2001 fabia teknik sorun yardım lütfen

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2001 fabia teknik sorun yardım lütfen

İleti nitroattack » 31 May 2010, 17:38

arkadaşlar yeni aldıgım fabiamın merkezi kilidi kumandadan calışmıyor yedek anahtarda var ondada aynı pilleride degiştirdim ama kumanda sinyalini araç almıyor yada kumanda sinyal göndermiyor. direksiyon üstüntündeki korna tuşundan sağdaki çalışmıyor. kavrama ve cekiş sorunu var (şu gaz pedalı sensörünü allah belasını versin onu icat edeninde.) hangi viteste olursa olsun hafif bir yokuş dahi cıksam motordan tıkırtılar geliyor sanki subap vurur gibi ses geliyor. debriyaj ve cekişte sıkıntı oldugu için yakıtta fazla netten skoda servisi bulamadım şişli feriköy civarı tanıdıgınız iyi bir usta var mı? merkezi kilit ve korna için kendimiz birseyler yapabilirmiyiz. acil yardım. araç 144000de

nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Göktürk GÖKKAYA
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FABİA 1.4cc 16v comfort (2001) landirenzo lpg

İleti LiLPlayya » 31 May 2010, 20:42

Öncelikle yeni aracınız hayırlı olsun. Forumu biraz araştırsanız bir çok probleminize cevap bulacaksınız.
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti nitroattack » 01 Haz 2010, 00:52

evimde internet olmadıgından fırsat buldukça iş yerinden yada ödünç algıgım mobil modemlerle baglanıyorum o yüzden forumu fazla gezecek zaman bulamıyorum yinede tesekkür ederim
nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

İleti yonetici » 01 Haz 2010, 10:12

Forumda çözülebilecek bir derdiniz bulunmuyor aracı bildiğimiz tavsiye ettiğimiz ustalardan birine götürüp baktıracaksınız başka yolu yok.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti cineration » 01 Haz 2010, 10:40

nitroattack yazdı:(şu gaz pedalı sensörünü allah belasını versin onu icat edeninde.)

Ben icat ettim gaz pedalı sensörünü ama senin gibi kıymet bilmeyenlerin kullanması için icat etmedim.
Bence sen sat bu arabayı git at arabası al kendine. Böylelikle hiç bir yeni icadı kullanmak zorunda kalmazsın.
Uslubunu beğenmedim. Bu forumda mesaj yazarken kullandığın kelimeleri daha dikkatli seçmeni tavsiye ederim.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti nitroattack » 01 Haz 2010, 11:49

bende senin uslubunu begenmedim yazacak cok sey varda burası atışma yeri degil performans aracı kullanmadıgın belli oluyor zaten istedende süremezsinsag serite alıskın oldugun için arada bir 60 kmyi geç yazık senin fabişe.yazdıgım konulara yada yorumlarıma cvp yazmaz yorum yapmazsan sevinirim.engin bilgilerin sana kalsın.
nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

İleti nitroattack » 01 Haz 2010, 11:54

? yazdı:Forumda çözülebilecek bir derdiniz bulunmuyor aracı bildiğimiz tavsiye ettiğimiz ustalardan birine götürüp baktıracaksınız başka yolu yok.

mekanik motordan anlayan iyi bir usta var mı acaba pedallar cok yumusak hala alısamadım sert ve kısa gecişler olması gerekiyor eger olmaz maslak yada kocasinandaki rally off-road servislerine götürecegim.tesekürler
nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

İleti cineration » 01 Haz 2010, 15:06

nitroattack yazdı:bende senin uslubunu begenmedim yazacak cok sey varda burası atışma yeri degil performans aracı kullanmadıgın belli oluyor zaten istedende süremezsinsag serite alıskın oldugun için arada bir 60 kmyi geç yazık senin fabişe.yazdıgım konulara yada yorumlarıma cvp yazmaz yorum yapmazsan sevinirim.engin bilgilerin sana kalsın.

uğurlar olsun
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir