YOL BİLGİSAYARI ISI GÖSTERGESİ+KLİMA PROBLEMİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YOL BİLGİSAYARI ISI GÖSTERGESİ+KLİMA PROBLEMİ

İleti asuapoa » 07 May 2015, 10:02

merhaba bendede 2004 skoda fabia var sedan kasa klima bendede sorun fanı açıyorum klima devreye giriyor ve ayrıca sıcak soğuk klapesi ağrızalı iç dış havada klapeside birden çalışmamaya başladı o çalışmayınca da fanı açınca klima otomatik devreye girmeye başladı kafıyı sığırcam arabanın herşeyinden memnunum bu klima beni delirtti bütün kış
bu gibi araba kullandım izmirde bu içi çözeceğim yeri henüz bulamadım izmirde işden anlayan ben bu işi çözerim diyen varsa beni arasın yönlendirsin 532 555 07 43

asuapoa
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: halil ŞENOL
Nereden: İzmir
Arabanız: 2004 skoda fabia 1.4 16v sedan

İleti mavisel my » 07 May 2015, 11:21

asuapoa yazdı:merhaba bendede 2004 skoda fabia var sedan kasa klima bendede sorun fanı açıyorum klima devreye giriyor ve ayrıca sıcak soğuk klapesi ağrızalı iç dış havada klapeside birden çalışmamaya başladı o çalışmayınca da fanı açınca klima otomatik devreye girmeye başladı kafıyı sığırcam arabanın herşeyinden memnunum bu klima beni delirtti bütün kış
bu gibi araba kullandım izmirde bu içi çözeceğim yeri henüz bulamadım izmirde işden anlayan ben bu işi çözerim diyen varsa beni arasın yönlendirsin 532 555 07 43

Klape hiç mi çalışmıyor yoksa iç sirkülasyon dügmesi komut veriyor ona iç sirkülasyon dügmesine bastıgınızda lamba yanıyormu basınca kapanıyormu takılı mı kalıyor? ona bakın takılı kalma fln varsa klape saglamdır klape motorunu söküp temizleyince düzeliyor yada düzelecek gibi degilse degişim gerekli.
Bir ara bendede böyle birşeyler olmuştu klima AC tuşu kapalıyken fanı 1nci kademeye aldıgımda klima çalışıyormuş gibi soguk hava veriyordu ama AC kapalıydı (hatta basıyorum açılıyor basıyorum kapanıyordu sıkıntı yoktu onda) bu duruma bende anlam verememiştim. Daha sonra buradan bir arkadaşın sayesinde onun yaptırdıgı yere bende götürdüm 50TL ye hallettim adam sadece klape motorunu söktü içerisini çarkları vs. oksijen suyuyla fln temizledi yagladı.Sonrasında düzeldi şuan sıkıntısız. Ankarada olsaydınız yardımcı olurdum sizin varsa saglam bir elektrikçi ona gidin klape motorunu söküp temizlesin torpidonun arkasında klapede birde klima kontrol panelinide kontrol ettirin bu sorun ondanda kaynaklanıyor olabilir.
Kullanıcı avatarı
mavisel my
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Mesut
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 16V 101BG HB

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir