YENİ ALDIGIM FABİAM İÇİN YARDIM

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YENİ ALDIGIM FABİAM İÇİN YARDIM

İleti rehber029 » 28 May 2010, 11:54

ayarı falan yok fabaların..tek çözümm..ALIŞMAKKKKKKK...

Kullanıcı avatarı
rehber029
CLASSIC
CLASSIC

İleti BURAK MYSTERİO » 28 May 2010, 12:57

BURAK MYSTERİO yazdı:
BURAK MYSTERİO yazdı:gaz sorununun aynısı bizim favodada var sanki gaz pedalında 1 cm boşluk var o bir cm e kadar basınca arabanın devri çok hafif yükseliyo tabi o devirde arabanın kalkmasına yetmiyor ondan sonra pedal sertleşiyo pedala birazdaha basınca özellikle 1 viteste kalkışlarda arabayı hoplatıyo yada patinaj çektiriyo bunun bi çözümü yokmudur acaba :?

benim soruma cvp verecek yokmu

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti avrupa yakasi » 30 May 2010, 13:54

Merhaba,
Yukarıda kavrama neden ile arabadan bayağı soğumuştum. O kadarki satmayı bile düşündüm. Fakat debriyaj balatası bitipte değiştirince araba tamamen normale döndü. Debriyaj oldukça aşağı indi ve yumuşadı. 15 gün önce değiştirdim . Özel serviste. Benim fabia 2002 model 68 bg. 230 TL malzeme (yetkili servisten aldım) 150 TL işçilik ile işlem bitti. Bu yakıta da oldukça yansıdı.(Şehiriçi 30 Kr.) Son dönemlerde araba hiç gitmez olmuştu zaten.
avrupa yakasi
CLASSIC
CLASSIC

İleti nitroattack » 05 Haz 2010, 10:11

arkaşaşlat benim debriyaj cok yukarıda kavramıyor ama olaki baskı balata biterde değiştirmek zorunda kalırsam araca tuning performans için kullanılan baskı balatalardan kullanmayı düşünüyorum ayrıca asr modunu kapatıp kullanmayı deneyecegim performansı düşürdüğünü düşünüyorum asr ısıgı acıkken asr kapalı oluyormuş.

(debriyajrın mutlaka ayarlanıyordur servisler bunu ya bilmiyor yada girmek istemiyorlar çünkü rally araçlarında derbriyaj sertligi yola ve pilota göre değiştiriliyor buda hidrolik basıncının ve seviyesinin arttırılıp azaltılmasıyla gercekleştirilebilir.)
nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Göktürk GÖKKAYA
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FABİA 1.4cc 16v comfort (2001) landirenzo lpg

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir