BU KADINLARA EHLİYET VERENİN!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

BU KADINLARA EHLİYET VERENİN!!

İleti cnydn » 02 May 2010, 13:25

:D

Şimdi müstakbel eşim de araba kullanmak istiyo. Ehliyeti de var.. ama pratiğe ihtiyacı var..
İşin bir tarafına bakınca..Ailede 2. bir kişinin de kullanabilmesi avantaj. İlerde çocuğu getir götür ıvır zıvır şeylere falan :D veya alışverişe tek başına gider:D
Ama aklım paso onda kalacaktır.... acaba zamanla aşılıyor mu bu düşünce?

Kendi zayıflıklarını geçtim.. Diyelim ki normal araç kullanıyorlar.. Trafikteki magandaların bunlarla uğraşacağı düşüncesi de başka bir taraftan..

Psikolojik destek alıcam bu gidişle :P

Ha bir de onun gönül rahatlığıyla sürteceği 2. el bir ufak araba da bütçeyi delecek.. Bir de bu tarafı var..

cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti quickcan » 02 May 2010, 18:41

geçen bende bi kadın gördüm kavşaktan sola dönüyodu araba 5km hızda ya var ya yok durdu duracak kadın hala frene basıyo bütün trafik sövdü ben dahil... o kadar kadın şoför tanıdığım var aralarında sadece 2 tanesi süper kullanıyor.. sadece 2 tanesi..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti WXW » 02 May 2010, 19:18

cnydn yazdı::D

Şimdi müstakbel eşim de araba kullanmak istiyo. Ehliyeti de var.. ama pratiğe ihtiyacı var..
İşin bir tarafına bakınca..Ailede 2. bir kişinin de kullanabilmesi avantaj. İlerde çocuğu getir götür ıvır zıvır şeylere falan :D veya alışverişe tek başına gider:D
Ama aklım paso onda kalacaktır.... acaba zamanla aşılıyor mu bu düşünce?

Kendi zayıflıklarını geçtim.. Diyelim ki normal araç kullanıyorlar.. Trafikteki magandaların bunlarla uğraşacağı düşüncesi de başka bir taraftan..

Psikolojik destek alıcam bu gidişle :P

Ha bir de onun gönül rahatlığıyla sürteceği 2. el bir ufak araba da bütçeyi delecek.. Bir de bu tarafı var..

Türkiye şartlarında, kurallara uyan sakin ve düzgün sürücüler arasında normalde çok çabuk öğrenirler ve kendilerine güven gelir kısa zamanda ancak dedim ya o kadar çok "öküz" (çok afedersiniz) var ve o kadar tehlikeli kullanıyorlar ki, kadınlar da telaşlı ve korkak yetişiyorlar.Hanımlarda da muhtemelen birçoğumuzun araç kullanışına kızdığımız bayan şöförlerden olacak:)) Bir de sanki muhteşem araba kullanıyorlarmış gibi cep telefonuyla konusurken güçlerinin yetmediği direksiyonu çevirmeye kalkmazlar ve vitese yetişeyim derken motoru stop ettirmezler mi:)) Telefon kulağa yapışık yalnız hala:))
Kimseden fayda ummam, dilenmem kol kanat...
Kendi boşluk ve gök kubbemde uçar giderim...
Eğilmek, esaret zincirinden ağırdır boynuma..
Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür bir şairim.

Kullanıcı avatarı
WXW
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Serkan

İleti cnydn » 02 May 2010, 20:17

Geçenlerde orta şeritte normal süratte giden son model bir Q5 cip gördüm. Meraktan bi bakim şöföre dedim..
En fazla 25 yaşında bir hanım ablam, önünde netbook büyüklüğünde bir makyaj takımı, makyaj yapıyordu.. Ben de ciddi mi gördüklerim anlamaya çalışıcam diye sol şeritte 2-3 sn bunu izledim. Bir kere bile yola bakmadı. Sadece ayna ve makyaj takımı.. Hemen kaçtım uzaklaştım..
Artık kime geçirmiştir arkadan bilemiyorum..
cnydn
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2010 Octavia 1.4TSI Elegance

İleti msakdogan » 02 May 2010, 23:24

geçmiş olsun, insanın elinde olmadan olaylarda içi cız ediyor resmen.
"İnsan..İlk önce kendisine dürüst olmalı."
Kullanıcı avatarı
msakdogan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Murat Akdoğan
Nereden: İzmir
Arabanız: FABİA 2001 1.4 101 ELAGANCE+

İleti slcn » 03 May 2010, 08:44

tmm bazıları boyle ama hepsı degıl lutfen ama xD
slcn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: slcn klc
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: cıtroen-c2

İleti jamesdean » 03 May 2010, 08:53

selcan yazdı:tmm bazıları boyle ama hepsı degıl lutfen ama xD

Bazıları mı?? :):)
İki elle araba mı kullanılır Selcan. İki elle sıkı sıkı direksiyona yapışmak belli bir süreden sonra zararlı. İki el birden terliyor. Direksiyonu sert tutayım derken elinden kaymasına sebebiyet veriyor..
Kurunun yanında yaş ta yanıyor, kusura bakma. Ben bıktım kadın sürücülerden....
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir