DİREKSİYON SERTLEŞTİ :/

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

DİREKSİYON SERTLEŞTİ :/

İleti BaTeRRiiSStt » 29 Nis 2010, 13:17

teşhis için almıyorlar ...

BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti jamesdean » 29 Nis 2010, 14:09

'' selamlar...

direksiyonda ağırlaşma direksiyon pompasından olmaz...pompa arızasında direksiyonu çeviremezsiniz bile..

ağırlaşma,
1- amortisör kafalarındaki rulmanların bozulmasından,
2- salıncakları tekerleklere bağlayan rotiller ya da rot başlarından,
3- direksiyon kremayer dişlilerinin sıkışmasından,
4- fabrika verilerinden daha geniş tabanlı ya da düşük yanaklı lastik kullanımından olur..

sevgilerimle... ''

Umarım böyledir.. Yoksa 1500 tl açık vercez
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Arabanız: FABIA CL

İleti C@GL@R » 29 Nis 2010, 15:26

jamesdean yazdı:
BaTeRRiiSStt yazdı:bozkurtta soner var ona götür .. o senın derdine çare bulur..

Cumartesi olmadı götürcez artık,
Teşhis için ücret alıyorlar mı Bate? Sorun şurda diyecekler mesela??

almıyorlar ben gitti oksijen sensörü değişmesi gerekiyor dediler ne kadar dedim 400 mü ne dediler 250 ye halledilecek işe sonra yaptırırım dedim çıktım.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti jamesdean » 29 Nis 2010, 15:37

Çağlar,

Ben eşek gibi gidecem servise..
Neden mi?
Hatırlarsan kısa hüzmeli farların sigorta soketlerini ararken, benim arkadaşlar tüm sigorta soketlerinin Amper farkı göztmeksizin yerlerini kurcaladılar....
Bursa Skoda Servis (Bozkurt Oto) ya tel açtım.. Durumu anlattım. Bununla ilgili olma olasılığının yüksek olduğunu, direksiyon altında bulunan sensörlerin (?? gibi birşey dedi) soketlerin çıkarılıp takılmasıyla oluşan bir bozukluk olabilecğeini söyledi...
E skoda servisi dışında bu işlerden anlayan pek yok..Kime güvenip götürecez ki dışarı?
Ben bir göstereyim bakalım ne fiyat verecekler arızaya.. Aracın alıcısı var 2 tane, 100 tlnin üzerinde bir masraf derse, direk satacam aracı....
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jamesdean » 29 Nis 2010, 17:28

cmt ye kadar GÜNCELLL...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti quickcan » 29 Nis 2010, 17:42

hidrolik azalmıştır.. bi tanıdığımda da olmuştu.. deposu değişir veya hortumu patlaksa o değişir geçmiş olsun sorunu çözünce paylaşırsanız sevinirim..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti jamesdean » 30 Nis 2010, 08:22

quickcan yazdı:hidrolik azalmıştır.. bi tanıdığımda da olmuştu.. deposu değişir veya hortumu patlaksa o değişir geçmiş olsun sorunu çözünce paylaşırsanız sevinirim..

Dün 100 km yol yaptım her zamanki gibi, direksiyon düşük hızlarda da yüksek hızlarda da çok hantallaştı( ağırlaştı ). Yine akşam park edip sabah kalkış yaptım, sertlik aynı. Ama sabah direksiyondaki sesi dinledim işe gelene kadar. Özellikle çukurcuk ve tümsekciklerde iyice geliyor. (direksiyon, direksiyon altı ve bel hizası arasından gelen bir ses ) Ses çoğaldı maalesef.( bozuk radyo frekansı gibi veya ne bileyim yeni ayakkabı alıp granit mermer üzerinde yürüdüğünce plastiğin çıkardığı ciyakciyak ses gibi )
Dünkü sürüşümde baya kolumu yordu direksiyon, kesinlikle sorun çıkacak.

Sabah bir Ustamı aradım : direksiyon hidroliği boşalmıştır dedi öyle ses geliyorsa..

Ne bileyim herkes farklı problemi olabileceğini söylüyor..

İnşallah Quickcanın söylediği gibi hidrolik bitmiş, veya hortum patlamış olsun....
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 30 Nis 2010, 08:40

jamesdean yazdı:
quickcan yazdı:hidrolik azalmıştır.. bi tanıdığımda da olmuştu.. deposu değişir veya hortumu patlaksa o değişir geçmiş olsun sorunu çözünce paylaşırsanız sevinirim..

Dün 100 km yol yaptım her zamanki gibi, direksiyon düşük hızlarda da yüksek hızlarda da çok hantallaştı( ağırlaştı ). Yine akşam park edip sabah kalkış yaptım, sertlik aynı. Ama sabah direksiyondaki sesi dinledim işe gelene kadar. Özellikle çukurcuk ve tümsekciklerde iyice geliyor. (direksiyon, direksiyon altı ve bel hizası arasından gelen bir ses ) Ses çoğaldı maalesef.( bozuk radyo frekansı gibi veya ne bileyim yeni ayakkabı alıp granit mermer üzerinde yürüdüğünce plastiğin çıkardığı ciyakciyak ses gibi )
Dünkü sürüşümde baya kolumu yordu direksiyon, kesinlikle sorun çıkacak.

Sabah bir Ustamı aradım : direksiyon hidroliği boşalmıştır dedi öyle ses geliyorsa..

Ne bileyim herkes farklı problemi olabileceğini söylüyor..

İnşallah Quickcanın söylediği gibi hidrolik bitmiş, veya hortum patlamış olsun....

yazılım ve bu tür işlerde servisten başkasına götürmemek lazım servise bir gidin sorunu öğrenin ustanın yapabileceği birseyse ona da yaptırabilrsiniz benim de başım yandı o yüzden yazılım işleri için antalyaya kadar giderim ama yağ değiştirme triger vb...işleri her usta yapar zaaten
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti BaTeRRiiSStt » 30 Nis 2010, 09:02

park halındeyken dıreksıyonu yavas yavas cevırdıgınde dıreksıyondan tıkırtı gıgı sesler gelıyormu? gelıyorsa amortısor rulmanı ...
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jamesdean » 30 Nis 2010, 09:20

BaTeRRiiSStt yazdı:park halındeyken dıreksıyonu yavas yavas cevırdıgınde dıreksıyondan tıkırtı gıgı sesler gelıyormu? gelıyorsa amortısor rulmanı ...

bATE,
Özellikle direksiyonu hareket ettirdiğimde gelen ses değil. Normal kalkıyorsun araçla en ufak bir taş, çukur, tümsekten geçince başlıyor ses. Tıkırtı da değil , bozuk radyo frekansı gibi, ciyaklayan bir ses...
Dün Orhangazi-Bursa yaptım, direksiyon hız yükselince de baya hantallaştı. Avuç içi çevrilmiyor,ne giderken ne durunca...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BaTeRRiiSStt » 30 Nis 2010, 09:49

sat kurtul en iyisi iflah olmaz o araba artık . . :D
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jamesdean » 30 Nis 2010, 09:59

BaTeRRiiSStt yazdı:sat kurtul en iyisi iflah olmaz o araba artık . . :D

HAKAN48 e özel mesaj atıyorum birkaç gündür.Bugün sesi iyice tasvir edince, son teşhisi DİREKSİYON MAFSALI'nda bozukluk olabileceği yönünde..
:(
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ufukt » 30 Nis 2010, 12:32

Geçmiş olsun inşallah çözerler sorunu.
Kullanıcı avatarı
ufukt
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ufuk türker
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Octavia 1.6 FSI DSG Elegance 2006

İleti jamesdean » 30 Nis 2010, 13:25

Şimdi karşımızdaki Renault Servisine gösterdim, Hidrolik yeterli. Direksiyon pompası bazen çalışıyor bazen çalışmıyor, dedi. Temassızlık olabilir, skoda servisinde cihaza bağlanacak dedi. ..:(
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti BaTeRRiiSStt » 30 Nis 2010, 13:39

eğer dıreksıyon pompası can cekısıyorsa yandın ki ne yandın........ satman daha hayırlı olucak kanımca.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti jamesdean » 30 Nis 2010, 14:02

BaTeRRiiSStt yazdı:eğer dıreksıyon pompası can cekısıyorsa yandın ki ne yandın........ satman daha hayırlı olucak kanımca.

Bate, kıyamet tellallığı yapma... Bulcas sorunu evellallah :)
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ufukt » 30 Nis 2010, 16:55

Yanlış biliyor olabilirim ama pompa bir çalışıp bir çalışmıyorsa sorunu başka yerde arayın. Pompa bozuk olsa hiç çalışmaz... Dediğin gibi temazsızlık olabilir. İnşallah da öyledir.
Kullanıcı avatarı
ufukt
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ufuk türker
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Octavia 1.6 FSI DSG Elegance 2006

İleti jamesdean » 03 May 2010, 08:43

Cumartesi günü aracı Bursa Skoda Servisine götürdüm. Sorunu anlattım. Kendisi de kullandı evet direksiyonda bariz bir ağırlaşma var.
Neyse eleman aracı bilgisayarlı cihaza bağladı önce. Bende meraklı gözlerle bakıyorum. Direksiyon pompası basınç değeri fabrika verileri ile aynı. Sorun yok. Yağ seviyesi azalmıştır dedi. Baktı ,Hidrolik seviyesi yeterli. E dedim sorun ne peki..
Sigorta panelindeki soketleri de kontrol etti , kontrol kalemiyle. Onlarda da sorun yok....
Sonra aküyü söktü. Direksiyon Pompasına eğildi. Kurcaladı kurcaladı,direksiyon pompan arızalı dedi.
Haydaaa, cihazda neden birşey çıkmadı??? Ne diye bağlıyorsunuz ki cihaza.. Bazen çalışıyor bazen çalışmıyor , bazen elektirik alıyor bazen almıyor falan dedi.
Arıza tespiti için gittim. İçeride İş emri dolduruyorlar. neyse yarım saat yazdılar çizdiler, '' DİREKSİYON POMPASI DEĞİŞECEK'' diye açıklama düştü. Bir dakika dedim, ben şimdi bunu yaptıramam. Param yok. Hem ben arıza tespiti için geldim sadece...
Neyse öyle çıktım Servisten.
Bilmiyorum ama bu şekilde yardımcı olduklarını sanmıyorum. Pompayı söküp, eline alsa, kurcalasa amenna.. Pattanak arızalı değişecek dendi. 1400 tl işçilik dahil :) İyimiş dedim.
Bu arada direksiyondan '' denizde kulağa su kaçtığında gelen gucurgucur diye ses '' geliyor, hafif kasislerde, dedim. Kullandı ses yok dedi. İyi de dedim var.. 1 yıldır arabayı ben kullanıyorum. Var işte son 5 gündür o ses...
Ne bileyim, ben çok yardımcı olunduğunu düşünmüyorum açıkçası..
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir