fabia hakkında bilgi lazım

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia hakkında bilgi lazım

İleti erdncdmr » 22 Haz 2010, 09:08

benim fabialara ilgim var hoşuma gidiyo ve almak istiyorum fakat etraftan sorunlu olduklarını duyuyorum özellikle ön takımlarından gerçekten sorunlumu tüm fabia kullanıcılarının yorumlarını bekliyorum....teşekkürler

erdncdmr
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)

İleti taner_octavia » 26 Haz 2010, 00:09

fabia kullanıcısı olarak. ustanı iyi secersern herseyin sorunu cozuluyor.benim biraz sola cekiyordu servise goturduk salıncak yamuk degisicek dedi.hic ugrasmadan.baska bi ustaya goturduk salıncak yataklarını söktü saga veya sola 1/2 cm esneme oynama payı varmıs bende gordum o sekilde bilgisayarlı rot balans yardımı ile tam ayarını oturttu bidaha bi sıkıntı yasamadım.skodanın servisinede gidicektim gostericektim emin konusuyolarlardı.yine gitmedim...
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti cancanamca » 26 Haz 2010, 00:26

erdncdmr yazdı:benim fabialara ilgim var hoşuma gidiyo ve almak istiyorum fakat etraftan sorunlu olduklarını duyuyorum özellikle ön takımlarından gerçekten sorunlumu tüm fabia kullanıcılarının yorumlarını bekliyorum....teşekkürler

ben aracımı 2004 haziranında sıfır almıştım sene 2010 aracım 6 yaşında rutin bakımları hariç ilk kez direksiyon hidrolik kaçırmasından dolayı daha yeni 840 tl lik bir masraf yaptım, sence sorunlu bir araçmı ?
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

İleti quickcan » 26 Haz 2010, 03:04

skoda da sorunlu araç diye birşey yok.. aslına bakarsak vw grubunda sorun yok... :D

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti umutgiray » 26 Haz 2010, 08:26

onu diyen halt etmiş. kronik sorunlu araçları markaları bilmesek amenna
Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Nereden: Ankara
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti BaTeRRiiSStt » 26 Haz 2010, 08:51

Yağmurlu havalarda içi yapay göl olan bir araba..(aslında yazın avantaj)
direksiyonunu asla yamuk bırakılmayacak bir araba (hayatımda ilk defa bu arabada gördüm) dıreksıyonu yamuk park edersen direksıyon pompası arıza yapar fıyatı 1400tl cik..
Kesınlıkle kalıtelı benzın ısteyen bır araba.. benzınalmadan once ıstasyondan numune alıp tahlıl yaptırıcaksın.. yoksa lambda sensörün eline alırsın serviste fıyatı 305tl cik. :)
bunlar sorun olmaz dıyorsan neden olmasın.. 8-)
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti önder38 » 26 Haz 2010, 09:51

BaTeRRiiSStt yazdı:Yağmurlu havalarda içi yapay göl olan bir araba..(aslında yazın avantaj)
direksiyonunu asla yamuk bırakılmayacak bir araba (hayatımda ilk defa bu arabada gördüm) dıreksıyonu yamuk park edersen direksıyon pompası arıza yapar fıyatı 1400tl cik..
Kesınlıkle kalıtelı benzın ısteyen bır araba.. benzınalmadan once ıstasyondan numune alıp tahlıl yaptırıcaksın.. yoksa lambda sensörün eline alırsın serviste fıyatı 305tl cik. :)
bunlar sorun olmaz dıyorsan neden olmasın.. 8-)

"Yağmurlu havalarda içi yapay göl olan bir araba" nın arka kapılarına silikon çektinmi içeri su falan sızdırmaz. yapabilirsen silikon 5 lira. yapamazsan bi kaportacı 15-20 liraya yapar.

"direksiyonunu asla yamuk bırakılmayacak bir araba" değil, direksiyonu sona dayayıp uzun süre bekletmemek gereken bir araba. direksiyon dönük kalsa da sorun olmaz, önemli olan sona dayayıp dönüşler yapmamak ve sona dayayıp parketmemek. çünkü hidrolik direksiyon tüm araçların direksiyonu dönderen "lift" leri bu şekilde yıpranır ve arızalanır. bu bütün araçlar için geçerlidir.

"Kesınlıkle kalıtelı benzın ısteyen bır araba" değil kendine uygun oktan benzini alman gereken bir araba. oktan farkı benzinde yanma farkı ve sübapların istenilen performansta çalışmasına etki eder. ayrıca benzinin kötü olması hengi aracı etkilemez? bu ayrıntılar eğer rahatsız ediyorsa karbüratörlü araç tavsiye ederim. git şahin al.

herşey bi yana, benim aracım 5 yaşında 130 binde. ön takımın yıpranması açısından fransız ve italyan arabalarında kesinlikle daha sağlam bir araç. benim geçtiğim yollardan ve yaptığım km de, bi megane veya linea olsa senede bir ön takım ayarına girer. benimki hala taş gibi. bakımını yaptırdıktan sonra, verdiğinin daha fazlasını sana geri verir...
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti BaTeRRiiSStt » 26 Haz 2010, 10:02

valla sılıkon demıssın ii guzel de bızım eskı sahınde bıle 1 kere olsun ıcıne su almadı neden sılıkon cektıreyım daha kalıtelı yapsınlar ...bak en son engın var dıreksıyon konusundan dolayı aracını satıyor 1 kere olsun sona dayamadım dıreksıyonu yamuk bırakmadım dıyor adam ama onunkıde bozuldu.. ben arabayı aldıgımdan bu yana 95oktan kulanırım ama sensorum bozuldu servısınde dedıgı aynen su yakıt fıltresını duzenlı olarak deıstıreceksın bu sensorun agrızası sadece ve sadece kırlı benzın den dolayı... adam eksı yanlarını sormus bende soyledım..ona bakarsan herkez kendı arabasını över farklı forumlarda da bu boyledır.. avukatlıgını yapma skodanın emınım sana prim vermez..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti önder38 » 26 Haz 2010, 10:15

BaTeRRiiSStt yazdı:valla sılıkon demıssın ii guzel de bızım eskı sahınde bıle 1 kere olsun ıcıne su almadı neden sılıkon cektıreyım daha kalıtelı yapsınlar ...bak en son engın var dıreksıyon konusundan dolayı aracını satıyor 1 kere olsun sona dayamadım dıreksıyonu yamuk bırakmadım dıyor adam ama onunkıde bozuldu.. ben arabayı aldıgımdan bu yana 95oktan kulanırım ama sensorum bozuldu servısınde dedıgı aynen su yakıt fıltresını duzenlı olarak deıstıreceksın bu sensorun agrızası sadece ve sadece kırlı benzın den dolayı... adam eksı yanlarını sormus bende soyledım..ona bakarsan herkez kendı arabasını över farklı forumlarda da bu boyledır.. avukatlıgını yapma skodanın emınım sana prim vermez..

ben aracımı övmüyorum kendi yaşadığım tecrübeyi paylaştım. bu forumun 900 den fazla üyesi var hiç yoksa 100 ünün de fabiası vardır. bu yüz kişiden kaç kişinin direksiyon pompası arızalandı da kronik sorun oluyor. yakıt filtresinin düzenli değişmesi gerektiğini de belirtmişsin zaten. ilk çıkan 68 likler hariç fabia kaliteli araç. eksikleri tabiki var ama araca verdiğin parayı düşündüğünde, diğer markalardaki emsallerinden kesinlikle üstün. bu aracı alabileceğin paraya diğer markalardan aynı donanım, model ve kalitede hangi aracı alabilirsin bi değerlendirmek lazım. ben bu paraya alınabilecek en iyi araç olduğu için fabia aldım. yoksa param yetse gider passat alırdım...
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti BaTeRRiiSStt » 26 Haz 2010, 10:26

haklısın.
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti oguz » 26 Haz 2010, 11:18

sorunlu denilen şeyler 5 ve üzeri yasdaki bazı modellerde cıkan ufak tefek sorunlar var. ama diğer modellerin kronik sorunlarıyla kıyaslarsan devede kulak kalır bence.

örnek olarak, cam düşmesi: kullanım durumuna göre degişir. benim aracım 5 yasında daha basıma gelmedi. ama bazı arkadaslarda oldu. bu fabia'ya özel bişey degil. vw grubu araclarda genelde var. mesela gecen sanayide jetta geldi aynı sorundan.

arka kapılardan su alması: tahliye delikleri var alt kısımda kapıların. onlardan su alabiliyor. bunun nedenide zamanla o deliklerin tıkanması.

2001 civari 68 hp 1.4 modellerde açı sensörü ve direksiyon pompası arızası var bence o modelden uzak durun gerisinde öyle bi sıkıntı yok aşırı şanssız degilseniz sizi bulmaz.

bu yazdıklarımın hiç biri benim basıma gelmedi sadece forumdan okuduklarımla örnek verdim. benim aracım 48binde genel bakımları (haric yag filtre degişimleri) sadece bir kez egsoz patladı baska da bişe olmadı. daha 4 senedir hiç bir şey yaptırmadım arabaya. artık bu yaz sonunda bi bakıma sokup satmayı dusunuyorum...

ön takım konusunda yine 4 senedir kullanıyorum benim ön takımlardada bi sorun yok. sadece burç dedikleri şey ne ise onu degiştirecem bu yaz sonu yine. ee okadar da olsun demi.

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir