Elektro-hidrolik direksiyon

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Elektro-hidrolik direksiyon

İleti taner_octavia » 23 Ağu 2010, 11:57

hetepe yazdı:Konuyu 29 mayısta açmışım, 21 ağustos itibariyle konu çözülmüş bulunmakta.2 adet yetkili servis (ata doğru dürüst ilgilenmedi bile, kıçının arkasında konuşuyorlar, müşterileri çok ya bize tenezzül etmiyorlar.), 2-3 adet te tamirci tarafından cılkı çıkarılan konu Zeki Ünaldı skoda tarafından halledildi.Adamlar tek tespit ve atış yapıp, pompayı test ettiler ve %100 pompa arızası dediler.Pompayı değiştirdiğimiz an arıza kayboldu.Bu arada yüce oto ya attığım 2 adet mail e yanıt gelmedi, adamların umurunda bile değil, madem okumuyorlar neden mail adresi yazıyorlar onu da anlamadım.
Pompa koyo marka çıktı, parça numarası 6Q0 423 155 AH Vw Polo, seat cordoba, ibiza da da kullanılan ortak malzeme.
parça fiyatı 1100 tl, 100 tl de işçilik aldı servis, 1200 tl +litrelerce benzin+ zaman+ baş ağrısına maloldu.

arızanın cözuldugune sevindim gecmis olsun.anlamadıgım sey pompa nasil belli bi sıcak havada calısmasını durduruyor ısınıncamı oyle oluyo acaba.

Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti onurson » 23 Ağu 2010, 12:06

Engin keşke ünaldı indirimimizi alsaydıkta en azında % 20 iskontolu yapardın :( geçmiş olsun. en azından sorunundan kurtuldun. güle güle kullan.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti xex » 23 Ağu 2010, 12:17

jamesdean yazdı:HETEPE,
Hoşgeldin arkadaşım ''direksiyonpompasıarızalananzedeler ''grubumuza...
Ben 1 aydır Ciyak ciyak bağırıyorum burda...
1 aydır da uğraşıyorum nasıl olur, nasıl düzelir, tamir edilebilir mi diye.
Kafana takılan birşey olursa sorabilirsin.

direksiyonpompasıarızalananzedeler grubuna benide alırsanız sevinirim.

Bende de direksiyonda sertleşme hissediyorum o kadar fazla olmasada.Direksiyonu tam sağ veya sola çevirmek zorunda kaldığım durumlarda ses geliyor.Havalar ısındıktan sonra başıma gelmeye başladı.

Yağına baktım bir eksilme yok.Geçen özel servise gösterdim bişey bulamadılar.Arıza ışığı filan yanmıyor göstergede.Musait bir zamanda artık iyi bir usta aramak zorunda kalacağım.
Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oktay Var
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2005 Opel Astra 1.6 Elegance

İleti hetepe » 23 Ağu 2010, 12:25

taner_fabia yazdı:
hetepe yazdı:Konuyu 29 mayısta açmışım, 21 ağustos itibariyle konu çözülmüş bulunmakta.2 adet yetkili servis (ata doğru dürüst ilgilenmedi bile, kıçının arkasında konuşuyorlar, müşterileri çok ya bize tenezzül etmiyorlar.), 2-3 adet te tamirci tarafından cılkı çıkarılan konu Zeki Ünaldı skoda tarafından halledildi.Adamlar tek tespit ve atış yapıp, pompayı test ettiler ve %100 pompa arızası dediler.Pompayı değiştirdiğimiz an arıza kayboldu.Bu arada yüce oto ya attığım 2 adet mail e yanıt gelmedi, adamların umurunda bile değil, madem okumuyorlar neden mail adresi yazıyorlar onu da anlamadım.
Pompa koyo marka çıktı, parça numarası 6Q0 423 155 AH Vw Polo, seat cordoba, ibiza da da kullanılan ortak malzeme.
parça fiyatı 1100 tl, 100 tl de işçilik aldı servis, 1200 tl +litrelerce benzin+ zaman+ baş ağrısına maloldu.

arızanın cözuldugune sevindim gecmis olsun.anlamadıgım sey pompa nasil belli bi sıcak havada calısmasını durduruyor ısınıncamı oyle oluyo acaba.

Öncelikle teşekkür ederim.Umarım başka fabiacının başına gelmez.
Bu arızanın olma nedeni sıcaklar değil, arıza birden bire olmuyor, bazen devredn çıkan pompa bazen sorunsuz çalışabiliyor.Benim arabadaki arıza da böyleydi, aşırı sıcaklarda direkt devre dışı idi.Söylenenlere göre her 10 fabianın 4-5 inde olabilen bir arıza...şans işi yani.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti hetepe » 23 Ağu 2010, 12:29

onurson yazdı:Engin keşke ünaldı indirimimizi alsaydıkta en azında % 20 iskontolu yapardın :( geçmiş olsun. en azından sorunundan kurtuldun. güle güle kullan.

Sağol Onur, indirim kısmet değilmiş demek, sıkı pazarlıkla biraz yaptılar indirim, bu fiyat indirilmiş hali zaten.
Arızayı çözdüğümüze göre seninle mini bir buluşma gerçekleştirebiliriz artık.Hafta içi akşam olmazsa haftasonu da olur...?
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti hetepe » 23 Ağu 2010, 12:32

xex yazdı:

Bende de direksiyonda sertleşme hissediyorum o kadar fazla olmasada.Direksiyonu tam sağ veya sola çevirmek zorunda kaldığım durumlarda ses geliyor.Havalar ısındıktan sonra başıma gelmeye başladı.

Yağına baktım bir eksilme yok.Geçen özel servise gösterdim bişey bulamadılar.Arıza ışığı filan yanmıyor göstergede.Musait bir zamanda artık iyi bir usta aramak zorunda kalacağım.

Şu anlattıklarına göre senin arıza farklı, bence ön düzende sorun olabilir,(rotiller, rot kolu, tabla fişekleri, vs..) ya da (umarım değildir) direksiyon kutusu.
Sonuçta benden daha az ödeyeceğin garanti...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti zurna1788 » 23 Ağu 2010, 12:35

engin abicim problemi çözdüğüne sevindim.Bu durumlarda artık parayı geçip şu problemi bulsunlar ne kadarsa verecem kıvamına geliyor. Kafanın rahatladığını düşünüyorum.Kazasız sürüşler...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti xex » 23 Ağu 2010, 12:40

hetepe yazdı:
xex yazdı:

Şu anlattıklarına göre senin arıza farklı, bence ön düzende sorun olabilir,(rotiller, rot kolu, tabla fişekleri, vs..) ya da (umarım değildir) direksiyon kutusu.
Sonuçta benden daha az ödeyeceğin garanti...

2 Ay öncesinde ön takımları rot kolu rot başını değiştirmiştim.Rot-Balans yaptırmıştım.Şimdi de böyle sorun başıma geldi.

İnanın 2-3 aydır başıma gelmeyen kalmadı hergün bir sorun hergün bir sorun hepsinide yaptırttım.

Bende bir sorun var galiba.

Arabaya gözüm gibi bakarım.Düzenli olarak özel serviste bakımları yaparım yinede arızalar benim başıma geliyor.

1 sene daha idare etse seneye kredi alıp yükseltecem.Bir ara satıyordum sonra başka hesaplar çıktı elimde kaldı melet....
Kullanıcı avatarı
xex
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Oktay Var
Arabanız: 2005 Opel Astra 1.6 Elegance

İleti hetepe » 23 Ağu 2010, 12:45

zurna1788 yazdı:engin abicim problemi çözdüğüne sevindim.Bu durumlarda artık parayı geçip şu problemi bulsunlar ne kadarsa verecem kıvamına geliyor. Kafanın rahatladığını düşünüyorum.Kazasız sürüşler...

Teşekkürler...
Aynen dediğin gibi, parası batsın, yeter ki çözülsün diyor insan...Servise daldım ve dedim ki: Kardeşim bunun arızası bu, çözün, parası neyse viririk!...artık baymıştı yani...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti themarine » 23 Ağu 2010, 13:20

geçmiş olsun arkdaşım.zor tabiki bu paraları vermek!
themarine
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ardahan
Arabanız: superb tsi

İleti cineration » 26 Ağu 2010, 10:28

benimde 1200TL lik bir arızam olsa bende param olunca (yani 3 yıl sonra) yaptırabilirim
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti serahmo » 26 Ağu 2010, 12:04

Geçmiş olsun. Umarım başka sorunlar yaşamazsın.
Kullanıcı avatarı
serahmo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem KARACA
Arabanız: 2006 Fabia 1.2

İleti hetepe » 26 Ağu 2010, 14:11

Teşekkürler, sonuçta mekanik bir sistem, bugün direksiyon, yarın motor, sonra başka bir yer...olabilir ama en az sorun çıkaran bir markayı kullandığımız bir gerçek...Aracınız ikinciel ise ve önceki kullanıcıları kötü kullandıysa iş daha da zor tabii...
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti crazyboy3506 » 26 Ağu 2010, 21:32

MERHABA ARKADAŞLAR ;

arkadaşalar aracınızda direksiyon aniden gidiyor kontağı açıp kapadıktan sonra arıza gidiyorsa soorun pompa değildir.birde aracınız durduğu farlar kırpıklaşıyorsa sorun kesinlikle AÇI SENSÖRÜ bunu dikkate alın bende de aynı sorun vardı. yaklaşık 2-3 ay önce açı sensörünü değiştirdim maşallah direksiyonda ne ses kaldı ne farlarda kırpma nede direksiyon arızası yanıyor bence bu yazılanlara kulak verin 1-2bin lira verip pompa,direksiyon kutusu denildiğine aldanmayın.arızayı iyi teşhis edin derim ben. SELAMLAR..
Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim

İleti hetepe » 27 Ağu 2010, 07:49

crazyboy3506 yazdı:MERHABA ARKADAŞLAR ;

arkadaşalar aracınızda direksiyon aniden gidiyor kontağı açıp kapadıktan sonra arıza gidiyorsa soorun pompa değildir.birde aracınız durduğu farlar kırpıklaşıyorsa sorun kesinlikle AÇI SENSÖRÜ bunu dikkate alın bende de aynı sorun vardı. yaklaşık 2-3 ay önce açı sensörünü değiştirdim maşallah direksiyonda ne ses kaldı ne farlarda kırpma nede direksiyon arızası yanıyor bence bu yazılanlara kulak verin 1-2bin lira verip pompa,direksiyon kutusu denildiğine aldanmayın.arızayı iyi teşhis edin derim ben. SELAMLAR..

Benim arabadaki arıza aynen böyleydi, bir geliyor, bir gidiyordu, makinaya bağlandığında arızayı bazen gösteriyor, bazen de iletişim yok diyordu, 3 ayda 6 ayrı tamirci-servis tarafından uğraşıldı, arıza pompadan çıktı, başka bir işlem yapılmadan, pompa yenisiyle değiştiği an herşey normale döndü.Bu kadar tamircinin hiç biri açı sensörünün adını bile anmadı.
Bu konuda çözüm arayanları yanlış yönlendirmeyelim bence, olmaz diye birşey yok.
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

İleti T.T. » 27 Ağu 2010, 10:07

Başkent sanayi sitesi BATIKENT te pompa tamiri yapan bir usta var. Sadece 1 yerde başka tamir yapan yok. Kime sorsan gösterirler. Ona bi baktır istersen. Eğer sonuç olumsuz sonuçlanırsa Yıldız sanayi sitesinde Wolkswagen Skoda hurdacıları var. Oradan da arızalı olması durumunda geri getirme garantisi alıp direksiyon pompasını oradan alabilirsiniz. Servislere kaptırmayın o paraları yazık günah. Hep söylüyorum. Bende de benzin pompası arıza yapmıştı servis 500 + işcilik dedi. Bense size önerdiğim ustaya götürdüm. O tamir etti.50 liraya. Farkı siz düşünün artık. Kimse kolay yoldan kazanmıyor bu ülkede servisler hariiççççççç
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti sampionibo » 27 Ağu 2010, 10:33

Engincm büyük geçmiş olsun baya maliyetli bir masraf olmuş inşallah terar etmez.Yanlız konunun en başındaki şu servislerin kullandığı muhtemelen sözcüğüne bende kıl kapıyorum.Madem anlamıyorsun bari boş yere niye aküyü değiştiriyorsun.
2012 VW Passat 1.4 TSİ Highline DSG
+
2004 Skoda Octavia Collection Plus
Kullanıcı avatarı
sampionibo
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil ibrahim üvet
Arabanız: 2004 Octavia Collection Plus

Önceki

Fabia