elektrikli ısıtıcılı ucuz ayna varmı?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

elektrikli ısıtıcılı ucuz ayna varmı?

İleti zacman » 27 May 2007, 14:44

arkadaşlar arabam 2001 1.4 mpi comfort 68 BG fabia ve ben şu elektrikli ayna olayına kafayı taktım ve bir araştırma yaptım. 2 olay var.
birincisi servise sordum 2-3 değişik kısa-uzun kablolu olan ucuz-pahalı aynalar var dedi. pek içime sinmedi.
ikincisi bu aynaları taktırabilmek için bizim arabalarda tesisat var mı? yani soket yeri gibi hazır yer, yoksa yeniden tesisat mı çekilecek? çekilecek ise o da nasıl oluyor bilen varmı?

son sorum bu aynalar eğer takılabiliyorsa nerden kaça bulabiliriz,servis hariç bilen var mı? ilginize tşk.ler.

zacman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 27 May 2007, 19:21

valla kazalı araçlardan çıkan parçalardan bulabilirsiniz de bi araştırmak lazım yinede kasko şirketlerinin hurdalıklarında falan var mıdır, satılır mı, yoksa onlarıda mı servisler alıyo (işe yarar parçaları) bilemeyecem.

yine de insan şimdi ne gerek var demeden geçemiyor hani... benim arabada var da anca vasat bir detay bence.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti omertcan » 30 May 2007, 18:26

solda 2 aynayı idare eden o düğme olduğuna göre fazladan ısıtmak için bir kablo çekilmesinin çok zor olacağıı sanmıyorum,

hakanerdogan
vasat bir detay olarak belirtmişsiniz ama özellikle hafif çiseleyen puslu havalarda çok işe yarıyor, aynada su damlacıkları var iken hava kapalı ve puslu ise arkadaki farları yakmayan arabaları görmek çok zor, ben hemen ısıtıcıları devreye alıyorum, 2 dk. sonra aynalardan arkası çok daha net gözüküyor, ayrıca kar'lı havalarda da zırt pırt ordaki karları temizlemek zorunda kalmıyorsunuz. Benim gerektiği zamanlarda olmasından memnun olduğum güzel bir özellik.

Hatta benle aynı anda bir arkadaşım daha pahalıya gidip honda jazz almıştı arabaları incelerken bu özelliğin olmadığını görünce kendisiyle dalga bile geçmiştim "hem okadar para verdin hemde şu basit özellik bile yok " diye...
omertcan
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zacman » 03 Tem 2007, 21:26

evet arkadaşlar aynaları bulduk, kumanda kolunuda, şimdi soru şu bizim araba 1.4 mpi 68 bg, dolayısıyla cam kaldırma fiberi değişirken görmüştüm, cam motoru üzerinde ortada boş bir soket yuvası kalın cinsten vardı, acaba bu aynalar 2 çeşit olduğundan uzun kablolu(kalın soket) ve kısa kablolu(ince soket) biz uzun kablolu olanımı takacağız arabaya ve doğal olarakda bu kalın soketi cam motoru ortasındaki boş sokete mi takacaz?
Diyelimki bunları taktık + kumanda kolunuda taktık, şimdi kumanda kolundan çıkan 10 uçlu minik bir soketli kablo olası lazım bu kablo nasıl bir şey ve nereye takılacak tek BÜYÜK sorun bu bilen var mı? TAM 10 PUANLIK UZMANLIK SORUSU :))) yardımlarınızı yazılı ve şematik oalrak bekliyorum tşk.ler...
zacman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti skodacı » 03 Tem 2007, 21:59

zacman bu çaban takdire şahan...
skodacı
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zacman » 03 Tem 2007, 22:06

tşk.ler skodacı napayım SEVİYORUUMMM SKODAYIII VEEEE en baba arabalara değişmemmmm ondaki asaletiii..
zacman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 04 Tem 2007, 10:06

zacman sana ne mermer dayanır ne bşi valla.. :)

şu CC işini bende yapıcam kafamda.
toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti yonetici » 04 Tem 2007, 10:30

13 numaralı soket aynaya bağlanmaktadır.

Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti zacman » 04 Tem 2007, 12:12

büyüksün ? işte aradığım şey buydu. yalnız son bir soru, 13 nolu soketin nasıl ne olduğunuda biliyorum ama diğer ucu kaç numara ve nereye girecek, kontrol ünitesi? veya başka yer mi? tşk.ler..
zacman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zacman » 04 Tem 2007, 20:01

birde arkadaşlar şu aynaların ve tesisatın kodu lazım.WV servis ustasına göre bunlar polo ile aynı ise onlar takabileceklerini söylediler ve parça koduna göre elektrik şeması çıkar dediler o yüzden bu numaralara ihtiyacım var.sanırım bu işide halledecem galiba yardımlarınız sayesinde.
zacman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 05 Tem 2007, 11:10

ya valla helal olsun:) iyi uğraşıyorsun ..

ama ben senin verdiğin samsundaki bayiiyi aradım bir türlü ilgiliye ulaşamadım :) 
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti BaTeRRiiSStt » 05 Tem 2007, 11:14

benimde aynalarda o özellik var ama ne hikmetse çalışmıyor:) sigortası atık deil pek de üstüne düşmedim..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti aykuttasdelen » 05 Tem 2007, 19:59

ikitellide çıkmacılardan bulursunuz
aykuttasdelen
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zacman » 06 Tem 2007, 00:05

gökhancığım orda genç olan ismini yazdığım oğlunu telefona istersen ilgilenecektir kesin. ben hatta erzincandan kol siparişi aldım bir tane de oraya götürecem şimdi.
zacman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 06 Tem 2007, 00:41

[quote="zacman"]gökhancığım orda genç olan ismini yazdığım oğlunu telefona istersen ilgilenecektir kesin. ben hatta erzincandan kol siparişi aldım bir tane de oraya götürecem şimdi.[/QUOTE]

kaç defa oğlunu istedim bi denk getiremedim Smile amcada mübarek hiç bişeyi bilmiyor..Big%20smile

neyse şimdi bu kablolar ne kadar tutuyorki?kolu aldıktan sonra kaç lira masraf daha çıkar ki?
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti zacman » 06 Tem 2007, 13:45

valla 20 ytl kolun dibindeki soket, 1 ytl kontrol ünitesine giren soket, 1 uç fren müşirine soketsiz olarak mavi-kırmızı kabloya yandan ilave bağlantı yapılabiliyor, 1 uçda t10 denen tam göğüsün arkasında kaputa yakın beyaz soketin içine 1 pinlik iğne ile takılıyor. kablo dizaynını ise yani uçların karşılıklı bağlantısını ise normal tesisat kablosu ile sevisten rica minnet orjinaline bakarak yaptırmıştım. kolay gelsin.. 
zacman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti reddragon » 06 Tem 2007, 15:53

walla helal olsun ben bu kadar uğraşmazdım
reddragon
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zacman » 10 Tem 2007, 12:28

evet arkadaşlar sonunda ayna olayını da hallettim.aynaları ve kumanda kolunu 160 ytl.den aldım. samsum wv. yetkili servisi özön 60 ytl'ye taktı.kontrol ünitesi ile ilgili birşey yapılmadı.olay sadece cam motoru ve üzerindeki switchlere hat çekilmesi ile bitti ama dün saat 13'de girip akşam 18.00'de çıktım servisten.adamların söylediğine göre polonun ayna şeması ile aynı imiş, hatta gördüğüm kadarıyla motor numaralarını veriyorum: sol- 6Y1959801  sağ-6Y1959802 Bu numaralı cam motoruna sahip olanlar elektrikli ve ısıtıcılı aynalara sahip olabilir. ayrıca aldığım aynalar siyahtı ve benim araba beyaz olduğu için aynaların dış kabını da değiştirip adamlar beni boya masrafından kurtardı.son olarak da parçacıma benim çıkma aynaları 60 YTL'den verince. toplam maliyet bana 160YTL'ye maloldu ve en sonunda en donanımlısından Samsun'da Fabia benimki oldu.kolay gelsin,tüm ilgili arkadaşlara tşk.ler.

NOT: şimdi hurdacılar çarşısından rcd serisi 200-300 cd çalar bulmaya çalışıyorum çıkma bakalım şansım yaver gidecek mi? acaba diğer arabaların çift dİN'li teypleri olurmu diyede düşünüyorum.bakacaz artık.gözünü seveyim büyükşehrin..
zacman
Yeni Üye
Yeni Üye

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir