FABİA TDİ ENJEKTÖR ARIZASI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

FABİA TDİ ENJEKTÖR ARIZASI

İleti lazianke » 03 Tem 2010, 13:18

arkadaşlar fabia tdi mi satalı 4 ay kadar oldu. alan arkadaşla irtibatım hep devam etti. araç bakım-servisler-yedek parça konularında elimden geldiği kadar bilgilendirmeye çalışıyorum. elimde geldiğince yardım ediyorum.
arabayı sattım gerisi beni ilgilendirmez diyen olabilir ama; skoda kardeşliği bunu gerektirir.
arkadaş birkaaç gün önce beni aradı. fabia titreme yapıyor belli bir devrin üstüne çıkmıyormuş. benim gittiğim ustaya götürmüş cihaza bağlamışlar, bir soket yerinden çıkmış görünmüş, 20 tl sini almışlar. bir süre normale dönmüş ama gene aynı sorun başgöstermiş. bu sefer gidince yakıt filtresini değişelim ondan olabilir demişler. ben arkadaşa bakımı yapıp vermiştim yani filtre 2. onbininci km.sinde idi. değişmesi gerekmiyordu. neyse onu da değişmişler, bir süre sonra gene aynı olmuş, ilaveten motor arıza ışığı da yanmış. ustam gece köye giderken arkadaşın evine uğramış, cihaza bağlamışlar 1.enjektör arızası göstermiş. bosch servisinde baktıralım demişler. bosch servisi de temizlerim (100 TL) ama garanti veremem demiş. sorunun enjektörden mi beyinden mi olduğundan emin olmak için 1. ve 3. enjektörün yerini değişmişler, eğer 3. enjektör arıza verirse enjektör değişecek demek demişler. yoksa beyinden ya da farklı bir şeyden olabilirmiş. şimdilik ışık sönmüş ve normale dönmüş. bakalım ne gösterecek.

arkadaş ustaların deneme yamulma yöntemiyle para harcamaktan endişeleniyor.

bu konuda tecrübesi, fikri olan varsa yardımcı olmanızı rica ederim.

lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti oguz » 03 Tem 2010, 19:22

enjektör sorunu pis yakıttan dogabilir. yani otobusde basımıza gelmişti ordan biliyorum. sorunun çözümüne yönelik bi cevap veremiyecegim için üzgünüm. bizde ilk enjektörler degişti sonrasında motor yaptırmaya kadar gitti mevzu. sorunu çözerseniz yakıtını aldıgı yeri bidaha gözden gecirmesini söyleyebilirsin abi

2005 fabia htp classic
2011 fabia 1.4 16v ambiante dynamic^^
Kullanıcı avatarı
oguz
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 03 Tem 2010, 19:36

oguz yazdı:enjektör sorunu pis yakıttan dogabilir. yani otobusde basımıza gelmişti ordan biliyorum. sorunun çözümüne yönelik bi cevap veremiyecegim için üzgünüm. bizde ilk enjektörler degişti sonrasında motor yaptırmaya kadar gitti mevzu. sorunu çözerseniz yakıtını aldıgı yeri bidaha gözden gecirmesini söyleyebilirsin abi

teşekkürler.
arkadaşın evi rizenin en temiz yakıtını satan istasyonuna bitişik, herhalde başka yerden almamıştır...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 04 Tem 2010, 08:47

demiyor muydum fabia tdi nin motoru kolay arıza yapmıyor diye,
koca forumda görüş bildirebilecek ikinci kişi çıkmadı.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 05 Tem 2010, 08:00

lazianke yazdı:arkadaşlar fabia tdi mi satalı 4 ay kadar oldu. alan arkadaşla irtibatım hep devam etti. araç bakım-servisler-yedek parça konularında elimden geldiği kadar bilgilendirmeye çalışıyorum. elimde geldiğince yardım ediyorum.
arabayı sattım gerisi beni ilgilendirmez diyen olabilir ama; skoda kardeşliği bunu gerektirir.
arkadaş birkaaç gün önce beni aradı. fabia titreme yapıyor belli bir devrin üstüne çıkmıyormuş. benim gittiğim ustaya götürmüş cihaza bağlamışlar, bir soket yerinden çıkmış görünmüş, 20 tl sini almışlar. bir süre normale dönmüş ama gene aynı sorun başgöstermiş. bu sefer gidince yakıt filtresini değişelim ondan olabilir demişler. ben arkadaşa bakımı yapıp vermiştim yani filtre 2. onbininci km.sinde idi. değişmesi gerekmiyordu. neyse onu da değişmişler, bir süre sonra gene aynı olmuş, ilaveten motor arıza ışığı da yanmış. ustam gece köye giderken arkadaşın evine uğramış, cihaza bağlamışlar 1.enjektör arızası göstermiş. bosch servisinde baktıralım demişler. bosch servisi de temizlerim (100 TL) ama garanti veremem demiş. sorunun enjektörden mi beyinden mi olduğundan emin olmak için 1. ve 3. enjektörün yerini değişmişler, eğer 3. enjektör arıza verirse enjektör değişecek demek demişler. yoksa beyinden ya da farklı bir şeyden olabilirmiş. şimdilik ışık sönmüş ve normale dönmüş. bakalım ne gösterecek.

GÜNCEL...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti lazianke » 05 Tem 2010, 11:50

lazianke yazdı:
lazianke yazdı:arkadaşlar fabia tdi mi satalı 4 ay kadar oldu. alan arkadaşla irtibatım hep devam etti. araç bakım-servisler-yedek parça konularında elimden geldiği kadar bilgilendirmeye çalışıyorum. elimde geldiğince yardım ediyorum.

GÜNCEL...

güncel...
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti Cihan_06 » 07 Tem 2010, 15:01

yetkili servise gidip iyice baktıracako usta bu usta derken arabadan olmasın...
Cihan_06
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia classic 2007

İleti quickcan » 07 Tem 2010, 16:49

ne ustalar var yaw halada usta diyoruz.. adamlar ondan olabilir değiştirelim bundan olabilir değiştirelim diyor sadece.. usta dediğin bişeyi bilir ve tamir eder.tamir olmuyorsa değişime gider.. bunlarn adı çıkmış usta diye.. :x

OCTAVIA
V
ıRS
Kullanıcı avatarı
quickcan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Can ÇAKMAK
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Octavia A4 Ambiente Plus

İleti lazianke » 10 Tem 2010, 01:12

arkadaş 1. ve 3. enjektörlerin yerini değiştirtirken usta enjektörleri bir güzel ince fırçayla temizlemiş. şimdilik arıza lambası felan yanmıyor, tekleme de yapmıyormuş.
ejektörden olursa neye mal olur diye trabzondaki akademi otodan tamer beye tlf.da sordum, sağolsun bilgilendirdi. enjektörler takım halinde satılıyor dedi, sonra tlf da araştırdı tek de satılıyomuş dedi. tekinin fiyatı 734 tl imiş.
parsan oto dan hakan bey'e sordum doğrudur dedi. üstelik dışarda pek olmazmış, serviste olurmuş. inşaallah küçük bir pislikten ötürü felan yanmıştır, yoksa arkadaşa tuzluya patlayacak.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti koksaldi » 17 Mar 2015, 22:28

Her zaman shell den aynı istasyon aynı pompadan full yakıt alan birisi olarak akaryakıt tavan fiyat uygulamasına geçmesinden dolayı fiyatlar Dizel 3,78 e düştü. yakıt aldım sabah araç çalıştırdıktan 600 m giderken devirden düşme oldu nerdeyse tam gazda en fazla 3500 dd oldu. Stop edip yağ su kontrolü yaptım. Tekrar çalıştırdığımda tekleme yaptı motor arıza sembolü yaktı. sonra istasyonla ilgili üç tanıdığımda enjektör sorunu olduğunu öğrendim. bilgi sayarda 2. enjektörde arıza verdi. Kaydı sildiğimizde normal çalıştı. Genel bir durum şöyle yaşadım araç 14-17 dk arası çalıştığında motor sesi tamamen düzeliyordu ve 28-32 dk da motor arıza sembolü gidiyordu. 350 tl maal oldu sadece enjektörler. bu süreçte İstansonu şikayet ettim fakat sorun dolayısıyla gittiğimde yakıtıma enjektör temizliyici attılar. Birde yakıt fişini başka plakaya kestiriyordum malum vergi işleri. Yakıt incelendi enjektör temizleyici sonuçları etkilemiş ayrıca en son 6 ay önce sadece 20 tl lilik alımım çıktı plakama. uğraşmaya gerek görmedik. Böyle yapmamak lazımmış. önerim fabia çok güzel bir araç memnum. Bir sorun olduğunda bilgisayarla bakılmalı, araç ufak tefek konularda kendini korumak için servise götür beni diyor mühendislik komutuna uymak gerek.
Kullanıcı avatarı
koksaldi
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: A.Bilge
Nereden: Kocaeli
Arabanız: FABİA 2006

İleti lazianke » 16 Nis 2015, 17:59

sorun soket sorunuymuş.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti mustklc » 17 Nis 2015, 13:40

geçmiş olsun

sokette temassızlık mı varmış?
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti lazianke » 17 Nis 2015, 21:37

mustklc yazdı:geçmiş olsun

sokette temassızlık mı varmış?

aynen.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti hafiz26 » 18 Nis 2015, 23:34

arkadas hıc ugrasma bosuna 2006 fabıa 1.4 tdı aynı olay basıma geldı en guzel cozum cıkma kapak enjektorlerı ıle beraber kısacaı gecmıs olsun bosuna sıfır enjektore para verme elınde kalır kapaktakı enjektor yuvası ıle enjektor uyum saglamıyor banada enjektor jontası dedıler 300 lıra aldılar enjektor dedıler 500 aldılar sonunda 1000 lıraya komple kapak degıstırdım super olmustu
hafiz26
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: tuncay aktı
Nereden: Eskişehir
Arabanız: felicia

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir