Depo Menzili Göstergesi

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Depo Menzili Göstergesi

İleti jamesdean » 04 May 2010, 09:19

Beyler,
Cmt aracı cihaza bağladılar, benim depo menzilinin ayarı kaçtı sanırım.
Normalde yakıt menzili 130-140 KM kala mazot lambası yanarken, şimdi mazot lambası yanmadan 70 KM yakıt menzili gösteriyor. Dün her zamanki gibi 25 TL lik ( 8 LT ) mazot aldım, 170 KM yi gösterdi, normalde 320-330 KM göstermesi gerekirdi.
Sorun neden kaynaklanmıştır,bilen var mı?

Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti C@GL@R » 04 May 2010, 09:24

şamandıra altı benzini eğer harcadıysanız böyle gösterebilir mesala ben benzinde kullndığımda şamandıra altı sanırım 7 litre benzin oluyor bu benzini yol bilgisayarı göstermiyor ben bu benzinide kullanmıştırm bir dahaki 30 liralık benzini yol bilgisayarında 50 km olarak gösterdi hiç şaşamayan yol bilgisayarı..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti jamesdean » 04 May 2010, 09:28

caglarkrbyk yazdı:şamandıra altı benzini eğer harcadıysanız böyle gösterebilir mesala ben benzinde kullndığımda şamandıra altı sanırım 7 litre benzin oluyor bu benzini yol bilgisayarı göstermiyor ben bu benzinide kullanmıştırm bir dahaki 30 liralık benzini yol bilgisayarında 50 km olarak gösterdi hiç şaşamayan yol bilgisayarı..

Şamandıra altı diyorsunda Çağlar, YAKIT IŞIĞI bile yanmadı ki aracın.. Neden 70 KM ye düşsün. Yakıtı alınca 170 KM oldu. Halbuki 8 Litre aldım. En azından 270 KM olması gerekirdi.
Sensör arızası olabilir mi??
Yoksa cihaza bağlayınca sorun çözülür mü?
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 15 misafir