 12:07

geçmiş olsun, çok öndeden dayımda bir ford 17 m vardı, 1970 li yılların gözde arabalarından,
bir sabah aynı şekilde bir bağırtı duymuş, meğer kedinin biri kıyma olmuş...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti barutoglu » 15 Nis 2010, 12:09

grey_wolf yazdı:arkadaşlar sabah arabaya bindim. marşa bastım daha araba çalışmadan bir gürültü koptu. aha dedim triger koptu bu sesde krangtan geldi. soğuk terler boşaltı üstümden. korka korka kaputu açtım. birde ne göreyim. kayışın oraya kedi girmiş. hayvancığaz bişey olmadan çıktı gitti. olan bizim kayışa oldu. yarısını sıyırmış. biraz kenarlarını düzeltim servise kadar bıraktım. çok şükür kayış dışında büyük bir sorun yok. hani derler ya bahtsız bedeviyi çölde kutup ayısı öper diye :D bizimkide öğle oldu. kücücük delikten nasıl girdi içeri anlamadım gitti.

komşuda kafa yaptı bizimle sabah sabah. " kedir o kedi" demez mi.

inşaallah sizlerin başına gelmez bu durum.

Aynı olayı ben geçen yıl yaşamıştım. v kayışı çıkmış bir sürü de kedi tüyü ile dolmuştu karter koruyucunun içi. Neticede Kolları sıvadım ve kayışı tekrar taktım. Okula biraz geciktim o kadar. Ama kediyi göremedim. Ben yaralı veya ölmüş bir kediyle karşılaşmayı düşünerek ve üzülerek açtım kaputu. Kediyi bulamamak biraz rahatlattı beni. Ama o günden sonra kediyi bir daha göremedim. Ölmemiştir inşallah. Kedi oraya motor sıcak olduğundan ısınmak için giriyor.
Sür çıkar ağyârı dîlden ta tecelli ede Hakk
Padişah girmez saraya hane ma'mur olmadan.
Kullanıcı avatarı
barutoglu
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Gazi BARUT
Nereden: Ankara
Arabanız: 2004 FABİA SP COMBİ 16V GRANİT GRİ ATİKER FAST SYS

İleti grey_wolf » 15 Nis 2010, 16:34

arkadaşlar kopan v kayışını değiştirdim. sağolsun bir güzelde motor temziliği yapmışlar hayran kaldım. kaputu açınca sıfır gibi olmuş. kayış+işçilik+temizlik = 30 tl.

ist avrupa yakasında olanlara tavsiye ederim. haramidere ONUR SERVİS.

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpino » 15 Nis 2010, 17:10

aklınızda olsun arkadaşlar. özellikle soğuk havalarda aracınıza binmeden önce motor kaputuna bir-iki kere vurursanız ısınmak için oraya girmiş olan hayvanların korkarak dışarı çıkmasını sağlarsınız. hem böylece doğanın bu masum canlılarını korumuş olursunuz hem de aracınızda can sıkıcı arızaların oluşmasını engellersiniz.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti tivoli » 15 Nis 2010, 19:27

Kedi demişken bende size bununla alakalı bir fıkra anlatayım...

- Bizim mühendisler yıllar evvel bir japon araba fabrikasını gezmeye giderler. Fabrikada dolaşırlarken bir oda görürler.. odada kafesler vardır ve içlerindede kediler vardır.. Bizim mühendisler "ulan şimdi sorupta rezil olmayalım" deyip fabrikayı gezmeye devam ederlerken bizim mühendislerden çömez olanı dayanamaz sorar kedilerin ne amaçla fabrikada tutulduklarını :)

Japon mühendisler şöyle bir açıklama yaparlar;
- Efendim biz kedileri test amaçlı kullanıyoruz derler. Bizimkilerin şaşkınlığı bir kat daha artar ve "ne testi" diye sorarlar.
- Biz bu kedileri test edeceğimiz aracın içine koyarız ve tüm camları kapatırız. ertesi sabah geldiğimizde kediler araç içerisinde ölmüşlerse aracın havalandırmasında bir problem yok demektir.. ancak kediler canlıysa aracın havalandırmasında problem vardır.. bizimkiler birbirlerine bakıp "hııı" derler :) fabrika ziyareti tamamlanır bizimkiler yurda dönerler..
Aylar sonra bizimkiler almanları davet ederler ve onlarda bizim fabrikayı ziyarete gelirler.. gelirler ama fabrikayı gezerlerken bir bakarlar ki her taraf kedi kaynıyor :) çok merak ederler ve kedilerin neden ortalıklarda gezindiklerini sorarlar.. bizimkilerde hemen cevabı yapıştırırlar "efenim biz bu kedileri araçlarımızın havalandırma testi için kullanıyoruz" derler.. almanlar apışıp kalır "nasıl yapıyorsunuz bu testi" diye sorarlar.. bizimkiler;
- efenim şimdi biz bu kedileri test edeceğimiz aracın içine akşamdan koyuyoruz ve camları kapatıyoruz, sabah geldiğimizde kediler hala aracın içindeyse havalandırma sistemi sağlam demektir.. fakat kediler aracın içinde değillerse sistemde bir problem var demektir :)

NOT: Bizim mühendislerimizi tenzih ederim bu sadece bir fıkradır ve bursada ünlü bir otomotiv ana yan sanayisinde çalışan bir mühendis arkadaşım anlatmıştı bunu bana bir zamanlar.. bu fıkraya ciddi anlam yükleyipte bizim mühendislerimiz on numaradır denilmesini istemem çünkü gerçektende onlar her zaman on numaradırlar.
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti bilalin » 15 Nis 2010, 20:23

Geçmiş olsun.Herkesin başına gelebebilir.Ciddi bir hasar olmaması gerçekten sevindirici.
Kullanıcı avatarı
bilalin
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: bilal inam
Arabanız: Fabia

İleti Satli » 15 Nis 2010, 20:46

geçtiğimiz son baharda doğmuş sevimli kınalı bir kedicik dikkatimi çekmişti işten gelip sitenin parkına girdiğimde oktime ait park yerinin köşesinde çamların altında hergün beni bekliyor arabadan inip binaya yönelince alttan hop motorun sıcak kucağına çıkıveriyordu ta ki sabah tekrar işe gitmek için arabanın kapısını açıp kapama sesine paldır küldür aşağıya atlıyor suç işlemiş çocuk gibi bir an yine malum köşesine koşup masum masum bana bakıp amca ne yapayım hava soğuk annem babam da beni sokağa terk etti dercesine miyavlıyordu.inanın bu serüven yaklaşık beş ay devam etti.aceba yanılıyormuyum diye takip ettim gerçekten kedicik hergün muntazam orada sabahlıyordu.yanlışlıkla zarar görmesin diye çok zaman kaputa bir iki tık yapıp müsaade istedim.onlar bizim dostlarımız yüce yaratıcı tüm mahlukata bir vazife verip yaratmış.şimdilerde pek gözükmüyor herhalde kendine başka bir mekan buldu.herkese sağlıklı kazasız sürüşler dilerim.bu arada önüm arkam sağım solum her taraf mo be se oldu arkadaşlar TRAFİKTE milim hata istemiyorlar Allah Kolaylık versin hepimize.
Kullanıcı avatarı
Satli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Salih Fikret Atlı
Nereden: Antalya
Arabanız: Seat Leon TDI DSG, Seat İbiza Cupra

İleti C@GL@R » 15 Nis 2010, 20:48

kayış gürültüsü ile kedinin bir alakası varmı anlamadım..hadi alakalı diyelim ama kedi pestil olmadan nasıl çıkmış. g.olsun
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti grey_wolf » 15 Nis 2010, 20:50

sağolun arkadaşlar. banada ders oldu artık her sabah kaputa bir iki tık yapacam. belki başka kediler. gelir. skodanın sıcaklığı çekiyor hayvanları :)

Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jenq » 15 Nis 2010, 23:33

Aynı şey fabia kullanırken bende de oldu 3 kez kedi girdi. 2 kez kayış değiştirmek zorunda kaldım :)
Fabiaların bir sorunu. Octavia da daha başıma böyle birşey gelmedi.
Kullanıcı avatarı
jenq
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: Skoda Octavia III Optimal 1.6 TDI DSG

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir