Fabia Direksiyon Tam sağ , Tam sol gelen ses

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Direksiyon Tam sağ , Tam sol gelen ses

İleti Ferit-1976 » 22 May 2010, 10:58

Arkadaşlar havalar ısındıktan sonra olmaya başladı.Araç rolantide park halindeyken direksiyonu tam sağ ve tam sol yaptığımda ( Park ederkende mecbur tam sağ tam sol yapıncada oluyor.) tekerleklerin oralardan bi yerden gacır gucur sesler gelmeye başladı.2 gündür hava yağışlı ses çok azaldı.Neden kaynaklanır bilen varmı veya daha önce böyle bişey başına gelen varmı.?

Kullanıcı avatarı
Ferit-1976
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ferit
Nereden: Bursa
Arabanız: 2006 Fabia Ambiente

İleti jamesdean » 22 May 2010, 11:01

rotkolu veya rotbaşı ile ilgili bir sorun olabilir.. Bir rot balansçıya sokup ön düzene bir baktırmanı tavsiye ederim Ferit. Benden de benzer bir ses geliyordu.Hemen lifte aldırdım karşımızdaki serviste, Rot kolu çatlak çıktı.
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Arabanız: FABIA CL

İleti Ferit-1976 » 22 May 2010, 11:08

jamesdean yazdı:rotkolu veya rotbaşı ile ilgili bir sorun olabilir.. Bir rot balansçıya sokup ön düzene bir baktırmanı tavsiye ederim Ferit. Benden de benzer bir ses geliyordu.Hemen lifte aldırdım karşımızdaki serviste, Rot kolu çatlak çıktı.

2 Hafta oldu servise triger fiyatı almak için gitmiştim.Lifte kaldırdılar ve herşeyine baktılar.Ne var ne yok bakıp teklif verin dedim öle bi sorun görmediler.Tahminimce havaların ısınmasıyla kuru kalan ve yağlanması gereken bi yerler olduğunu düşünüyorum.Çükü nemli havada ses çok azalıyor.
Kullanıcı avatarı
Ferit-1976
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ferit
Arabanız: 2006 Fabia Ambiente

İleti C@GL@R » 22 May 2010, 11:15

benim aracı ilk aldığımda sol körük yırtıktı içine toz pislik çamur dolup ses yapar 30 liraya değiştirdim bir güzel yağlandı birde buna bakıtın
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti grey_wolf » 22 May 2010, 11:44

tabla burcu var. plastik gibi bişey var etrafında o kırılmıştır sürtüyordur diye düşünüyor. çünkü benzer bir şey benim başıma gelmiş. ona baktır istersen.

2006 Fabia Sedan 1.4 16V Ambiante + landirenzo omegas
Kullanıcı avatarı
grey_wolf
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: EROL YÜKSEL
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2006 FABİA AMBIANTE SEDAN 1.4 16V

İleti hakanerdogan » 22 May 2010, 18:40

Lastik cıyırdıyor olmasın sıcak asfaltta?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ozanakif » 22 May 2010, 18:49

6-8 sn. gibi bir süreden fazla direksiyonu tam sağ yada sol yapmanız önerilmez zaten.Bu durumda pompa çalışmaya devam eder ama direksiyon kutusu son seviyesine gelmiş olur.Duyulan büyük ihtimalle valf vb. sistem parçasının zorlama sesidir.Ben resmi kurumdayım ford marka araçlarımızda da oldu aynı ses soronu sonuçta fabrika yukarıda yazılan cevabı verdi.Yani normal sorun yok.Tam sağ yada sol yaptığınızda hafif ters yapın pompa rahatlasın hemde ötmesin.
Karanlığa küfredeceğine,bir mum yak.
Kullanıcı avatarı
ozanakif
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ozan AKİFOĞLU
Nereden: Erzurum
Arabanız: 2004 TDI Fabia

İleti cineration » 24 May 2010, 16:55

ozanakif yazdı:6-8 sn. gibi bir süreden fazla direksiyonu tam sağ yada sol yapmanız önerilmez zaten.Bu durumda pompa çalışmaya devam eder ama direksiyon kutusu son seviyesine gelmiş olur.Duyulan büyük ihtimalle valf vb. sistem parçasının zorlama sesidir.Ben resmi kurumdayım ford marka araçlarımızda da oldu aynı ses soronu sonuçta fabrika yukarıda yazılan cevabı verdi.Yani normal sorun yok.Tam sağ yada sol yaptığınızda hafif ters yapın pompa rahatlasın hemde ötmesin.

Bu cevap en doğrusu
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti termineytir » 24 May 2010, 16:58

Cineration arkadaşımıza katılıyorum. hidrolik direksiyonlarda pompa ötmesi gibi bir sorun olabiliyor. Diğer yandan da aracınız kuru yağlama isteyebilir...
Kullanıcı avatarı
termineytir
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ferhan KARA
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Renault Twingo 1998

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir