LPG FABİA SU EKSİLTMESİ

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

LPG FABİA SU EKSİLTMESİ

İleti B@R@KÜD@ » 05 Tem 2010, 10:22

Arkadaşlar ben lpg taktıralı 4 ay oldu genel anlamda memmunum ama lpg yi taktırdıktan sonra araç azda olsa su eksiltmeye başladı 15 güne bir yarım litreden az su takviyesi yapıyorum alta akıtmıyor,yetkili lpg servisine sordum T leri sıktırdım kaçağı bulamadılar abi bukadar eksiltmesi lpg li araçlarda çok normal bende bmw var o bile eksiltiyor azda olsa öyle diyince çektim geldim.böyle bişey başından geçen yaşayan varmı..bilgilendirirseniz sevinirim

Kullanıcı avatarı
B@R@KÜD@
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: T.AŞIK
Nereden: Adana
Arabanız: fabia 1.4 101hp special

İleti taner_octavia » 05 Tem 2010, 12:15

bende lpg taktıralı 4/5 ay kadar oldu atiker taktırdım skodanın servisinde.aracım 101 hp 2004 model.simdiye kadr herhangi bi problem olmadı arıza lambası falan simdi tekrar baktım su eksilmesi olmadı hic.bence bi yerde kacak veya baska birsey var.inanmayin bence onların soyledigine.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti yonetici » 05 Tem 2010, 12:19

8.000 km 'yi aştım LPG ile su eksiltmesi yok. Ek parçaları ve hortum iç yüzeyi sıkma ile kurtarmayacak boyutta arızalara sahipse kaçırmaya devam eder dahada sıksanız kırılır gider zaten.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti önder38 » 05 Tem 2010, 12:39

B@R@KÜD@ yazdı:Arkadaşlar ben lpg taktıralı 4 ay oldu genel anlamda memmunum ama lpg yi taktırdıktan sonra araç azda olsa su eksiltmeye başladı 15 güne bir yarım litreden az su takviyesi yapıyorum alta akıtmıyor,yetkili lpg servisine sordum T leri sıktırdım kaçağı bulamadılar abi bukadar eksiltmesi lpg li araçlarda çok normal bende bmw var o bile eksiltiyor azda olsa öyle diyince çektim geldim.böyle bişey başından geçen yaşayan varmı..bilgilendirirseniz sevinirim

ben de broadway kullandım 6 yıl, 80 000 km yol yaptım gram su eksiltmedi, nasıl oluyormuş su eksiltmesi. kusura bakmayın ama ustanız şeref noksanıymış. yaptığı işi düzgün yapmayıp, bide insanı başından savanların yaptığı işi de yapacağı işi de................:!:
bu adamlar nasıl rahat uyuyor, yalan söylerken hiç mi yüzü kızarmıyor, utanıp sıkılmıyor...

conta yanık değilse hortumlar ve birleşim yerleri ile radyatörden kaçırabilir. küçük bir sızıntı varsa suyun sıcaklığıyla hemen buharlaşıp farkedilmiyor olabilir. çok dikkatli kontrol etmek lazım.

eğer conta yanık olursa da suyun içine yağ karışır, suyun içinde çamur gibi görünür...
FABİA TDI Sedan
Kullanıcı avatarı
önder38
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Kayseri
Arabanız: Fabia TDI

İleti diseqc » 05 Tem 2010, 12:46

bende diğer arabam seat ibizaya taktırdığımda su eksiltmişdi eğer anti firiz g12 kırmız aantifirizse kaçak yaptığı yerde alçı gibi iz yapıyor benim hortumlarda kullandıkları t ler plastikti onları söküp yerine metal kullandık sızdırma kesilmişti büyük ihtimalle kaçak var
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti B@R@KÜD@ » 05 Tem 2010, 12:51

benzinde binerken su eksiltmesi yoktu bir problem varsa tüp tesisatında vardır o zaman bariz kaçakta gözükmüyor altada su akıtmıyor,peki conta yanmışsa ben nerden anlicam bunu
Kullanıcı avatarı
B@R@KÜD@
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: T.AŞIK
Arabanız: fabia 1.4 101hp special

İleti zurna1788 » 07 Tem 2010, 14:32

benim fabiadada lpg var. 2 yıl oldu taktıralı. lpg nin t lerinden kaçırıyor galiba. bende 10 güne bir yarım lt su ilave ediyorum. fazla sallamıyorum açıkcası. 2 dk almıyor.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti crazyboy3506 » 07 Tem 2010, 18:20

merhabalar ;
hocam benim araç 4000km de bir yarım su bardağı kadar antifiriz eksiltiyor. birde lpg de su eksiltme diye birşey hiç duymadım. daha önce böyle bir sorun yokken lpg taktıktan sonra oluştu ise lpg beynine gelen su hortumlarına iyice baktır derim.hatta sanayide samimi olduğun bir yer varsa git aracı lifte kaldırıp alttan radyatör hortumlarını falan kontrol ettir. fabia araçlar genelde kaçak dışı su eksiltmez.
Kullanıcı avatarı
crazyboy3506
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ibrahim
Nereden: Ankara

İleti lazza » 07 Tem 2010, 20:18

B@R@KÜD@ yazdı:Arkadaşlar ben lpg taktıralı 4 ay oldu genel anlamda memmunum ama lpg yi taktırdıktan sonra araç azda olsa su eksiltmeye başladı 15 güne bir yarım litreden az su takviyesi yapıyorum alta akıtmıyor,yetkili lpg servisine sordum T leri sıktırdım kaçağı bulamadılar abi bukadar eksiltmesi lpg li araçlarda çok normal bende bmw var o bile eksiltiyor azda olsa öyle diyince çektim geldim.böyle bişey başından geçen yaşayan varmı..bilgilendirirseniz sevinirim

öyle yalanmı olurr yaaa senin ustaa kendini aşmış valla benim tüm araçlar lpg li idi gerçi olmayanada ben taktırıyom hiç başıma gelmedi
Kullanıcı avatarı
lazza
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: mustafa
Nereden: Antalya
Arabanız: 1990 favorit 136 l

İleti bolulu » 08 Tem 2010, 08:42

geçmiş olsun aracın radyatör fanları her ikiside çalışıyormu kontrol edin yoksa kaynar suyu tahliye yerinden atar farkına varmadan su eksiltir.
1.4 mpi comfort 68 hp 2001 lpg'li
bolulu
CLASSIC
CLASSIC

İleti bolulu » 08 Tem 2010, 08:44

geçmiş olsun aracın radyatör fanları her ikiside çalışıyormu kontrol edin yoksa kaynar suyu tahliye yerinden atar farkına varmadan su eksiltir.
1.4 mpi comfort 68 hp 2001 lpg'li
bolulu
CLASSIC
CLASSIC

İleti cumoni » 08 Tem 2010, 09:15

Geçmiş olsun dostum. Benim bildiğim LPG taktırılan araçların soğutma suyunda eksilme olmaz! Eğer boru ve bağlantılarda kaçak yoksa, ki yok diyorsunuz; Benim aklıma silindir kapak contasının yanmış olduğu ya da silindir kapağında çatlak oluştuğu şeklindedir. Bir arkadaşımız conta yanmıştır ve su yağa karışır, çamur olur demiş. Evet böyle de olur tabi. Ama su yağa hiç karışmadan egzost marifetiyle dışarıya atılıyor da olabilir. Yani conta yanığının ya da silindir çatlağının bulunduğu bölgeye göre farklı sonuçlar ortaya çıkabilir. Büyük ihtimalle sizin motorun silindir kapağında çatlak var ve çatlağın bulunduğu bölüm, su devridaim kanalını ve egzost manifolt bölümünü birleştirmiş. Sonuç olarak sizin radyadör suyunuz egzost sisteminden dışarıya atılıyor! Eksilme çok az olduğuna göre, belki de buhar olup uçtuğundan şimdilik fark edilemiyor. Yakın bir zamanda, çatlak büyüdükçe kaçak da artacaktır!
Kullanıcı avatarı
cumoni
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal VELİOĞLU
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2001 Felicia 1.3i

İleti Maximus » 12 Tem 2010, 13:00

32 bin de LPG takıldı şu anda 80 bin de LPG kaynaklı su eksiltmesi olmadı
yalnız radyatör sıcaklık sensörü gevşemiş olmasın afabayı lifte kaldırıp bir bakın kaçıran yer bembeyaz kireç gibi iz yapmıştır ..sensör gevşemişse 5 dakkada sıktırın

geçmiş olsun
Maximus
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti cineration » 15 Tem 2010, 13:04

hiç bir araç lpg sisteminden kaynalı su eksiltmez
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti skinoske » 15 Tem 2010, 14:17

Benim araçtada hiç su eksitmesi olmadı.Hatta 3-4 senedir su bile koyduğumu hatırlamam.İlk alırken kırmızı renkli bir su vardı arabada.Hala da o kırmızı rekli su duruyor.
skinoske
CLASSIC
CLASSIC

İleti ozerakin » 15 Tem 2010, 17:11

Kardeşim aynı sorun bende de vardı denilen şu belkş de en mantıklısı plastik hortumlar genleşme etkisi ile su salıveriyormuş plastik hortum yerine hepsini metallerle değiştirildiğinde sorun gidiyor diyorlar mantıklı gibi aynı dert bende de var roomster aracımda antifirizim organik olanındanken çok eksiltiyordu şimdi değiştirdim pek o kdar yapmıyor ama kontrol ediyorum etmek laızm
Kullanıcı avatarı
ozerakin
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sinop
Arabanız: roomster

İleti recep » 16 Tem 2010, 09:50

degerli dostum ben lpg servisininde müdürüm su hortumlarını kesinlikle değiş bi derdin kalmaz
recep
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: recep babal
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: honda

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir