Sonunda bende debriyajımı bitirdim

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Sonunda bende debriyajımı bitirdim

İleti yonetici » 28 May 2010, 19:44

Son 2-3 haftadır arabada devirle hız arasında dengesizlikler seziyordum bu aralar iyice arrtı hatta ani hızlanmalarda bariz debriyaj kaçırıyordu. Hafta içi aracı kullandığımdan servise veremedim bu haftayıda idare ederek geçirdik yarın inşallah değiştireceğim. Önce parsanoto'ya sabah erkenden uğrayıp debriyaj setini alayım diyorum. Bu gün aradım yanlış hatırlmıyorsam 225 TL civarında bir rakam söylediler Valeo marka için birde daha ucuz birşey söylediler ama adını sanını hiç duymamıştım. Üzerinde çok durmadım nasıl olsa olan oldu keyfi birşey değil mecbur alıcaz telefonda pazarlığa gerek yok gideriz yüz yüze konuşuruz dedim. Sonrada ilk defa deneyeceğim velibaba sanayideki şampiyon otoya gideceğim. Aslında aracı yıllardı göztepe seçkin otoya götürürdüm ama ne zamandır fiyatlarının çok pahalı olduğunu düşünüyorum yetkili servise yaklaştılar o konuda. Bu nedenle bu sefer tavsiye üzerine şampiyon otoyu deneyeceğim. İşlemler bittikten sonra sonucu yazarım muhtemelen çok ciddi bir fark meydana gelecektir arabada

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti SkodamFabiam » 28 May 2010, 20:12

Orj. debriyaj seti Luk olması lazım, fiyat aldın mı Luk için ?
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti BURAK MYSTERİO » 28 May 2010, 20:38

emir abi şampiyon otoyu bulamazsan ben seni götürebilirim oraya yakınım zaten şampiyon otoya ;)

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti RAZOR10 » 28 May 2010, 21:07

geçmiş olsun. şampiyon oto doğru seçim olacaktır.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti lazianke » 28 May 2010, 23:06

luk un kalitesini benim fabişin değişimini yapan usta övüyordu. sachs ve luk iyidir. ama ustama göre luk daha iyidir. bir de debriyajın sertliği galiba(emin değilim) değişim sırasında ayarlanabiliyormuş, eğer o zaman ayarlanmazsa hep öyle kalıyomuş. ama bizimkilerin hidrolik sisteminde mi geçerli yoksa telli sistemlerde mi bilemiyorum...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti SkodamFabiam » 28 May 2010, 23:34

Fabialar hidrolik sistemli, bu sebeple fazla ayarlama yapılamıyor diye biliyorum...
Benimde bildiğim fabialar fabrika çıkışlı Luk olduğu, ayrıca ustalarda genelde Luk u tercih ediyor....
Kullanıcı avatarı
SkodamFabiam
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 2004 Elegance 101Bg

İleti yonetici » 29 May 2010, 17:33

Bu sabah Parsanoto'dan Valeo debriyaj seti aldım Hakan Bey ile tanışmak isterdim bu vesile ile ama kendisi henüz gelmemişti. Oradan Şampiyon Oto'ya gittim Musa ve Osman usta ile tanışmak bu gün nasip oldu. Halbuki evime en yakın ve tavsiye edilen Skoda servisi burası olmasına rağmen alışkanlıklardan kolay vazgeçemiyor insan. Neyse velhasılı kelam çıkan eski debriyajı çok merak ediyordum baktım volana temas eden yüzeyinde balatanın kırıntıları kalmış metale inmiş diğer yüzeydede 1 mm ya var ya yok gibi birşey.Tam tahmin ettiğim gibi 1 hafta daha gitmeye kalksam yolda bırakır diyordum o seviyeye gelmiş.

Görüntü035.jpg
Eskimiş Luk debriyaj seti Fabia 1.4 16v 101HP

Baskı balata değiştikten sonra debriyaj pedalı pamuk gibi oldu ve kavrama oldukça arttığında ilk birkaç kalkışta stop ettirdim :oops: biraz daha adapte olana kadar bu sakarlık birkaç kez daha tekrarlanır herhalde.

Bakım tamam, lastikler tamam, debriyaj tamam şimdi sıra trigerde onuda önümüzdeki ay değiştirmeyi düşünüyorum ondan sonra inşallah 2-3 sene daha Fabia ile dertsiz tasasız beraberiz.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi

İleti felicia_3437 » 29 May 2010, 19:18

İNŞ ABIM ARACIN BAŞINI ARITMAZ DERTSIS TASASI KAZASIS BELASIS EN ÖNEMLİSİ CEZASI GUVENLİ SURUŞLER
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti haydew » 01 Haz 2010, 23:12

Ben saks taktırdım 330 a seti aldım artı işçilik 460'ı buldu....
Kullanıcı avatarı
haydew
CLASSIC
CLASSIC

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir