Şoför Kapı Kilidi Sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Şoför Kapı Kilidi Sorunu

İleti umut aras » 08 Arl 2010, 11:20

Benim aracımda da (octavia) hareket ettikten sonra 4 kapı kapanıyor fakat sol ön kapı hemen geri atıyor. Bunu ışıklarda felan her durup kalktığımda tekrarlıyor. Kilit kapanıyor (sol ön kapı) diğerleri zaten kilitli hemen geri atıyor. yolculuk boyunca kapanıp açılan kilit sesini dinliyorum malesef.

umut aras
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: umut aras
Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia GLX

İleti alirıza » 08 Arl 2010, 11:28

umut aras yazdı:Benim aracımda da (octavia) hareket ettikten sonra 4 kapı kapanıyor fakat sol ön kapı hemen geri atıyor. Bunu ışıklarda felan her durup kalktığımda tekrarlıyor. Kilit kapanıyor (sol ön kapı) diğerleri zaten kilitli hemen geri atıyor. yolculuk boyunca kapanıp açılan kilit sesini dinliyorum malesef.

kapı kilit içindeki swich inin bağlı oldugu lehim atmış veya oksitlenmiştir.. kilitçi ye gidin kartın üzerindeki lehimi tekrar lehimlesin önemli bir şeyi yok ...max 50 tl tutar
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ali rıza
Arabanız: 2005 tdi fabia 1

İleti hetepe » 08 Arl 2010, 11:30

Kilit mekaniği de bence şüpheli, açılmışken sökülüp,yağlanması yerinde olur bence...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti alirıza » 08 Arl 2010, 11:34

hetepe yazdı:Kilit mekaniği de bence şüpheli, açılmışken sökülüp,yağlanması yerinde olur bence...

evet olabilir zaten sökünce yağlıyorlar benim arabada da aynısı olmuştu .
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

İleti alirıza » 08 Arl 2010, 11:39

alirıza yazdı:
umut aras yazdı:Benim aracımda da (octavia) hareket ettikten sonra 4 kapı kapanıyor fakat sol ön kapı hemen geri atıyor. Bunu ışıklarda felan her durup kalktığımda tekrarlıyor. Kilit kapanıyor (sol ön kapı) diğerleri zaten kilitli hemen geri atıyor. yolculuk boyunca kapanıp açılan kilit sesini dinliyorum malesef.

kapı kilit içindeki swich inin bağlı oldugu lehim atmış veya oksitlenmiştir.. kilitçi ye gidin kartın üzerindeki lehimi tekrar lehimlesin önemli bir şeyi yok ...max 50 tl tutar

bildiğin bir yer yoksa şaşmaz da bir yer var adamlar işinin ehli .ben de orada yaptırdım arızayı..
OTO FAR OTO SANAYİ SİTESİ 1. CAD. 2535 .SOK. NO :17 ŞAŞMAZ ANKARA
TEL:2787225
alirıza
CLASSIC
CLASSIC

İleti bulentdogan » 17 May 2011, 13:43

Konuyu tekrar hortlatıyorum ancak 2 senedir aralıklarla devam eden sorunumu çözdüm. Benim sorunum switchten kaynaklı değil. Kilidin içindeki elektronik devrenin dışarıyla irtibatını sağlayan yerdeki 4 adet lehim çatlamış. Çatlak lehimleri yeniledik ve sorun düzeldi . Darısı başınıza...
bulentdogan
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Diyarbakır
Arabanız: 1.4 101 bg

İleti DREkonometrisyen » 13 Arl 2015, 11:44

Bülent bey aceba elektronik devrenin dışarıyla irtibatını saglayan yer derken kastınız neresi? Resim var mı yada tarif edebilir misiniz?
DREkonometrisyen
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fatih ÇÖLGEÇEN
Nereden: Çanakkale
Arabanız: Octavia

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir