klima sensörü

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

klima sensörü

İleti mkaratay » 18 Ağu 2014, 15:50

arkadaşlar TRABZON'da yaşayanlar için bilgi vereyim. torpidonun içindeki klima sensörü nü (evaparatör sıcaklık sensörü de diyolar sanırım.) torpidoyu sökmeden 50 tl ye basitçe yapan bir usta var. ben çok dolaştım, herkes torpido sökmeye çalıştı. onun için bura yaşayanlar için bilgi vereyim dedim. başkalarıda mağdur olmasın. ismini tam hatırlamıyorum ama Nur otomotivdi sanırım. Muhammet usta. Skoda volkswagen parçası satan oto vural var. onun 5-6 dükkan ilerisinde aynı sırada.

mkaratay
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa karataş
Nereden: Erzurum
Arabanız: fabia

İleti sanandreas » 21 Ağu 2014, 03:17

2001 fabia 1.4 16v sahibiyim aracımda klima sorunu bulunmakta,ac tuşu yanıyor lakin kompresör devreye girmiyor,elektrikçi kontrol ettiğinde ac tuşuna bastığımda güç gelmedğini söyledi fan kontrol rolesini değiştirdim lakin sorun devam ediyor.kontrol panelinden direk bağlantı yaptığımda kopresör çalıştı lakin biraz çalıştıktan sonra durup kısa zaman içinde tekrar devreye giriyor kompresör.

Şuan tek denemediğimiz klima sensörü kaldı sorun bundan olabilirmi acaba?
Kullanıcı avatarı
sanandreas
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.4 16v

İleti mkaratay » 21 Ağu 2014, 22:50

Büyük ihtimalle klima sensöründendir. Bilgisayara bağlayınca klima sensöründe arıza varsa bi hata çıkıyor. Ustalar anlıyor onun klima sensörü olduğunu. Direk klima sensörü arızalı demiyor. O yüzden işi bilen bir ustaya götürmeni tavsiye ediyorum
mkaratay
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: mustafa karataş
Nereden: Erzurum
Arabanız: fabia

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir