silecek püskürteci

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

silecek püskürteci

İleti hakanerdogan » 23 May 2007, 18:46

bugün farkettim silecek suyu püskürtecim suyu güzel püskürtmüyor eskisi gibi. ne yapmalıyım? bir ayarı falan var mıdır, yahut bir çözümü?

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti gelincik » 23 May 2007, 18:56

tıkıanmış olabilir.iğne ile bi açmayı dene.genelde açılıyor.
gelincik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 23 May 2007, 19:31

teşekkürler. deneyeceğim.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodacı » 23 May 2007, 21:03

silecek su deposuna konan kireçli sudan dolayı püskürtme memesinde tıkanıklık meydana gelmekte.memenin ucunu iğne ile açmak sorunu çözmezse,memeleri değiştirin.ucuz bir parça olsa gerek diye biliyorum...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 23 May 2007, 21:29

daha hiç su koymadım ki üstadım. hep cam suyu koydum ve koydular serviste...
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodacı » 23 May 2007, 21:34

unuttum ya,senin aracın garanti kapsamındaydı...garantiden değişimi söz konusu olabilir...

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti gelincik » 23 May 2007, 21:35

öyleyse bencede değişsinler memeleri garantiye giriyor sorun olmaz.
gelincik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 23 May 2007, 21:41

hanaaa evet... iyi oldu hatırlattığınız. 14700 küsür km de. yakında girecek servise orda söyleyeyim.

ya bide bu servis hakkında bir kaç şey soracağım size;

-şimdi kesinlikle yağ seçtirmiyorlar mı? (kendim alim gidim yağımı diyorum hani)

-hava filtresini 7500 de değişmemişti şerefsizler temizleyip geri takmışlardı yine kendim alıp gitsem filtreyi takmazlar mı? (afedersiniz adamı ayak üstü soyacak(!) yer arıyorlarda.

-aracıma sürekli kasıtlı saldırılar mevcut. zaten resmini koymuştum otomobilim bölümünde. bugün yine taşlarla çizilmiş etrafı bir kaç yeri daha. diyeceğim şu ki:

ben arabayı boyatmam. çünkü yine yapacaklar. fakat böyle kalmasının (çizik, boyası soyuk, vuruk vs...) bir zararı olur mu uzun vadede?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodacı » 23 May 2007, 23:01

hakanerdogan kendin yağı alırsan servis nerden para kazanacak?ayrıca servisin kullandığı yağın aynısını dışarıdan çok çok 1-3 ytl(lt başı)ucuza alabilirisin...ayrıca 7.500 km de hava filtreni değiştirmeyip,filtrene hava tutmalarını neden şerefsizlikle itham ediyorsun?değiştirmiş olsalardı şerefli mi olacaklardı?

skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 24 May 2007, 00:45

ya böyle hep bi geçiştirmeci havaları var. umursamaz gibiler böyle. adama huzur vermiyorlar. hepsi at hırsızı gibi. neyse ben özür dilerim kusura bakmayın.

hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti irfant » 24 May 2007, 10:53

Hava filtresi pahalı değil ki, bu kadar önemli bir parçayı değiştirmemelerine şaşırdım. Eğer istersen, tüm filtre ve yağları sen alıp servise sadece işçilik ödeyerek bakımını yaptırma hakkın var. Yeter aldığın filtreler uyduruk veya yan sanayi olmasın. O zaman garanti kapsamın tehlikeye girer. Ya da tümünü serviste hallettir, zira sadece 1. yılda araban garanti kapsamında, 2. yıl bakımı için gittiğinde garantin düşmüş olacak....

irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

İleti hakanerdogan » 24 May 2007, 20:06

[quote="irfant"]

Hava filtresi pahalı değil ki, bu kadar önemli bir parçayı değiştirmemelerine şaşırdım. Eğer istersen, tüm filtre ve yağları sen alıp servise sadece işçilik ödeyerek bakımını yaptırma hakkın var. Yeter aldığın filtreler uyduruk veya yan sanayi olmasın. O zaman garanti kapsamın tehlikeye girer. Ya da tümünü serviste hallettir, zira sadece 1. yılda araban garanti kapsamında, 2. yıl bakımı için gittiğinde garantin düşmüş olacak....

[/QUOTE]

teşekkürler. merak ettiğim aslında buydu.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodacı » 24 May 2007, 20:55

değiştirseler niye değiştirdiler...
değiştirmeseler niye değiştirmediler...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 24 May 2007, 21:05

tamam haklısınız. üzgünüm bu konuda fakat bence çok da iyi bir iş politikaları yok. (servislerin)
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti gelincik » 24 May 2007, 21:12

dizellerde 7.5oo de bir bakım olduğundan ilk bakımda sadece yağ ve yağ filtresi değişir.gerkirse hava değişir.15.000 de ise yağ,yağ filtre,hava ve mazot değişir.buçuklu bakımlarda sadece yağ ve yağ filtresi böyledir işleyiş.ayrıca garanti kapsamı içinda servisler dışardan gelen sarf malzemeyi araca koymaz fatura da koyduğu yada taktığı malzemeyi göstermelidirki garantide sorun çıkmasın.
gelincik
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 24 May 2007, 21:13

hakanerdogan kardeşim,7.500 km de olan bir aracın(aracın dizelde olsa) hava fitresi değişimi milli bir zarar dır...şahsım olarak bende bir fabia tdı sahibiyim ve aracımın hava filtresine bende her 5.000 km de bir hava tutuyor ve 15.000 km de bir değiştiriyorum.sanayi tabiri ile kasaplık yapmış olup,hava filreni değiştirselerdi daha mı iyi olurdu...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 24 May 2007, 21:32

ya şöyle söyleyeyim, açıkcası ben bunlara biraz sinir oldum. hiç bir şey yapmadılarda mı sinir oldum sanki... elbet bir şey yaptılar.

artık ne yapsalar batıyor adama. yazmışsınız ya:

değiştirseler niye değiştirdiler...
değiştirmeseler niye değiştirmediler...

aynen öyle çok haklısınız. kıllandırdılar bir kere. her yerdede okuyoruz, görüyoruz, dinliyoruz bu servis şikayetlerini.

birde dün yazmıştınız ya üstadım; yağını sen seçsen servis nereden para kazanacak diye.

yav ben krediyi bunların şirketinden aldım, yani aldık. (vDf) kredi oranlarındada arabayı aldıktan sonra küçük bir değişim oldu. uyuzlandırdılar iyice. bir de arabayı almaya gittik babamla. adam anahtarı vermiyo. 5 YTL verdim bende. Tutturmuş 50 YTL ver diyo. yav her gün kaç araba veriyolar.. adam herkesten 50 YTL alsa nolur o adam? senden benden babamdan herkesten zengin olur. soygunculuk çarkıdır gidiyor. bir de ziebartla anlaşmışlar sen kekleri bu uyduruk çekle bana yolla skodacım, ben onları yolar sana avantanı veririm şeklinde bir çarktır dönüyor. bir de öyle mahkemelik ettiler.

şimdi ben bunlara 40.000 YTL ödeyecem. bir de yağımı seçemeyip, daha onlara para mı kazandıracam?

yok üstadım yok... siz de çok haklısınız bu konuda biraz gereksiz konuştum ama uyuzlandırıyorlar adamı.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodacı » 24 May 2007, 21:43

hakanerdogan kardeşim,yaranı deşmişim anladığım kadarı ile...hangi vilayette bulunduğunu öğrenebilirmiyim?şu açıdan soruyorum bunu:ikamet ettiğin ilde veya komşu illerinde başka bir skoda yetkili servisi yok mu?ziebart denilen işletme nin yaptığı daha doğrusu bu işletme ile işbirliği yapan skoda yetkili bayii nin yaptığı resmen UMUT TACİR liğidir...bilahare senden bahşiş adı altında istenen para miktar söylenerek isteniyorsa bu o bayiinin acizliğinin bir göstergesidir.bende aracı alırken servisin yıkamacısına bahşiş verdim,ki istememesine rağmen...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir