sağ kapı hoparlörü kesik kesik çalıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

sağ kapı hoparlörü kesik kesik çalıyor

İleti zaferdurukan » 04 May 2010, 18:00

sağ kapıynın pandizotu nasıl açılır bi yol gösterin arkadaşlar. bir yerde temassızlık var ama hoparlöre nasıl ulaşacam bilemiyorum

zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 04 May 2010, 19:14

3 -5 defa kapıyı sökmüştüm.Kapıyı tututan vidaları yandan sökeceksiniz.Kapı açma kolundakınıde sokun.Daha sonra kapı kolunun plastıgı var arkaya cekerek cıkarın orda kalın bır vıda var onuda sokun.sonra kapının altında gozukmuyecek bır yerden duz tornavıda ıle kanırtıp parmagınız yardımıyla kanırtıp tırnakların yerınden ayırmaya calsıın sonra.Kapı plastıgını yukarı kaldırır sekılde cıkarın.Sonra cok aralamadan kablo fıslerını cıkartın.olay bu kadardır.Hoparlor patlamısta olabılır saglam bı hoparlorle denemnızı onerıırm.
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti murat11h1 » 05 May 2010, 00:48

Fabianın kapı hoparlörleri iyidir diyorlar ama açıkçası ben aynı kanıda değilim. Benimde hoparlörler cızırtı yapıyor.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti ozerakin » 05 May 2010, 10:01

kanımca kullanılan hoparlörler roomsterde de üç para etmez yenileceğim zaten
Kullanıcı avatarı
ozerakin
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sinop
Arabanız: roomster

İleti C@GL@R » 05 May 2010, 10:13

benim comforta ki hoporlörlere ben hayranım arkadaşlar. arabaya binen ses sistemi mi taktın diyor. toplam ön arka ve kapılarla birlikte 6 höporlör var bence gayet yeterli..cizirti vs yok..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti ozanakif » 05 May 2010, 19:03

murat11h1 yazdı:Fabianın kapı hoparlörleri iyidir diyorlar ama açıkçası ben aynı kanıda değilim. Benimde hoparlörler cızırtı yapıyor.

Cızırtı için hdoner isimli arkadaşın dediği gibi hopalör gözükecek şekilde pandizotu sökün.Eğer hopalör yırtılmışsa perçinleri vesaireyi sökmeden basit bir yöntemle olayı çözün.Yırtılan yere Bally-Derby tarzında yapıştırıcı ile yırtığın her tarafından yaklaşık 1 cm. taşacak şekilde yapıştırıcı uygulayın.6-8 dakika bekledikten sonra bölgeye göre keseceğiniz ince bayan çorabı paçasını yapıştırın.İyice kurumasını bekledikten sonra sesi açın.Eğer hopalö yırtılması kaynaklı bir cızırtı ise göreceksiniz ki kesilmiş olacak ;)
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

İleti zaferdurukan » 05 May 2010, 20:30

aslında fazlası ile sakar bir kişiliğim var hiç denemeyecem :(( aslında çok güzel bir ses sistemi olduğunu hissediyorum ama genelde hep mono dinliyorum sanki.. arad sırada sağ hopörlör devereye girince müthiş bir ses çıkıyor
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti hdoner » 05 May 2010, 20:45

zaferdurukan yazdı:aslında fazlası ile sakar bir kişiliğim var hiç denemeyecem :(( aslında çok güzel bir ses sistemi olduğunu hissediyorum ama genelde hep mono dinliyorum sanki.. arad sırada sağ hopörlör devereye girince müthiş bir ses çıkıyor

ozaman bi servise yada oto elektrikçisine giderek tamir ettirmenizi öneriyorum.Sanırım sorun temassızlıktan meydana geliyor düşük bi ücrete yapılır
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti cineration » 10 May 2010, 16:13

bütün arabalarda bu tür arızalar yaşanabilir
bir elektrikçiye yada ses sistemi montajı yapanlara uğramanızı öneririm
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti önder38 » 10 May 2010, 16:39

fabia ön kapılarda mid bass hoparlör var ses sistemine ihtiyaç bırakmıyor. Gümbür gümbür... onun fişi çıkmıştır, yada oksit...
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti tivoli » 10 May 2010, 17:41

hoparlörü mutlaka yetkili bir servisten orjinal al.. aksi taktirde en kaliteli hoparlör bile alsan orjinal hoparlörün tadını vermeyecektir.. vw, teyp ile hoparlör arasında nasıl bir elektronik bağ kurmuşsa artık bilmiyorum ama başka marka hiçbir hoparlör orjinali gibi güçlü ve keyifli ses vermiyor ;)
**AIKIDO** 4.KYU
Kullanıcı avatarı
tivoli
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İstanbul (And.)

İleti murat11h1 » 10 May 2010, 20:57

tivoli yazdı:hoparlörü mutlaka yetkili bir servisten orjinal al.. aksi taktirde en kaliteli hoparlör bile alsan orjinal hoparlörün tadını vermeyecektir.. vw, teyp ile hoparlör arasında nasıl bir elektronik bağ kurmuşsa artık bilmiyorum ama başka marka hiçbir hoparlör orjinali gibi güçlü ve keyifli ses vermiyor ;)

Ben buna pek katılmıyorum Tivoli kardeş. Gerçi superb nin octavianın ve fabianın hoparlörleri aynı mı bilmiyorum;ama bildiğim bişey varki fabianın ses sistemi pek iyi değil. Pioneer ın D-Series ya da Alpine hoparlörlerini taktığın zaman orijinalinden temiz ses vereceği kesin.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir