YOK BÖYLE BİR SKODA :)

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

YOK BÖYLE BİR SKODA :)

İleti quickcan » 08 Haz 2010, 16:15

jamesdean yazdı:Dün akşam mazot lambası yanana kadar şehir içinde turladım baya. Lamba ******* 477 KM ****** 'de yandı.Zira aynı mazotla şehir dışı devam etseymişim 500 KM yapacakmış.
50 TL / 477 KM :)) Hey maŞalllaaahh

KM de 0.104822 Kuruş yakmış.PüüÜÜüÜü

yuuh.. bizim octavia benzinli kmde 38krş yakıyor.. :S ki basmadan bide bassak 1tl yakacak sanırım.. yokuşta kalkış yapınca 45lt ye kadar fırlıyor anlık yakıt göstergesi..

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti HTP » 08 Haz 2010, 16:28

Biri kuyuya bir taş atmış herkes çıkarmaya çalışıyor.Benim arabada 1.2.Yokuş aşağı 190 km/h yapıyor. Devir kesiciye girmese 200'de yapar. Üreticinin yazdığı hız ise sorunsuz ve mekanik olarak üreticinin motora herhangi bir risk olmadan tavsiye ettiği hızdır.Bu yakıt tüketimi içinde geçerli. Ama bu konuları gurur meselesi yapmaya gerek yok. Yok arabamı veririm yok bağışlarım. Gerçekçi olalım kimse bunu yapmaz. Selamlar.
HTP
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim çakır
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Skoda Fabia 1.2 HTP

İleti jamesdean » 08 Haz 2010, 17:13

HTP yazdı:Biri kuyuya bir taş atmış herkes çıkarmaya çalışıyor.Benim arabada 1.2.Yokuş aşağı 190 km/h yapıyor. Devir kesiciye girmese 200'de yapar. Üreticinin yazdığı hız ise sorunsuz ve mekanik olarak üreticinin motora herhangi bir risk olmadan tavsiye ettiği hızdır.Bu yakıt tüketimi içinde geçerli. Ama bu konuları gurur meselesi yapmaya gerek yok. Yok arabamı veririm yok bağışlarım. Gerçekçi olalım kimse bunu yapmaz. Selamlar.

HTP ,
Kuyuya taş atan '' deli '' ben mi oluyor arkadaşım ?
Konu aracın iki kulvarda fabrika verilerini alt-üst edişiyle alâkalı.
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti oguz » 08 Haz 2010, 19:14

jamesdean yazdı:
HTP yazdı:Biri kuyuya bir taş atmış herkes çıkarmaya çalışıyor.Benim arabada 1.2.Yokuş aşağı 190 km/h yapıyor. Devir kesiciye girmese 200'de yapar. Üreticinin yazdığı hız ise sorunsuz ve mekanik olarak üreticinin motora herhangi bir risk olmadan tavsiye ettiği hızdır.Bu yakıt tüketimi içinde geçerli. Ama bu konuları gurur meselesi yapmaya gerek yok. Yok arabamı veririm yok bağışlarım. Gerçekçi olalım kimse bunu yapmaz. Selamlar.

HTP ,
Kuyuya taş atan '' deli '' ben mi oluyor arkadaşım ?
Konu aracın iki kulvarda fabrika verilerini alt-üst edişiyle alâkalı.

o işin espirisi bencede yerinde bi laf. ya bu konular aslında gercekten cooook oncelerden de tartısıldı. yani 1.2 diye motorcuk dedikleri araba bile 190+ yapabiliyo biz bunları denedik yazdık gosterdik bilmemne. size laf atmıyorum yada biz bunu yaptık paylasmanın alemi ne de demiyorum. benim cevabım yok olamaz diyenlere... var oluyor fabrika verileri motor hacmi, torq verileri, beygir gucu haricinde fasa fiso...

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti felicia_3437 » 08 Haz 2010, 21:17

alirıza yazdı:Selam Arkadaşlar, bende de 2005 model Fabia TDİ var 75 HP 64 000 km de sıfır aldım ... Şimdiye kadar uzun yolda çok deneme fırsatım oldu.Ama hız olarak 180 km/h dan fazlasını göremedim .Çok fazla hızı sevmiyorum ama denemek için max . hızı görmek istedim.Sizler nasıl 195 km/h hıza ulaştınız...Az yakma olayına gelince 3,1 i görebilir belki de, çünkü bende sakin kullanımla 3,5 lt yi çok gördüm.

o ij cok koly abicim aracın dızel ve manual bu hız fabrika verılerı otomatık vıteslı araclarda ne dıyorlarsa odur kadran değildir ama manual bır arac suruyorsun vıtesle devır verıp rpm gucunu torka cevırıp bunuda kadrana yansatmayıda bılmıyorsak yuh bıze ne ışınız var dıreksıyonda o arkadaşa hodrı meydan dıyorum 3 vıtesde 140 km skoda felicia lpg li 1.3 motor gelsın bınsın oturusun yanıma ama gelmeden önce hayat sıgortasıyapsın kendıne korkudan ölmesın sonra :lol: :lol: :lol:
FeLiŞ 1995 34 ylt 20
Kullanıcı avatarı
felicia_3437
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: M SELİM AKIN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FELİCİA LX

İleti oguzural » 09 Haz 2010, 00:55

jamesdean yazdı:Bazı arkadaşlarımız yaptıkları rekor değerleri paylaşmaya çalışmışlar,

Arkadaşlar,
İnsanları inandırana kadar deve hendekten atlamış olur çoktan.Burda EN İYİ YAKIT TASARRUFU nasıl yapılabilirini tartışıp, belki bazı arkadaşlarımıza yardımcı olabileceğimi düşünmüşken, palavracı konumuna düşürüldük...
O nedenle tasarruf edebildiğiniz kadar yakıtınız cebinizde kalsın, gereksiz polemiklere girmeyin.

1,8 Lt yakan arkadaş , Aracın 1,8 Lt yi ( ortalama ) görmüştür muhakkak. Nasıl ki araç çalışır çalımaz rampaya tırmandığında ortalama 25 LT gösteriyorsa rampa sonunda, bayır aşağı da çok düşük gösterebilir. Ama 15 Tl ile 100 Km yapıyorsan bana çok yakıyorsun gibi geldi. 0,150 kr. Adana-Mersin : / O yolu da iyi bilirim.

1,8 LT yi nasıl yaptığını destekleyerek açıklarsan, saldırıya maruz kalmazsın.. Benim sütten ağzım biraz yandı da ; )

soyle acıklayayım 1.4 tdı motorlarda turbo devır acılımı 2000-2200 devır den sonra baslar bılındıgı uzere turbo hava basıncı ıle mazotun daha cabuk ve daha sık yakmasını saglar ve daha fazla guc kazanırken daha fazla benzın harcarsınız bunu goz onunde bulundurarak turbonun tam acılma asaması olan 2000 devır cıvarına yakın devırde motoru sarsmadan ve fazla mazot yakmadan cok rahat adana mersın arasını 15-20 tl ye gıdıp gelebılırsınız 65 km den gıt gel 130 km bı de sehırde dolas 30 km alsana 160 km =) iyi denemeler !!
Kullanıcı avatarı
oguzural
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: oguz ural
Nereden: Adana
Arabanız: fabia hb 1.4 tdi 80 hp

İleti oguzural » 09 Haz 2010, 01:06

oguz yazdı:konuyu hayretle okudum:D çok ilgimi cekti. yanlış anlaşılmasın ama bazen abartabiliyosunuz bence. benimde burda yakıt paylasımlarım oldu hayret edildi şaşırıldı (benim aracım 1.2 htp ). bikaç ek yapıcam affınıza sıgınarak bilen var bilmeyen var. fabialarda benzin ibresine güvenmeyin asla. ama yol bilgisayarı şaşma yapmaz bunuda bi kenara ekleyin. agresif kullanımda benzin ibresi çat diye düşüyo arabayı stop et istedigini yap yükselmiyo. ama sakin kullan bi 10-15 dkka benzin ibresi tekrar yükseliyo. bunu farkeden oldumu. ölçüm saglıgı acısından full depo ile ölçmek tabikide daha iyi. ben full depo ile 2 sefer ölçtüm full uzun yol olarak 1000küsür km gitti 1.2 htp fabia. forumda ölçümleri resimlerle mevcuttu. ben dizelin bu degerleri yapacagına inanıyorum. hakanın 80lik tdi 210a kadar cıkmıstı yanlıs hatırlamıyosam hız konusundada inanıyorum. arabayı kullanandan iyi bilemessiniz bence fazla yüklenmeyin ^^

evet arkadasım fabıalar da kullanma seklınıze gore benzın ıbresı azalmakta ya da artmakta ozellıkle de benım gıbı arabayı babanızla ortak kullanıyorsanız cok guzel tarafları olabılıyor bu durumun ! bıraz adrenalın patlamasından sonra 5-10 dakıka 5.vıtesde 60-70 ıle gıderek ıbreyı tekrar yukseltmek elınızde tabıı bu dedıklerımden aslaa daha fazla yol gıderız ozaman gıbı bı fıkır cıkarmayın bu yontem sadece babaların benzın ıbresıne baktıklarında ıyı ıyı fazla benzın yakmamıs kerata demesınde etkılıdır =))
Kullanıcı avatarı
oguzural
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: oguz ural
Nereden: Adana
Arabanız: fabia hb 1.4 tdi 80 hp

İleti oguz » 09 Haz 2010, 15:13

oguzural yazdı:
oguz yazdı:konuyu hayretle okudum:D çok ilgimi cekti. yanlış anlaşılmasın ama bazen abartabiliyosunuz bence. benimde burda yakıt paylasımlarım oldu hayret edildi şaşırıldı (benim aracım 1.2 htp ). bikaç ek yapıcam affınıza sıgınarak bilen var bilmeyen var. fabialarda benzin ibresine güvenmeyin asla. ama yol bilgisayarı şaşma yapmaz bunuda bi kenara ekleyin. agresif kullanımda benzin ibresi çat diye düşüyo arabayı stop et istedigini yap yükselmiyo. ama sakin kullan bi 10-15 dkka benzin ibresi tekrar yükseliyo. bunu farkeden oldumu. ölçüm saglıgı acısından full depo ile ölçmek tabikide daha iyi. ben full depo ile 2 sefer ölçtüm full uzun yol olarak 1000küsür km gitti 1.2 htp fabia. forumda ölçümleri resimlerle mevcuttu. ben dizelin bu degerleri yapacagına inanıyorum. hakanın 80lik tdi 210a kadar cıkmıstı yanlıs hatırlamıyosam hız konusundada inanıyorum. arabayı kullanandan iyi bilemessiniz bence fazla yüklenmeyin ^^

evet arkadasım fabıalar da kullanma seklınıze gore benzın ıbresı azalmakta ya da artmakta ozellıkle de benım gıbı arabayı babanızla ortak kullanıyorsanız cok guzel tarafları olabılıyor bu durumun ! bıraz adrenalın patlamasından sonra 5-10 dakıka 5.vıtesde 60-70 ıle gıderek ıbreyı tekrar yukseltmek elınızde tabıı bu dedıklerımden aslaa daha fazla yol gıderız ozaman gıbı bı fıkır cıkarmayın bu yontem sadece babaların benzın ıbresıne baktıklarında ıyı ıyı fazla benzın yakmamıs kerata demesınde etkılıdır =))

istanbuldan dönerken otobanda babam demişti hele bi yüklen bakalım kaca cıkacak diye dedim 190 buluyo felan olmazdı olurdu diye iddalaşırken bi asıldık ibrenin düşüşünü net şekilde gorduk babam dedi sonradan ohooo durdur noluyoz gitmez bu duzceye felan dedi, bende dedim korkma birazdan yukselir gene diye 10 dkka sonra cat eski yerine geldi. ben cok karsılastım o durumla. ama yol bilgisayarında küçücük bile bi sapma yok aklınızda olsun...

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fabia-16 » 09 Haz 2010, 17:47

eğer o rakamlar doğru ise tr nin en az yakan aracı sizde demektir :)
fabia-16
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia II 1.4 85 hp ambiante plus

İleti oguz » 09 Haz 2010, 18:00

fabia-16 yazdı:eğer o rakamlar doğru ise tr nin en az yakan aracı sizde demektir :)

206 1.4 hdi lar daha az yakıyor

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti fabia-16 » 09 Haz 2010, 18:04

3.1 değerden demi az yakıyor?
fabia-16
CLASSIC
CLASSIC

Arabanız: Fabia II 1.4 85 hp ambiante plus

İleti oguz » 09 Haz 2010, 18:15

fabia-16 yazdı:3.1 değerden demi az yakıyor?

valla bukadar kasmaya yakar diye düşünüyorum. 206 hdi lar ilginc bişey arkadaştan var gezmekten bıkarsın diyor. ki bende baya bi takip etmiştim gercekten cok az yaktıgını çoğu kullananı iddaa ediyor.

2005 fabia htp classic
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir