fabiada klima calısma sekli hakkında.

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabiada klima calısma sekli hakkında.

İleti taner_octavia » 31 May 2010, 13:06

mrb arkdaslar 2004 fabia aracımda.klimayı calıstırdıgımda, motor kısmında radyatörun ordaki fanlardan 1 tanesi aracın harareti icin digeri klima icin sanırım o sekilde calısıyor benimkinde.klimayı actıgımda.klima nın pervanesi devamlı girip cıkıyo mesela 10/15 sn calısıyor tekrar 10/15 sn duruyor.devamlı calıssa daha souk üflemezmi.veya problemmi var bilimiyorum.calısma prensibi o sekildemi dikkat eden varmı.veya birkac arkdas gözlemleyebilirmi.klimanın sogutması iyi diyorlar gazıda gecen sene doldurtmustum bi eksilme olmamıs kontrol ettirdim.1.kademede daha etkili souk üflüyor.2/3. kademede biraz etkisi azalıyor gibi.

Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti hakanerdogan » 31 May 2010, 14:57

Normalde üflemeyi hiç kesmemesi gerekli.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti faruk_sakarya » 31 May 2010, 15:47

benimkide sürekli üflüyor ama max. 2. kademede çalıstır zaten onuda ön cama ver yoksa fenalı hasta olursun:)klimalı araclarda seninde dediğin gibi çift radyatör olur,biri motorun digeri klimanın..benimkiside 3. kademede üflerken tırıltı sesi yapıyor ama alıstım,önemlide değil zaten..saygılar..
CnF
faruk_sakarya
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: FARUK DELERGEÇER
Nereden: Sakarya
Arabanız: SKODA FABİA ELEGANCE 101 HP

İleti C@GL@R » 31 May 2010, 16:03

benim fabişin kliması sürekli üflüyor yani kapanıp çalışması dijital klimalarda oluyor ortam sıcaklığını 18 e ayarlıyorsunuz 18 de tutmak için çalışıp durur ama fabianinki dijital değil. olan olayda normal değil. soğutmasından ben memnunum ilk bir iki dakika sonra tam soğuk veriyor.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti taner_octavia » 31 May 2010, 16:20

yanlıs anlasıldı sanırım.üflemesine sürekli üflüyor sürekli soguk hava geliyor.ama motor kaputunun icinde öndeki su radyatörun orda buyuk fan var 2tane dısardan dinlemeniz gerekir klima acık iken.ordaki devreye girip cıkıyor.digeri ise araba hararet yaptıgında.büyük sogutma pervaneleri yani.ancak klima acık vaziyette iken aracın dısında gözlemleyebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cineration » 31 May 2010, 16:49

taner_fabia yazdı:mrb arkdaslar 2004 fabia aracımda.klimayı calıstırdıgımda, motor kısmında radyatörun ordaki fanlardan 1 tanesi aracın harareti icin digeri klima icin sanırım o sekilde calısıyor benimkinde.klimayı actıgımda.klima nın pervanesi devamlı girip cıkıyo mesela 10/15 sn calısıyor tekrar 10/15 sn duruyor.devamlı calıssa daha souk üflemezmi.veya problemmi var bilimiyorum.calısma prensibi o sekildemi dikkat eden varmı.veya birkac arkdas gözlemleyebilirmi.klimanın sogutması iyi diyorlar gazıda gecen sene doldurtmustum bi eksilme olmamıs kontrol ettirdim.1.kademede daha etkili souk üflüyor.2/3. kademede biraz etkisi azalıyor gibi.

Klima ortam sıcaklığını ayarladığınız soğukluk derecesine getirdikten sonra fan durur(pervane durur) Sıcaklık değiştikten sonra fan tekrar devreye girer
Klima fanının sürekli çalışması demek araç iç sıcaklığını istediğiniz soğukluk derecesine getiremediği anlamına gelir.
bu konu ile ilgili daha detaylı bilgi alabileceğiniz klima montajı ve kullanımını anlatan siteler var
örnek : http://www.klima-tamir.com/faydali-cesitli-bilgiler/araba-klimasi-otomobil-klimasi-arac-klimasi-parcalari-nelerden-o.html
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti taner_octavia » 31 May 2010, 23:18

gözlemleyen varmı acaba.kliması calısır vaziyette aracın dısında ön taraftan motor kısmından gelen sese dikkat edin klima fanının devreye girip cıktıgını farkeden.yazabilirmi acaba.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ismail kuşaklı » 10 Haz 2010, 23:57

benim fabia'nın sürekli fan çalışıyor klima açıkken.yardımcı olmuşumdur inşallah.
ismail kuşaklı
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ismail kuşaklıoğlu
Arabanız: fabia

İleti diseqc » 11 Haz 2010, 07:38

klima gazın iyi ise fanın çalışıp durması normaldir zira tünellerdeki gaz belirli bir oranda soğutulur komprasör ise sürekli gazı tesisatta dolaştırır ve sürekli soğuk hava gelir gazı tesisat içerisinde sıvı haldedir ve istenilen soğukluğa ulaşınca fan durur ısınınca tekrar devreye girer bu devreye grip çıkması klima gazının yoğunluğıyla direk orantılıdır iyi gaz varsa hemen soğur ve daha uzun soğuk kalır ondan dolayı senin fan klima gazı az olan bir arabaya göre daha erken devreden çıkar ama klima gazı az olan arabanın fanı sürekli çalışması normaldir çünkü istenilen soğukluğa tesissat hiç ulaşamıyordur..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti taner_octavia » 11 Haz 2010, 09:43

sizin dediginiz gibide olabilir.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir