arka hoparlörler

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

arka hoparlörler

İleti irfant » 23 May 2007, 10:22

[quote="acer1610"]arkadaşlar yeni bir alet duydum bugün ; mp3 çalarınızın kulaklık çıkışına takılıyo ve fm radyo frekansı ile çalışıyo mp3 nüze taktığınız aparat ile 1 2 metre çapında fm radyo frekansı oluşturuyo ve arabanın radyosundan bu frekansı bulup gayet net bi şekilde istediğiniz şarkıyı dinliyosunuz ..piyasa da 50 ile 100 arası değişen fiatlara satıldığını duydum...baya iyibişey çünkü bizim arabaların orjinal teybinde dışardan herhangi bi aleti bağlamak için giriş malesef yok...[/QUOTE]

Büyükşehirlerdeki yoğun radyo kanalları nedeniyle parazit yapıyor. Ama sakin yörelerde işe yarar, FM transmitter diye bulabilirsiniz piyasada...

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti tom ripley » 23 May 2007, 13:45

[quote="skodacı"]ipod hakkında bilgi verecek yokmu?[/QUOTE]

ipod hakkında kısaca genel bir bilgi vereyim: ipod bir mp3 çalar. Apple firması tarafından üretiliyor. Bildiğimiz kulaklık çıkışının yanında kendine has bir bağlantı şekli var. Bu bağlantı birimini kullanan bir çok ürün mevcut. Benim aracımdaki Alpine ünite bu bağlantıyı kullanarak, hem ipod'u şarj ediyor, hem de ipod'un özelliklerini kendi üzerinden kontrol ediyor... Örneğin Alpin'in uzaktan kumandası ile şarkılar arasında dolaşabiliyorsunuz... Bunu daha önce sizlerle paylaşmıştım: buraya tıklayıp görebilirsiniz... Yeni Fabia'da anladığım kadarı ile aux girişi var... Yani sadece ipod değil tüm kulaklık çıkışı olan cihazlar buradan bağlanabilir, ancak ana ünite üzerinden bu bağlantı şekli ile bağlanan cihaz kontrol edilemez, sadece ses alınabilir...
tom ripley
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 23 May 2007, 14:10

teşekkürler...

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

Önceki

Fabia