2002 fabia 68 hp classic vee sonunda lpg

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2002 fabia 68 hp classic vee sonunda lpg

İleti bogucan » 13 May 2010, 10:51

Herkese Merhaba Arkadaşlar

Uzun zamandan beri kafamdaki soru işaretlerini bırakıp sitedeki lpg kullanıcılarının da tavsiyeli yazılarını okuduktan sonra dün maslak oto sanayi çevre otogaz'da atiker lpg kiti (990TL - 10 ay taksit) taktırdım (35lik simit tüp)-akşam teslim aldığımda yaklaşık bi 20 km otoban olmak üzere 50 km yakın bir yol yaptım ve otobanda giderken bi ara acaba benzinlemi gidiyorum diye tekrar tekrar gaz ibresine baktım- üstelik benzin lpg geçişleri gerçekten de çok iyi nerdeyse anlamak zor-otobanda hiçbir fark hissetmedim açıkçası yalnız size danışmak istediğim 2 durum var??

1-2.vites'de seyir halindeyken yada 3'e geçiş yaparken çokta yoğun olmayan ama hissedebildiğim bi silkelenme yada titreme söz konusu

2-Gazı nerden almalıyım?

Ayrıca kullanım açısından sizin aktarmak istedikleriniz varsa süper olur?? yakıt değerlerimi bilare paylaşıcam .

herkese tşk.

bogucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Serkan SANCAKLI
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2002 FABİA CLASSİC 68 HP+ATİKER LPG

İleti C@GL@R » 13 May 2010, 10:55

bir süre bu şekilde kullanın sonra ayar için atikere gidersiniz...

aygazdan almayı şimdilik katkı aracı mahvediyor.. PO dan alıyorum ben

son olarak da atikerle ilgili size bir tiyo eğer olurda benzinininiz biterse aracı çalıştıramazsanız ilk çalıştırma

esnasında gaz-benzin geçiş düğmesine basılı tutup aracı çalıştırınca direk lpg de aracınız çalışır...

hayırlı olsun..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti cineration » 13 May 2010, 12:34

caglarkrbyk yazdı:atikerle ilgili size bir tiyo eğer olurda benzinininiz biterse aracı çalıştıramazsanız ilk çalıştırma esnasında gaz-benzin geçiş düğmesine basılı tutup aracı çalıştırınca direk lpg de aracınız çalışır...

Bu tiyo ATİKER LPG sistemi takılı ford focus için de geçerli mi?
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti C@GL@R » 13 May 2010, 12:45

yeni sistemlerin coğunda bu özellik var. acil durumlar dışında kullanılması önerilmiyor sadece depodaki benzin bitince veya benzin motoru bozulunca işi yarar süper bir özellik..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti B@R@KÜD@ » 13 May 2010, 12:51

hayırlı olsun bende 3 hafta önce atiker taktırdım allaha şükür bir problem yaşamadım 32lt ik depoyla 25 litre alıyor yani 50 tl lik gaz 3 defa doldurdum depoyu hep 25 litre aldı.310 km şehir içi şehir dışı ortak yaptım gerçekten benzine göre çok tasarruflu benzinde olsa 50tl lik yapacağım km şehir içi şehir dışı 180 km gerisini siz düşünün
Kullanıcı avatarı
B@R@KÜD@
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: T.AŞIK
Nereden: Adana
Arabanız: fabia 1.4 101hp special

İleti bogucan » 13 May 2010, 13:06

caglarkrbyk yazdı:bir süre bu şekilde kullanın sonra ayar için atikere gidersiniz...

aygazdan almayı şimdilik katkı aracı mahvediyor.. PO dan alıyorum ben

son olarak da atikerle ilgili size bir tiyo eğer olurda benzinininiz biterse aracı çalıştıramazsanız ilk çalıştırma

esnasında gaz-benzin geçiş düğmesine basılı tutup aracı çalıştırınca direk lpg de aracınız çalışır...

hayırlı olsun..

Çağlar çok tşk.

Bu bahsettiğin katkı durumu nedir ? ben benzinde iken shell'den alıyodum akaryakıtı shell nasıl gaz olayında?
bogucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti B@R@KÜD@ » 13 May 2010, 13:16

bogucan kardeşim lpg alacaksan şayet ya petrol opisi pogaz yada sheell gaz al diğer gazların hepsi katkılı araca zarar veriyor ama petrol ofisini tercih et derim onun olmadığı yerdede shellden alabilirsin
Kullanıcı avatarı
B@R@KÜD@
CLASSIC
CLASSIC

İleti bogucan » 13 May 2010, 13:42

2.vitesteki sirkelenme ve titreme olayı ile ilgili servisi aradığımda ateşleme sisteminden yada bobin'den kaynaklanabileceğini belirtti eğer bobinde problem varsa değişebileceğini söyledi..bu bahsedilen durum ile ilgili bilgisi olan var mı arkadaşlar ?yani şu anda çok rahatsız edici bir durum da değil ama yinede ileride sorunun büyümesinden korkuyorum?
bogucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti B@R@KÜD@ » 13 May 2010, 14:11

bobin olayı lpg sistemi döşettiğin zaman olabilir ama olmayabilirde çok ciddi bir etki yapmıyosa kullan değişmek istersende 150 tl civarında sanırım yetkili servislerde
Kullanıcı avatarı
B@R@KÜD@
CLASSIC
CLASSIC

İleti akt145 » 13 May 2010, 20:09

kardeş o silkeleme sorunu bende de var dı bu silkelemenin 3 nedeni var birincisi lpg filitrelerinin tıkanmış olması bu nedenin sende olması imkansız çünkü yeni taktırmışsın tıkanması imkansız ikinci neden ateşleme bobini üçüncü neden emme manifoltu ile regülatörün arasındaki borunun normalden uzun olması bu üçüncü sebebten ise soguk havalarda kalkarken bile silkeleme yapar motor ısınınca silkelemeyi keser arızayı tespit edersen buraya yaz arkadaşlarda faydalansın
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti akt145 » 13 May 2010, 20:12

kusura bakma emri vaki gibi yazmışım biraz gönderdikten sonra farkettim özür dilerim
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti bogucan » 15 May 2010, 15:37

bogucan yazdı:Herkese Merhaba Arkadaşlar

Uzun zamandan beri kafamdaki soru işaretlerini bırakıp sitedeki lpg kullanıcılarının da tavsiyeli yazılarını okuduktan sonra dün maslak oto sanayi çevre otogaz'da atiker lpg kiti (990TL - 10 ay taksit) taktırdım (35lik simit tüp)-akşam teslim aldığımda yaklaşık bi 20 km otoban olmak üzere 50 km yakın bir yol yaptım ve otobanda giderken bi ara acaba benzinlemi gidiyorum diye tekrar tekrar gaz ibresine baktım- üstelik benzin lpg geçişleri gerçekten de çok iyi nerdeyse anlamak zor-otobanda hiçbir fark hissetmedim açıkçası yalnız size danışmak istediğim 2 durum var??

1-2.vites'de seyir halindeyken yada 3'e geçiş yaparken çokta yoğun olmayan ama hissedebildiğim bi silkelenme yada titreme söz konusu

2-Gazı nerden almalıyım?

Ayrıca kullanım açısından sizin aktarmak istedikleriniz varsa süper olur?? yakıt değerlerimi bilare paylaşıcam .

herkese tşk.

Arkadaşlar

50 tl gaz aldım şu an 170 km.de vee ibre kırmızı ışıkta sorum şu lpg'de kırmızı ışık yandıktan sonra
maksimum kaç km daha yol yaparım yani maksimum 30 daha yapsam
50 tl'ye 200 km yol yapmış olucam şehir içi şehir dışı karışık bu arada bu ilk yakıtı opet'ten almıştım
vee ilk yakıt değerlerim bu gibi -250 kr.çok değilmi??
bogucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 15 May 2010, 15:40

simit tank kullanıyorsan pek ibre doğru göstermez genelde kırmızı yandıktan sonra benim depoda 30 liralık gaz oluyor. en iyi ölçüm km olarak ölçülür sizin araç ortalama 0,18 krş yakar desek ş.içi ş.dıiı 280 km de bitmesi lazım korkacak birsey yok..ibreye bakmayın km ibresini takip edin gazı sonuna kadar kullanın.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bogucan » 15 May 2010, 15:45

caglarkrbyk yazdı:simit tank kullanıyorsan pek ibre doğru göstermez genelde kırmızı yandıktan sonra benim depoda 30 liralık gaz oluyor. en iyi ölçüm km olarak ölçülür sizin araç ortalama 0,18 krş yakar desek ş.içi ş.dıiı 280 km de bitmesi lazım korkacak birsey yok..ibreye bakmayın km ibresini takip edin gazı sonuna kadar kullanın.

Çağlar çok teşekkür ederim..
benzine geçiş esnasında ki km yazıcam boşuna mı taktırdım diye düşünmedim değil evet dediğin gibi simit tüp 35'lik benimkisi depo zaten 50'ye doluyo- peki bu ilk gaz kullanımının km'ye her hangi bir etkisi var mıdır??
bogucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 15 May 2010, 15:48

peki bu ilk gaz kullanımının km'ye her hangi bir etkisi var mıdır??

anlamadım???????
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bogucan » 15 May 2010, 15:51

caglarkrbyk yazdı:peki bu ilk gaz kullanımının km'ye her hangi bir etkisi var mıdır??

anlamadım???????

Evet anlatamadığımı farkettim:))

şunu demek istiyorum aracın ilk defa gazlı kullanıma adapte olması
km'yi etkiler mi??yani normalinden daha fazla yakar mı demek istedim??
bogucan
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 15 May 2010, 15:52

yok ben takıldığından beri hiç ayara gitmedim duruma bağlı yüzde 80 gerek yok diyelim yüzde 20 yaptığın km ye bakaraktan gidersin. bi bitsinde gaz :)
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti bogucan » 15 May 2010, 15:55

caglarkrbyk yazdı:yok ben takıldığından beri hiç ayara gitmedim duruma bağlı yüzde 80 gerek yok diyelim yüzde 20 yaptığın km ye bakaraktan gidersin. bi bitsinde gaz :)

Valla mpi motor olduğundan benim ki benzinde şehir içi 330 krş.altına inemiyodum
gazda 50 tl'ye 280 değil 250 yapsam öpüp başıma koyucam ...))
bogucan
CLASSIC
CLASSIC

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir