fabiada ic sürkilasyonu acıyorum kendisi kapanıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabiada ic sürkilasyonu acıyorum kendisi kapanıyor

İleti taner_octavia » 31 May 2010, 23:37

mrb arkdaslar.fabia 2004 aracımda klima acık veya degil farketmiyor sanırım.ic sürkilasyon dügmesine basıyorum ısık yanıyor yani devreye giriyor.3/5 dk sonra baktıgımda ısık sönmüs yani kapanmıs.bunun sebebi nedir acaba.

Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti C@GL@R » 01 Haz 2010, 06:57

bu gayet normal ama 3-5 dk dan daha uzun olmalı ama... kapanmasının sebebi ücerideki havayı temizleyip tekrar verdiği için oksijen azalır oksijen azalınca senin başın döner közün karar sonra gümm kaza olur :) yani temiz hava gelmesi için kendini kapatır
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti önder38 » 01 Haz 2010, 08:42

bende de aynısı oluyor. polen filtresi değişim zamanı geldi de geçti ondan yapıyor diye tahmin ediyorum.
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti taner_octavia » 01 Haz 2010, 10:13

arızası falanmı var acaba.polen filtresini degistirdigimdede aynısını yapıyodu.ama hava akısını ön cama verdigimizde ic sürkilasyonun otomatik kapattıgını kitapcıgında yazıyo.ben ön konsoldaki hava cıkıslarına veriyorum ordada aynısı oluyor.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cineration » 01 Haz 2010, 10:27

C@GL@R yazdı:bu gayet normal ama 3-5 dk dan daha uzun olmalı ama... kapanmasının sebebi ücerideki havayı temizleyip tekrar verdiği için oksijen azalır oksijen azalınca senin başın döner közün karar sonra gümm kaza olur :) yani temiz hava gelmesi için kendini kapatır

araç iç hava dolaşımı düğmesine bastığında ışığın yanması sadece dışardan hava gelmesinin engellendiği anlamına gelir. Klima açıkken dışardan hava gelmesini engellerseniz eğer aracınızın içini daha çabuk soğutursunuz.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti C@GL@R » 01 Haz 2010, 10:35

cineration yazdı:
C@GL@R yazdı:bu gayet normal ama 3-5 dk dan daha uzun olmalı ama... kapanmasının sebebi ücerideki havayı temizleyip tekrar verdiği için oksijen azalır oksijen azalınca senin başın döner közün karar sonra gümm kaza olur :) yani temiz hava gelmesi için kendini kapatır

araç iç hava dolaşımı düğmesine bastığında ışığın yanması sadece dışardan hava gelmesinin engellendiği anlamına gelir. Klima açıkken dışardan hava gelmesini engellerseniz eğer aracınızın içini daha çabuk soğutursunuz.

denizaltı değil hocam bu araba tabiki dışardaki havayı tamamen kesmez. iç silkülasyonda içerdeki havadi tekrar verir bununda fazlası baş ağrısı yapar vs.. sistem de bunu belli aralıklarla kapatır.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cineration » 01 Haz 2010, 10:43

C@GL@R yazdı:
cineration yazdı:

denizaltı değil hocam bu araba tabiki dışardaki havayı tamamen kesmez. iç silkülasyonda içerdeki havadi tekrar verir bununda fazlası baş ağrısı yapar vs.. sistem de bunu belli aralıklarla kapatır.

pardon çağlar bir önceki mesajı senin mesajına cevap olarak yazmayacaktım yanlışlık oldu sonuçta ikimiz de sistemin çalışma şeklinin doğru olduğunu savunuuoruz.
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti taner_octavia » 02 Haz 2010, 00:20

denedinizmi peki klima acık ic sürkilasyonu acın 3 dk icinde kapanıyo kendisi.bugunde denedim ben.sebebi nedir acaba.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cineration » 02 Haz 2010, 10:58

taner_fabia yazdı:denedinizmi peki klima acık ic sürkilasyonu acın 3 dk icinde kapanıyo kendisi.bugunde denedim ben.sebebi nedir acaba.

bu sabah işe gelirken denedim 20 dakika boyunca iç hava dolaşım lambası hiç sönmedi (klima açık, iç hava dolaşım lambası yanar vaziyette ve camlar kapalı)
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 02 Haz 2010, 11:25

arkadaşlar madem konu açıldı bende birsey danışayım. aracı aldığımda kıştı artık yavaş yavaş klima kullanıyoruz hatta benzine etkisi olmadığı için bana devamlı kullanıyorum aldığımdan beri uzun süre açık tutmadığım için klima uzun süre açılınca fan sesi gibi bir ses duyuluyor gazla birlikte artıyor bir süre sonra kesiliyor. bu klimanın fanımıdır nedir? ses sanki biraz dinamo sesi gibi tam anlamıyorum. müsait bir anda denk gelse hemen aracı durdurup sese bakacağım
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti taner_octavia » 02 Haz 2010, 11:52

iste bende onunla ilgili konu acmıstım caglar viewtopic.php?f=7&t=20197 ön motor kısmıda radyatörün 2 tane kocaman pervane 1 i motor sogutması icin digeride klima icin.orda klima fanı sürekli devreye girip cıkıyor.bi gözlemle bakalım klima calısır vaziyette.fanın devreye girme aralıkları nekadr süre. benin 10/15 sn giriyor sonra 15 sn calısmıyor o sekilde sürekli senin nasil bi gözlemle bakalm
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti taner_octavia » 02 Haz 2010, 11:54

cineration yazdı:
taner_fabia yazdı:denedinizmi peki klima acık ic sürkilasyonu acın 3 dk icinde kapanıyo kendisi.bugunde denedim ben.sebebi nedir acaba.

bu sabah işe gelirken denedim 20 dakika boyunca iç hava dolaşım lambası hiç sönmedi (klima açık, iç hava dolaşım lambası yanar vaziyette ve camlar kapalı)

benimkinde 3dk anca acık kalabiliyo iç sürkilasyon sebebi nedir acaba.polen filtresini ne zaman degistirdiniz acaba.ben gecen kıs degistirmistim ara ara temizligini yapıyorum ama.birde hava cıkısını hangi konumda tuttunuz.camamı yakalaramı...
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 02 Haz 2010, 11:54

hımm bu konuyu görmedim. o kadar kısa değil bendeki aldığımdan beri ilkkez uzun süre çalıştırdım klimayı yarım saat gibi o zaman farkettim ne oluyor dedim bir an sonra kesildi bir denk gelemedim aracı çekip hemen bakacağım yoksa
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti taner_octavia » 02 Haz 2010, 12:04

bi bak bakalım caglar motor sıcakken klimayı calıstır bekle bakalım dısarda zaten 1 dk icinde girmesi gerek sonra ne kadar surede cıkıyor tekrar giriyor.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 02 Haz 2010, 12:05

emredersiniz sizin için husisi beklerim motor açık o şekilde :)
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti taner_octavia » 02 Haz 2010, 12:11

estafurullah caglar :) bakalım sorunmu var diye merak ediyorum normal gibi gelmiyor benimki ama.ic sürkilasyonu kullandınmı sen caglar acık sekilde kalıyormu kapanıyormu seninkide.
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti C@GL@R » 02 Haz 2010, 12:15

taner_fabia yazdı:estafurullah caglar :) bakalım sorunmu var diye merak ediyorum normal gibi gelmiyor benimki ama.ic sürkilasyonu kullandınmı sen caglar acık sekilde kalıyormu kapanıyormu seninkide.

kapanıyor ama kısa sürede kapanmıyor oda bir klima açık yarım saati buluyor. siz fabia kullanım klavuzu bir okuyun sayfa 80 ve sonrasında silkulasyonun hangi durumlarda söndüğü bahsedilmiş hocam.
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cineration » 02 Haz 2010, 13:59

taner_fabia yazdı:
cineration yazdı:

benimkinde 3dk anca acık kalabiliyo iç sürkilasyon sebebi nedir acaba.polen filtresini ne zaman degistirdiniz acaba.ben gecen kıs degistirmistim ara ara temizligini yapıyorum ama.birde hava cıkısını hangi konumda tuttunuz.camamı yakalaramı...

polen filtresini haziran 2009 da değiştirmiştim ve nisan ayında hava tutturdum.
hava çıkışı yalnızca camlara
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir