BU KADINLARA EHLİYET VERENİN!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BU KADINLARA EHLİYET VERENİN!!

İleti jamesdean » 01 May 2010, 09:28

Gene kadın gene kadın.. Sen gel benim duvara sıfır yanaşık arabaya, park ettiği yerden çıkarken geri geri çarp.
Bu bir değil iki değil... Birkaç defa ölüm tehlikesi geçirdim kadın sürücüler yüzünden de, öldürmüyor süründürüyorlar.
Kadının refleksi yok, heyecanı çok, panikataklar, trafik akışına uyum sağlayamıyorlar.... Abi görenler gülmüş, '' Oha 8 metre genişliğinde boş sokak arasında arabaya vurdu''
Burdan sesleniyorum ey kadın sürücüler : En kısa zamanda milletin canına kastetmeden Ehliyetlerinizi En yakın Şube Müdürlüklerine iade edin!!!!

Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti alpino » 01 May 2010, 09:56

geçmiş olsun dostum.

ne yazık ki gerçekten iyi araba kullanan bayanlar azınlıkta. sebebi ise kadın beyninin 3 boyutlu uzamsal kavram konusunda biraz fakir (erkeklere göre bayağı :) ) oluşunda. kendisinin bulunduğu yerden aracının geri kalanının nerede olduğunu kestiremiyor.
geçenlerde bir alışveriş merkezinin kapalı otoparkında park yeri arıyorum. sütundan dolayı gelen arabayı geç gördüm. ama görür görmez durdum. direksiyonda bi bayan sürücü. o da otoparktan çıkacak.geç diye işaret ettim. biraz geç durduğum için sinirli sinirli bakıp elini kolunu sallaya sallaya bişeyler söyledi. lan zaten durmuşum. sana yol da vermişim. ayrıca ben durduktan sonra rahatça da önümden geçtin gittin. ne el kol sallıyosun. şeytan dedi kır önüne çıkamasın. in arabadan dedi. az bişi korksa yeter.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti jamesdean » 01 May 2010, 10:08

alpino yazdı:geçmiş olsun dostum.

ne yazık ki gerçekten iyi araba kullanan bayanlar azınlıkta. sebebi ise kadın beyninin 3 boyutlu uzamsal kavram konusunda biraz fakir (erkeklere göre bayağı :) ) oluşunda. kendisinin bulunduğu yerden aracının geri kalanının nerede olduğunu kestiremiyor.

+1000000000.....
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti ozanakif » 01 May 2010, 10:14

Evet bence de bayan sürücülere dikkat etmek lazım.Trafikte görünce ya hemen güvenle geçeceksin ya mesafeyi açacaksın yada yolunu değiştireceksin :DBende beyinlerinde hız ve mesafe tahmini yapan bölgenin erkeklere oranla çok daha küçük olduğunu duymuştum.Neyse size geçmiş olsun,hasarınız yoktur veya önemsizdir İnşallah.
Geçenlerde banada oldu sola sinyal vermiş kavşağı dönecem zaten yavaşladım pat atladı yola.Neyse durduk oda durabildi(nasıl olduysa)Tam devam edicem az önce arkadaşın dediği gibi artis(yada artist) :Delini camdan çıkarmazmı ne yapıyorsun gibilerinden.Durdum tekrar bacım hem üstüme araba sürüyon hemde işaret çekiyon dedim.Ne dese iyi.Sola sinyal vermişsiniz neden dönmüyorsunuz.Sola sinyal verince döner kavşağa girmeden ters yöne girecem zannetmiş :)
Yani dikkat etmek lazım :!: :!: :!: :!: :!:
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

İleti RAZOR10 » 01 May 2010, 10:29

geçen 1.köprü altunizade trafik war. trafik dur kalk dewam ediyor her zmanki gibi. 1 tane bayan sürücü 0 km honda cıvık almış daha poşetleri koltuklarda duruyor. tam da arkamda dururken bana ramak kala duruyor. dedim ben bunun önünden çıkayım ne olur ne olmez ben orta şerite geçtim 2 dk snr önümdeki hyundaiye arkadan çarptı :=)
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti RoadFighter » 01 May 2010, 10:35

Geçmiş olsun. Allah göstermesin bir daha.

Geçenlerde 3 şeritli bir yolda 40-50 km/s arası bir hızda seyrediyorum.

Tali yoldan bir Honda Jazz -abartmıyorum- hiç sağına soluna bakmadan zart diye orta şeride çıktı.

Hani tali yoldan ana yola çıkanlar tırsa tırsa çıktıkları yerin köşesindeki şeritten ilerlerler ya bu araba

zurnanın zort dediği yerden çıktı!

Sonra arabayı sürene baktım ve bilindik tablo ile karşılaştım. Ben orada hızlı olsaydım o arabaya

şoför tarafından çarpardım. Arkadan hızlı gelen birisi de bana çarpabilirdi. Böyle fikirsizlik olmaz!

Geçenlerde annem anlatıyor; bir tanıdıklarının karısı ehliyeti yeni almış ve pat diye geçmiş şoför

koltuğuna. Kadının birkaç hafta içinde 2-3 vukuatı var.

En son, boş bir yerde arabayı park etme davasına birisinin arabasına vurmuş. Hem kendi arabası ,hem de karşı tarafın arabası hasarlı.

Bir komşu ablamız da epey zorladı araba sürmek için. Özel ders aldı,trafikte epey dolandı ama yok

onun arabasına vurdum,yok bu kaldırıma çıktım derken baktı olacak gibi değil hesabı arabasını sattı.
Kullanıcı avatarı
RoadFighter
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 01 May 2010, 10:40

bende genel olarak kadınlardan şikayetçiyim ancak. Ablam 30 yaşında ve 3 yıl ehliyetsiz 10 yılda ehliyetli olmak üzere 13 yıldır araba kullanıyor.Daha bir defa kaza yapmışlığı yok.Ablam kullanırken dikkat ediyorum.Trafiğin hızlı akması içinde bayağı bir çaba sarfediyor. Otobanda 185 i görmüşlüğüde var hatta :) tabi bu bir istisna ve hepimizin bildiği gibi istisnalar kaideyi bozmaz :)) allah bizleri bayan şoförlerin gazabından korusun :)))
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti iceman70 » 01 May 2010, 10:59

Geçmiş olsun.Kadınları mümkünse arabayada bindirmeyeceksin sen kullansan bile.Geçenlerde ablamın arkadaşıda bindi gidiyoruz arabanın birini solluyordum bana çok yanaştı adam farkındayım yanaştığını kadın bi çığlık attı ödüm koptu ya öyle böyle bağırmadı bende o refleksle hafifce bi fren yaptım noluyor ya dedim araba çarpacaktı dedi içimden hay senin çenene diye saymaya başladım :D Yani telaş yapmış olsam durduk yere kazaya sebebiyet verecek yani.Arkadaşın ablası var lastik yere yapışmış dedim abla bi hava bassan lastiğin inmiş diye yok yok bişey olmaz dedi bastı gitti yani süsten başka bi halt bildikleri yok.İşin özü benim bildiğim 3 tane kadın soför var biri 5.vitesdeki Vicki Butler diğeri Indycar pilotu Danica patrick ( oda mekanikerleri ezdi :D ) diğeride DTM pilotu Susie Stoddart
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 01 May 2010, 11:06

bi kadın 2007 model 75 hp lik ambiante fabia yı daha gıcır gıcırken mersi otobanından adanaya doğru getirmeye başlamı.sen mersin otobanının girişinde ata arabayı 2. vites e öyle gel adanaya kadar. ibre tabi 70 lerde geziyor.redlıne e çok yakın bir şekilde adanaya kadar helal olsun gelebilmiş. motor kaputunu bir açmışlar :))))) gerisi allaha emanet :)))
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hakanerdogan » 01 May 2010, 11:18

Normaaal...

Bunuda bir kadın kırmızıda geçip yaptı bana sıkıverecektim oracıkta boğazını arabada arkadaşlar vardı ayırdırlar sonra tırstı ağladı kocasını çağırdı adam uçarak geldi el kol itekliyor falan (Eryamanda, benim çöplüğümde gel arabamın ebesine atla, kolay mı lan :D) çaktım telefonu pedere böyle böyle, bi doblo bide Reno 9 dolusu adamını yolladı, Mustafa usta dedi Hakan gardeş sen genara çekil şimdi sorarız ne ayakmış dedi, dedim iyi siz bilirsiniz oturdum kaldırıma :) arkasınada yanında 3 kişiyle kendi geldi peder, 3 araba adamı dizdi oraya, adamın enseyi okşadı bi gelin misafirim olun dedi konvoy şeklinde pederin ofise geçtik :) Evraklar düzenlendi, bunların kasko bana kiralık aracı yolladı, peder ıslak imzalı gerçekleri bizim araca almış, fotokopileri buna kakalamış, adam 3 gün sora kapıma geldi bana kağıtları imzalatmak için :D

Acımayacan abi ve işin ilginci kadının tek gözü kör, ayrıca kazayıda kocasının ehliyete yıktık yani adam yapmış gibi, bu kadar insiyatifimize artizlenince maalesef çok çok üzülerek babamı devreye sokmak zorunda kaldım ama hak etti.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti octaviaman » 01 May 2010, 12:41

Geçmiş olsun.Trafik de, örnek verdiğiniz bayanlardan daha berbat durumda olan, şu hintlilerin kutsal saydığı hayvanla aynı familyadan olan adam!! sayısı da bir hayli çok diyebilirim.Sebepler değişebilir.Çok ön yargılı olmaya gerek yok.Akacak kan damar da durmuyor.Allah kazadan beladan korusun.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

İleti zurna1788 » 01 May 2010, 13:59

octaviaman yazdı:Geçmiş olsun.Trafik de, örnek verdiğiniz bayanlardan daha berbat durumda olan, şu hintlilerin kutsal saydığı hayvanla aynı familyadan olan adam!! sayısı da bir hayli çok diyebilirim.Sebepler değişebilir.Çok ön yargılı olmaya gerek yok.Akacak kan damar da durmuyor.Allah kazadan beladan korusun.

kesinlikle katılıyorum.az önce dışarıdaydım.ışıklardan kalktım önümde bi accord ne sinyal veriyor nede gidiyor.o sıkışıklıkta yolun yarısını kapatmış birşeyler yapmaya çalışıyor.birde el kol yapıyor millete. Aslında bazı şeyleri eleştirirken iğneyi kendimize batırmayı unutuyoruz.
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti iceman70 » 01 May 2010, 14:01

hakan geçmiş olsun yaw gitmiş güzelim fabiş
iceman70
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 01 May 2010, 14:03

Hakan kardeşim yeni mi oldu bu kaza? Çok geçmiş olsun.Bayanlara zaten araba kullanmayı öğretmek başta bi sorun.Ha sonrasını sorarsanız sanki Mig-47 kullanma zorluğunda koltuğa oturuyolar.Sanırım araba mantığı kadınlara ters geliyor; düzlemsel ve yay şeklinde hareketler yerine bayan mizacında esnek ve kıvrak şeklinde aracın hareket etmesini düşünüyolar...Sonuç ise kaportada geometrik olmayan şekiller meydana getiriyor:S
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti y.emre » 01 May 2010, 14:09

hdoner yazdı:Hakan kardeşim yeni mi oldu bu kaza? Çok geçmiş olsun.Bayanlara zaten araba kullanmayı öğretmek başta bi sorun.Ha sonrasını sorarsanız sanki Mig-47 kullanma zorluğunda koltuğa oturuyolar.Sanırım araba mantığı kadınlara ters geliyor; düzlemsel ve yay şeklinde hareketler yerine bayan mizacında esnek ve kıvrak şeklinde aracın hareket etmesini düşünüyolar...Sonuç ise kaportada geometrik olmayan şekiller meydana getiriyor:S
harun abi gercekten çok güzel ifade etmişsin :lol:
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti hdoner » 01 May 2010, 14:09

BU arada kapılarda ki darbe çubuğunun ne kadar önemli olduğu çarpışmada daha iyi anlaşılıyor.Bu çelik profillerin de alman arabalarında ne kadar sağlam olduğu ise ayrı bi konu...
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hdoner » 01 May 2010, 14:11

y.emre yazdı:
hdoner yazdı:Hakan kardeşim yeni mi oldu bu kaza? Çok geçmiş olsun.Bayanlara zaten araba kullanmayı öğretmek başta bi sorun.Ha sonrasını sorarsanız sanki Mig-47 kullanma zorluğunda koltuğa oturuyolar.Sanırım araba mantığı kadınlara ters geliyor; düzlemsel ve yay şeklinde hareketler yerine bayan mizacında esnek ve kıvrak şeklinde aracın hareket etmesini düşünüyolar...Sonuç ise kaportada geometrik olmayan şekiller meydana getiriyor:S
harun abi gercekten çok güzel ifade etmişsin :lol:

:D
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti alpino » 01 May 2010, 14:42

hakanın kazası eski arkadaşlar. yaptırdı tertemiz oldu hatta fabişi :)
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir