servis ustalarına 5 çıkartacam nerdeyse...

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

servis ustalarına 5 çıkartacam nerdeyse...

İleti zacman » 27 May 2007, 22:48

neyse arkadaşlar maksat bilgilendirmek olsun.belki lazım olur diye düşündüm.uzunca bir zamandır arabama cruise control taktırmak için girişimlerim oldu.gerek forumlarda sizlerden gerekse internet sitelerinden çok faydalandım ama cahil adamları serviste teknisyen diye karşımıza çıkaranlar utansın.bakın şimdi neler yaşadım anlatayım.
cruise controllü kolu erzurum baymaksan 260ytl+işçilik ile takabileceğini söylemişti bana bakım zamanı ve bende araştırdım kolu 60 Ytl gibi bir fiyata erzurumda bir yerden buldum.sonra gittim takarız ama kablosu lazım dediler.kabloyu gördüm ve ayrıca olup olmadığını sordum yok dediler ama inanmadım, yine araştırdım ve bir sınav için erzincandan erzuruma gittiğimde erzurum wv'ne sordum switch ve kabloları yok dediler ama erzurum seat lojistik dehşetti ve ilgi mükemmeldi hangi parçanın numarasını verdiysem 20 ytl'ye tüm soket ve switchleri buldum.işte ilginçlikler şimdi başlıyor...iyi dinleyin arkadaşlar. baymaksana gittim ZAMANIMIZ YOK TAKAMAYIZ dediler. yaw dedim taa erzincandan geldim en azından şu kolun bağlantı kablosunu yapın dedim yaptı oradaki elektrikçi usta kendilerindeki orjinale bakarak soketlere dizdi kabloları ama bir tarif vardı LAHANA TURŞUSU idi. neymiş efendim bak buraya düğüm atıyorum buna cereyan alınacak fren pedalından, ben bugüne kadar hiç T11 soketin yerini bulamadım,kontrol ünitesinin altındaki beyaz kablodan aldım falan dedi.benim de bir tane T6Y switchim eksikti(elimde 2'lisi vardı ortadan kessem olurdu ama orjinal olsun dedim) onuda sağolsun baymaksandan kargo ile gönderdiler ve gönderirken orjinal CC montaj broşürünün fotokopisinide istemiştim,koymuşlar sağolsunlar. neyse uzun uğraşlardan sonra erzincanda bizim ustayla servisteki ustanın dediklerini yaptık ama denemeye bir çıktık SET DÜĞMESİNE BASINCA KOLDAN DUMAN ÇIKTI. hemen kapattık tabiiki. tabi ben kafaya koymuştum bu işi arabayı bilgisayara bağlayıp kontrol ettik çok şükür sağlamdı herşey ama kolun dibindeki yaprak kablo demetinden 2 si erimişti bende onları sıyırtıp lehimle ilave hat çekerek tamir ettim.VEEEE başaldım araştırmaya BROŞÜR-İNTERNET-POLO-GOLF VS. ne varsa buldum ve tüm bu araçlarda bağlantının orjinal broşür ile pek bir farkının olmadığını gördüm, gittim ustaya inceledik açtık söktük ve enson Ankara Aslanlar Oto elektrik'ten Halil ustadan telefonla yardım alarak göğüs arkasındaki T11 soketi bulduk-servis ustasının beyaz dediği kablo yerine buraya bağlantı yaptık, cereyan denen yer yerine broşürdeki pin2-blue/red fren müşiri kablosuna giriş yaptık, T6Y soketi zaten kontrol ünitesi XS3 yuvasına giriyordu, böylece tüm montaj kitaba uygun oldu. şimdi uygun bir zamanda KTS520 cihazından kod giremediğimiz için 11463 CC aktifleştirme kodunu serviste açtırıp deniyeceğiz,bu arada ilk denemeyi yaptık belki aktiftir diye bu sefer duman falan yoktu. sonuçta ZAMANIMIZ YOK DEDİKLERİ BİR İŞİ BİZ 1,5 SAATTE YAPMIŞTIK VE SERVİS USTASININ YILLARDIR BULAMADIĞI T11(BEYAZ SOKET) tarafımdan bulunduğu gibi eğer erzurumdan geçersem ve halen orada ise usta önce ona öğretecem bağlantıları, bu arada şu yukarıda anlattıklarımı CC taktıracaklar takan ustalar ile diyalog şeklinde sorgulasınlar farklı bir şey varsa şüphe edin,benim gibi ucuz kurtulamayabilirsiniz. Bilgilerinize...

zacman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti hakanerdogan » 27 May 2007, 22:54

geçmiş olsun.

küçük şehrin dezavantajları diyebilir miyiz?
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti zacman » 27 May 2007, 22:58

kesinlikle ama iyiki skoda severlerin bu forumu var buradan bir sürü arkadaşın yardımıda oldu onların hakkı da ödenmez şimdi,doğruya  doğru...
zacman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti mygokhan » 27 May 2007, 23:13

geçmiş olsun hallettmişsiniz şükür :)
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti zacman » 27 May 2007, 23:26

sağol gökhancığım, yoktun uzun zamandır,erzincan'dan sevgiler...
zacman
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti tayel » 28 May 2007, 01:38

kardeş geçmiş olsun. munzurun tepelerinde kar var mı?
selamlar
tayel
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti lazianke » 28 May 2007, 01:43

geçmiş ve hayılı olsun.
lazianke
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Ömer
Nereden: Rize

İleti şimşek2334 » 28 May 2007, 13:10

geçmiş olsun
şimşek2334
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti toGah » 28 May 2007, 20:07

ama işi toplarsak 80 ytl malzemeler tutmuş   

toGah
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti berhan nur » 11 Şub 2008, 21:04

hocam bence yanlış düşünüyosunuz bende bir skoda kullanıcısıyım

yaptığınız yanlış bişey firma ismi kullanarak vede başka bayilerin reklamını yaparak biyere varamazsınız siz bence askeri personel olmaya devam edin burakın ustalar ustalıklarını yapsınlar
berhan nur
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti sungurlulu73 » 11 Şub 2008, 23:12

geçmiş olsun zacman kardeşim.Berhan nur isimli arkadaşım siteye hoşgeldin.şunu yazmadan geçemeyeceğim.günümüzde eline bir tornavida birde çekiç alan tamirciyim diye dükkan açıyor baziları serviscilik yapıyor.biz burada kim iyi usta,kim işten anlıyor,parcalar nerede ucuz gibi olayları yazarak form arkadaşlarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. zannedersem arkadaşların amacıda bundan ileri gitmek değildir.yoksa kimse kimsenin ekmeğiyle oynamaz.Ayrıca işten anlamakta önemli.askeri personelimiz işten anlıyormuş ne mutlu ona.parasını hebaa etmemiş.saygılarımla
sungurlulu73
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti weyis » 12 Şub 2008, 00:26

geçmiş olsun kardeşimThumbs%20Up
weyis
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti by wodoo » 12 Şub 2008, 00:27

geçmiş olsun......
by wodoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Emre Şahin
Nereden: Ankara
Arabanız: Astra GSİ

İleti irfant » 12 Şub 2008, 10:17

Konu hortlamış  Tongue

Zacman o sorunu halletti diye biliyorum, ama epeydir foruma girmiyor.
irfant
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia 1.2 TSI DSG 2011

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir