Direksiyon Hidrolik kaçırıyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Direksiyon Hidrolik kaçırıyor

İleti TiGeR » 24 Haz 2010, 18:51

Selam, 2005 fabia choice.

Sabah işe gittim. Herşey normal. Çıkışta arabayı çalıştırdım, o da ne; direksiyon taş kesilmiş.
Ustaya vardım, hidrolik bitmiş, doldurdu ama nafile, alttan akıtıyor...

Direksiyon kutusu dedi, tamir ve değişim seçeneği var.

Fabia larda bu sorun genel mi,
değiştirenler parça fiyatı hakkında bilgi verebilirler mi
Bir de tamir seçeneği var önerir misiniz?

Arabaya nazar değiyor sanırım...

TiGeR
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)

İleti C@GL@R » 24 Haz 2010, 19:12

en iyi teşhisi servis koyar gidin yaptırmak zorunda değilsiniz en azından arızayı öğrenirsiniz.
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti cancanamca » 24 Haz 2010, 20:38

aynı araç aynı sorun :? galiba choice ların hidrolik kaçırma zamanındayız :shock:
geçen hafta aynı sorundan servise gittim hidroliği üstten koydular bir baktık alttan aynen geri çıktı, yenisi için 1500 gibi bir rakkam verildi, ben tamir dedim söktüler tamircilerine gönderdiler, kurtarılamaz dedi, ben başka bir tamirciye götürdüm o da yaparız ama garanti vermeyiz verimde alamazsın dedi, çıkma birtane bulduk 450 tl 6 ay garanti verdi (sıfır alsak 1 yıl garantili) işçilik ve başka 2 parça değişimi ile birlikde bana 840 tl ye mal oldu. öncelikle tamir seçeneğini gözden geçirin 150 tl ye revizyon yapıyorlar sökme takma ile size 300+kdv ye mal olur eğer kurtarılamaz derlerse karar sizin ya 2. el ya sıfır ama alacağın sıfırda 2 yıl sonra bu hale gelebilir...
cancanamca
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: choice

İleti diseqc » 25 Haz 2010, 07:30

benimde direksiyon kutum arıza yaptı çok değil iki ay önce bende burdaki başka bir başlık altında paylaşmıştım bana 300 tl ye mal oldu şimdilik bir sorun yok gayet güzel çalışıyor

bana da tamir edilmez verim alamasın dediler ankara işinin ehli bu cihazları ezbere söküp takabilen ve yaptığı tamirede 1 yıl garanti verebilen bir tornacı buldum gittim tamir etti aldığı para helal olsun zira yenisi 1500 tl çıkmasına 600 tl istediler cok can sıkıcı bir durum ama bir fark var benim direksiyon yağı öyle pat diye eksilmiyordu altına bakınca oralarda bolca yağ vardı ama oyle döker dökmez ltan bırakma yok du bana garip geldi doğrısı bağlantı yerelerinde kırılma yırtılma falan olmasın..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti TiGeR » 28 Haz 2010, 00:49

Usta tamir olabileceğini söyledi, güvendiği birine gönderdi yaptırıp taktılar. 1 yıl da garanti veriyor. İnşallah bişey çıkmaz artık.

Tamir eden usta, içiteki millerin düzgün olmadığını söylüyor. Sarsıntılar neticesinde keçeleri parçalıoyr demiş. Fabia nın bir sorunu sanırım. Belli yıpranmadan sonra yapabiliyor demekki.
TiGeR
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: İstanbul (And.)

İleti diseqc » 28 Haz 2010, 07:07

evet benimde keçelerden kaçıyordu ve ortadaki mil tamamen pas tutmuştu o mil değişti ve yeni keçeler takıldı şimdi canavar gibi maşallah.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti Tardis » 09 Tem 2016, 18:22

An itibariyle keçeler bende de bitmiş. Yahya usta ortalama 500 tl fiyat verdi, tornacıya gidecek dedi. Önümüzdeki hafta bırakıcam arabayı inşallah sorunsuz halledilir.
Tardis
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cem GÜNER
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1 101 bg elegance

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir