FABİA MERKEZİ KİLİT UZAKTAN KUMANDA SORUNU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA MERKEZİ KİLİT UZAKTAN KUMANDA SORUNU

İleti nitroattack » 20 Ekm 2010, 15:57

bu comfort beyni nerededir nasıl sökez bilen var mı acaba

nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Göktürk GÖKKAYA
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: FABİA 1.4cc 16v comfort (2001) landirenzo lpg

İleti repunk » 20 Ekm 2010, 16:27

Bildiğim kadarıyla, sigortanın arkası, direksiyonun altına yakın, o taraflarda bi yerde olması lazım. Nasıl bulup sökersin bilemiyorum ama yerini bile bilmediğin adına "beyin" denen bi parçayı söküp ne yapacaksın anlamadım. Yani belki tamir edilecek bir sorunun varken hiç işe yaramaz hale getirmeyesin diye diyorum.
repunk
CLASSIC
CLASSIC

İleti nitroattack » 21 Ekm 2010, 22:46

Herkeze selamlar dostum öncelikle cevabına cok tesekkür ederim söyle bir durum var forumuzun bir üyesi comfort modulunde koltuk ısıtma arızası yasamıştı o modulu bulup söküp tamir etmişti benim elimdende bu tarz işler iyi kötü geliyor mödülü sökebilirsem kendim yada yapamazsam mutlaka istte bir elektronikçiye tamir ettirim gittigimiz tamircilerin emin olun olun adı tamirci aslında montajcılar hemen alıp yenisini takalım + işçilik diyorlar onların yaptıgı işçiliğin mislisini ben yapıyorum zaten tavan lambama cam acma kapama tuşlarıma 400 tl istediler hepsini tamir ettim canvar gibi calısıyor hemde cok basit işlemlerke ayrıca orjinal kasep calarıma aux girisi yaptım her türlü müzik caları baglayabiliyorum yeter ki zamanım olsun bugun bir anahtarcıyla konuştum sorun modulde degilse kodlamayla işlemi cözecek modulseyse dediğim gibi
nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

İleti isozfer » 21 Ekm 2010, 23:19

herkese selamlar.

bu durum benimde başıma geldi geçenlerde. kapıları içerden kilitlemeye yarayan düğme arızalanmıştı. onu yerinden çıkarıp kontrol edip taktıktan sonra eve geldim bastım anahtara kilitlemiyo kapıları. kartalda oto sanayinin hemen dışında as teknik diye özel bi skoda servisi var. oraya yaptırdım. bilgisayarı bağlayıp kodlama yaptılar tıkır tıkır çalışıyo şimdi.
isozfer
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: İsmail BIÇAKCIOĞLU
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia II 1.2 Classic

İleti isozfer » 21 Ekm 2010, 23:23

nitroattack yazdı:Herkeze selamlar dostum öncelikle cevabına cok tesekkür ederim söyle bir durum var forumuzun bir üyesi comfort modulunde koltuk ısıtma arızası yasamıştı o modulu bulup söküp tamir etmişti benim elimdende bu tarz işler iyi kötü geliyor mödülü sökebilirsem kendim yada yapamazsam mutlaka istte bir elektronikçiye tamir ettirim gittigimiz tamircilerin emin olun olun adı tamirci aslında montajcılar hemen alıp yenisini takalım + işçilik diyorlar onların yaptıgı işçiliğin mislisini ben yapıyorum zaten tavan lambama cam acma kapama tuşlarıma 400 tl istediler hepsini tamir ettim canvar gibi calısıyor hemde cok basit işlemlerke ayrıca orjinal kasep calarıma aux girisi yaptım her türlü müzik caları baglayabiliyorum yeter ki zamanım olsun bugun bir anahtarcıyla konuştum sorun modulde degilse kodlamayla işlemi cözecek modulseyse dediğim gibi

tekrar selam.

benimde sol taraftaki cam açma kapama düğmesi çalışmaz oldu. arabayı kuaföre verdikten sonra oldu zannedersem su aldığından yaptı. geçen bayramda memlekette bi elektrikçiye yaptırdım çalışıyodu şimdilerde tekrar aynı şeyi yapmaya başladı. söktüm, sildim, ara ara çalışıyo ara ara çalışmıyo. varmı daha kolay yolu düğmeye para vermek istemiyorum çünkü. :)
isozfer
CLASSIC
CLASSIC

İleti erdemkaraman35 » 22 Ekm 2010, 07:10

hocam oksitlenmiş oksit silici malzemeyle temizlersen problemin ortadan kalkacaktır
Kullanıcı avatarı
erdemkaraman35
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ferda
Nereden: Adana
Arabanız: octavia II eleganceb(a5 kasa 2006)

İleti repunk » 22 Ekm 2010, 08:26

nitroattack; sorunu halledebilirsen burdan yazmayı unutma. Anladığım kadarıyla skodalarda çok sık olan bi sorun bu.
repunk
CLASSIC
CLASSIC

İleti nitroattack » 22 Ekm 2010, 12:20

tekrar selam.

benimde sol taraftaki cam açma kapama düğmesi çalışmaz oldu. arabayı kuaföre verdikten sonra oldu zannedersem su aldığından yaptı. geçen bayramda memlekette bi elektrikçiye yaptırdım çalışıyodu şimdilerde tekrar aynı şeyi yapmaya başladı. söktüm, sildim, ara ara çalışıyo ara ara çalışmıyo. varmı daha kolay yolu düğmeye para vermek istemiyorum çünkü. :)[/quote]

dostum buyük ihtimalle oksitlenme philips marka oksit giderici sprey var 6 7 tl civarıydı sanırım onu kullanmanı tavsiye ederim
nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

İleti cineration » 22 Ekm 2010, 15:21

tekrar selam.

benimde sol taraftaki cam açma kapama düğmesi çalışmaz oldu. arabayı kuaföre verdikten sonra oldu zannedersem su aldığından yaptı. geçen bayramda memlekette bi elektrikçiye yaptırdım çalışıyodu şimdilerde tekrar aynı şeyi yapmaya başladı. söktüm, sildim, ara ara çalışıyo ara ara çalışmıyo. varmı daha kolay yolu düğmeye para vermek istemiyorum çünkü. :)[/quote]
merhaba düğmedeki oksiti giderip sadece oksit olan yeri ince yağ ile hafifce silersen tekrar oksitlenmesi çok daha uzun sürer
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti isozfer » 22 Ekm 2010, 22:48

ilginize teşekkür ederim beyler.

bugün şirketin elektrikçisine gösterdim. şimdilik bi sorun yok düzeldi gibi.
isozfer
CLASSIC
CLASSIC

İleti nitroattack » 03 Arl 2010, 12:01

arkadaşlar ferhat otoda aptırdıgım bakımda anahtarı kodlayamadılar comfort modülünü sökmekten baska caem kalmadı
nitroattack
CLASSIC
CLASSIC

İleti ramazan11 » 05 Arl 2010, 00:14

arkadaşlar meraba, 2011 fabia aldım. anahtarla camların 4'dü birden açılıp kapatılıyor. ancak bir keresinde kumandadan kapıları kilitliyordu ancak camlara etki etmiyordu. biri ustaya gösterdim hiç birşey yapmadan kumandaya birşeyler yaptı ve düzeldi şimdi yine aynısı oldu. kapıları kumandadan kilitleyip açabiliyorum ama camları açıp kapatmıyor. yardımcı olursanız sevinirim.
ramazan11
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Ramazan Çay
Nereden: Bilecik
Arabanız: Fabia

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir