FABİŞİMİ SEVEREK ALMIŞTIM AMA YILMAK ÜZEREYİM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİŞİMİ SEVEREK ALMIŞTIM AMA YILMAK ÜZEREYİM

İleti nuritunc » 20 May 2010, 15:05

arkadaşlar 2001 mod.1.4 68 bg fabiş sahibiyim çok severek ve isteyerek almıştım aslında hala daha seviyorum ama forumda sıkça bahsedilen kronik sorun yani farlarda kısılma direksiyon simidinde rolantide titreme devir ibresinin yerinde durmaması ve bunlara hala çözüm bulamamam beni yıldırdı benzin döküp yakasım gelio arabayı bulunduğum yerde skodadan adamgibi anlayanda yok her kafadan bir ses çıkıo deneme yanılma yöntemiyle yaptıracak kadar maddi güçte yok keza olsa bu araba yerine başkasını alırdım.tıkandım yorum öneri ve desteğinizi bekliyorum.

yapılan işlemler
boğaz kelebeği hem tiner hemde balata spreyi ile temizlenip adaptasyon yapıldı
şarj konnektörü değişti
bujiler filtreler yağ vs değişti
araç çalışır vaziyetteyken elektrik ölçüm değeri 13,4

nuritunc
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: nuri
Nereden: Tokat
Arabanız: skoda fabia 2001

İleti C@GL@R » 20 May 2010, 15:13

motor arıza lambanız yanıyormu..hata gösteriyormu?
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti nuritunc » 20 May 2010, 15:16

sanırım arza lambasını sökmüşler kontak ilk açıldığında yanmıyor arabayı pc ye bağlattım tüm aksamlar normal eksoz emisyon değerleride normal
nuritunc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 20 May 2010, 15:22

sökmekten ziyade iptal etmişler yani arızaları gösteremiyor gösterse neler söyler kim bilir..neyse direksiyon sorunu açı sensörü arızası olarak görünüyor. ankarada yapanlar var sitede bir arkadaşımız 300 e yaptırdı ısıklardaki kırpma bundan kaynaklı. ama akünün eski olması ve şarj dinamosuda buna neden oluyor sanırımm..

rolantideki titreme ve devir saati için için. oksijen sensörü temizliği ve ya değişikliğine gidilebiilir..boğaz kelebeği temizlenmiş ama hala devam ediyorsa..egr valfi de temizlenmeli aracın km ye bağlı kurum bağlıyor buda bir sebep..

bunları yaparsanız sorun kalmaz..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti fıratt » 20 May 2010, 15:33

dediğin sorunların hepsine sebeb olan parçalar var saçma mudahaleler size para kaybettirmiş yılmak üzereyim diyorsunuzda
FARLARDA KISILMA SERTLEŞME V.S DİREKSİYON AÇI SENSORU ARIZASI=250-300 TL GİBİ
ROLANTİDE TİTREME EN BUYUK ETKEN LAMBDA(OKSİJEN SENSOR ARIZASI=200 TL (ÇAĞLARDADA BU SORUN VARDI YANLIŞ HAYITLAMIYORSAM)
İKİNCİ EL SUPRİZ KİMİN NASIL KULLANDIGI BELLİ DEĞİL O YUZDEN BİRAZ MASRAF ETMEK LAZIM
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti nuritunc » 20 May 2010, 15:42

akü sanırım 4-5 yıllık açı sensörenen yarın gösterip değiştiricem egr valfi ve oksijen sensörü kelebeğin üzerindemi...!!!
nuritunc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti nuritunc » 20 May 2010, 15:49

yarın sanayiye gidicem özellikle göstermemi önereceğiniz yerleri yazarsanız tek tek kontrol ettirip sonuçları aktarayım
nuritunc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti fıratt » 20 May 2010, 15:57

skodadan anlayan yoksa vw özel servisine veya anlayana git
direksiyon açı sensörü
lambda(oksijen)sensoru

senin aracında motorun arka kısmında yer alır lambda sensoru 68 hplerde yani senin aracında bulundugu yer orası(motor kapagı varya siyah skoda logolu,onu sokuyorsun motorun arka tarafında yer alıyor
fıratt
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: fırat
Nereden: Adana
Arabanız: su aracım yok

İleti nuritunc » 20 May 2010, 16:03

oksijen sensörü sökülüp temizlenebiliyormu..egr valfindende bahsederseniz sevinirim
nuritunc
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti C@GL@R » 20 May 2010, 17:34

nuritunc yazdı:oksijen sensörü sökülüp temizlenebiliyormu..egr valfindende bahsederseniz sevinirim

viewtopic.php?f=17&t=19893

biraz araştırmacı olun benim araçta sizin kadar sorun olsa şimdiye herseyini öğrenmiştim siteyi araştırın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti alpino » 20 May 2010, 18:33

bence bir yetkili servise gidin. skodalar ne de olsa piyasada çok yaygın olmadığından ustaların çoğu bu araçlardan anlamayabiliyor. yetkili serviste orijinal parçalarla yapılacak değişim ve tamir sonucunda sorunlarınızın düzeleceğini sanıyorum.
hatta biraz yol yapın yakın şehirdekine değil büyük bir şehirdeki servise gelin. örneğin Ankara'da 3 tane yetkili servis var. bu servislerden en iyileri Ünaldı Skoda ve Ata skoda'dır.
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Nereden: Ankara
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti hdoner » 20 May 2010, 19:25

Aynı sorunlardan çok çekmiş biri olarak.Epey para harcadım.Ne oldu para boşa gitti .Sorunlar gene nüksetti.Satarken de zarar ettim.Benden Skoda sever biri olaraktan bile okuyunca üzüldüm.Yaşadıkalrım aklıma geldi.Bence tez zamanda arabanızı satın .Araba alacaksanız illa fabia ise dizel yada yüksek model fabia almanızı tavsiye ederim.Çünkü düşündüğünüzden çok masraf çıkıyor.Yıllık masrafı düşününce sıfır araç taksiti ödemek daha makbul geliyor.Umarım yanlış anlaşılma olmaz.Amacım tartışma yerine biz kullanıcılar için doğru strateji bulmaktır.Ben tamir seçeneğini seçtim ne oldu.Bir çok lüzumsuz parça değişti.Özet olarak giden para,zaman düzelmeyen sorunlar :x Umarım sorununuzdan kurtulursunuz arabadaki sorunla baş ağrıtmak yerine arkanıza yaslanıp keyfinizi sürersiniz...
Kullanıcı avatarı
hdoner
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti overkill » 20 May 2010, 19:44

bende yeni 2001 68 beygirlik skoda fabia aldım bendede elektirik gidip geliyordu önce şarj bobini dediler ama sonra aküyü değiştirdim şimdi araç iyi durumda
overkill
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: raufkarahan
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: skoda fabia 1.4 comfort

İleti nuritunc » 20 May 2010, 20:26

sorunumda bilgi deneyim ve düşünceleri ile yanımda olan tüm skoda dostlarına teşekkürler
nuritunc
Yeni Üye
Yeni Üye

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir