Elektrikli direksiyon

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Elektrikli direksiyon

İleti BaTeRRiiSStt » 07 Tem 2010, 08:29

Bursa da dürdane rampasını tırmanıyorum yol 3 şerit rampa ve virajlıdır.bir ara ekranda akü ışığı yandı ve söndü.Allah Allah dedim nooluyo.. Neyse rampadan aşşağı inerken birden Asr lambası yandı sonra EPC sonra el freni işareti en son da direksiyon lambası..iyice afalladım sağa cekeyım de bı stop edeyım tekrar calıstırayım dıye dusundum sınyal verdım sınyal çalısmıyor gaz vermedıgım hız gostergesi 80 de devir de 2500 de takılı kaldı frene bastım fren olmuş taşşş panik yapmadım direksıyonu sağa cevırdım ki ne goreyım direksıyon dönmuyor zar zor yolun sağında durabildim stop edınce bır daha mars bıle almadı araba.. şarj dınomosu bitmiş halıyle akude enerjı kalmamıs elektrık gelmeyınce araba kendını kıtlemıs.. hersey bır yana ya vırajlı yolda olsa dıreksıyonu cevıremesem zaten frenlerde kazık olmus bodoslamadan giricez nereye denk gelırse şansım varmış ki düz yolda oldu dinamonun konjektörü ve kömürleri değişti 220tl bayıldık işin özü direksiyonun elektrikli olması biz kulllanıcılar için bence cok kötü hem pompa arızası hemde bu tarz arızalar açısından.. bir macerada böyle bitti aq.:x

BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti psco » 07 Tem 2010, 10:47

büyük geçmiş olsun hocam ucuz kurtulmuşsunuz
Kullanıcı avatarı
psco
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Erkan Ciğerlioğlu
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Fabia combi ambiante

İleti y.emre » 07 Tem 2010, 10:51

Allah korumuş gerçekten geçmiş olsun
bu değerli bilgiyi paylaştığın için teşekkürler
bu yazıdan sonra herkez şarj dinomosunu kontrol ettirecektir.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti cumoni » 07 Tem 2010, 10:54

Geçmiş olsun da.. kömürlerin ve konjektörün değişimi nasıl 220 tl tuttuyor yahu? Biraz açıklama yaparmısınız; parçaların fiyatları nereden temin edildikleri ile alınan işçilik hakkında? Bir de bu işin resmi serviste mi yoksa özelde mi yapıldığını belirtirseniz sevinirim!
Kullanıcı avatarı
cumoni
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal VELİOĞLU
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2001 Felicia 1.3i

İleti diseqc » 07 Tem 2010, 11:32

araban giderken stop etmiş bu da bütün mekanık aksamı durdurmuş akününde bitmesi bütün elektrik aksamını durdurmuş seninkide baya denk gelmiş bu nasıl şansdır yahu yine verilmiş sadakan varmış sağ sağlim atlattın olan 200 lirana olsun ha bu arada araban stop edince vitesde devam etsen frenin şişmezdi araba çalışmasada motorda komprasör yapmaya devam etseydin yani debriyaja basmasan yada boşa atmasaydın frenin şişmezdi belki direksiyonun biraz sert olurdu ama dönmesinde bir engel olmaz fren yaparakda güvenle dururdun yinede büyük geçmiş olsun belki bazı arkadaşlar belki trigeri kopmuştur arabayı boşa almak daha iyi olur diyebilirler ama canım tehlikeye girdikten sonra yerim motorunu araba gitse kaç yazar o yüzden hareket halinde stop edince arabayı vitesde koprasörde durdurun mekanık aksam çalışmaya devam etsin bilakis tecrübe edilmiştir..
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti BaTeRRiiSStt » 07 Tem 2010, 11:47

diseqc yazdı:araban giderken stop etmiş bu da bütün mekanık aksamı durdurmuş akününde bitmesi bütün elektrik aksamını durdurmuş seninkide baya denk gelmiş bu nasıl şansdır yahu yine verilmiş sadakan varmış sağ sağlim atlattın olan 200 lirana olsun ha bu arada araban stop edince vitesde devam etsen frenin şişmezdi araba çalışmasada motorda komprasör yapmaya devam etseydin yani debriyaja basmasan yada boşa atmasaydın frenin şişmezdi belki direksiyonun biraz sert olurdu ama dönmesinde bir engel olmaz fren yaparakda güvenle dururdun yinede büyük geçmiş olsun belki bazı arkadaşlar belki trigeri kopmuştur arabayı boşa almak daha iyi olur diyebilirler ama canım tehlikeye girdikten sonra yerim motorunu araba gitse kaç yazar o yüzden hareket halinde stop edince arabayı vitesde koprasörde durdurun mekanık aksam çalışmaya devam etsin bilakis tecrübe edilmiştir..

ben seyır halınde arabayı stop etmedım kı bosada atmadım bılhakıs vıtes kuculttum hızım kesılsın dıye.. araba seyır halınde calısıyordu ne zaman yanastım o zaman durdurdum arabayı.. stop ettım ama tum gostergeler kasıldı hepsi sabıt kaldı.. işin özü bu elektrıklı dıreksıyon cok sakat anıden sıstemde elektrıksel bısey olsa arabaya hakım olamıcaksın .. bu arada benım tanıdık usta var bursada skoda ustası o degıstırdı ıscılık dahıL o fıyata..servıse gıtsek 400-450 cıvarı bı paraydı şimdi saat gıbı oldu .. takvıye aku getırmıstı bende teybın kodunu bılmedıgımı soylemıstım akuyu deıstırdı arabayı calıstırdı ve hemen radyoyu actı radyo kod ıstemedi.eger calıstırdıkdan sonra stop edıp daha sonra radyoyu calıstırırsan kod a gecer bılgın olsun dedi... :idea:skodalar da ıkı cesıt şarj motoru varmıs 1 tanesi bosh diğeri valeo dedi sanırım.. bosh pıyasada bulunuyor ama valeo bıraz sıkıntı dedı.. bılgınız olsun..
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti C@GL@R » 07 Tem 2010, 11:55

araç sadece yağına suyuna bakılmakla olmuyor hele 10 yaşından sonra aracı komple yılda birkez baştan aşağı kontrol edilmeli sanırım..g.olsun bu direksiyon olayı bizimde başımıza gelmez inş..
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti taner_octavia » 07 Tem 2010, 11:58

gecmis olsun iyi atlatmıssın.panik olsa insan duz giden arabayı atıcak valla.arkdaslarada tecrube olmus oldu anlatmanla.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Arabanız: Kia Sportage

İleti murat11h1 » 07 Tem 2010, 12:09

Büyük tehlike atlatmışsın kardeş çok geçmiş olsun. En azından aracın hareket halinde olduğunu anlayacak bi sensör koysalarmış en azından direksiyon hakimiyetin gitmezmiş. Bu ufak gibi görünen ayrıntılar hayat kurtarır.
Kullanıcı avatarı
murat11h1
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Murat
Nereden: Çorum
Arabanız: Fabia 2005 101Hp Special

İleti sampionibo » 07 Tem 2010, 13:34

çok geçmiş olsun kardeş bu kadar aksiliğin bir arada yaşanması büyük talıhsizlik,verilmiş sadakan varmış.
2012 VW Passat 1.4 TSİ Highline DSG
+
2004 Skoda Octavia Collection Plus
Kullanıcı avatarı
sampionibo
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: halil ibrahim üvet
Arabanız: 2004 Octavia Collection Plus

İleti cenk16 » 07 Tem 2010, 13:39

Geçmiş olsun. Yerinde olsam hemen bir kurban keserdim.
cenk16
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Cenk Şahin
Arabanız: Astra 1.6(Eski Skodacı)

İleti frostbite19 » 07 Tem 2010, 15:18

yuhh..

film gibi. Bitane saçma sapan film vardı, arabayı hiçbişekilde durduramıyolardı, hiçbişey çalışmıyodu.. Onun gbi:)

Gecms olsn

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti cumoni » 07 Tem 2010, 15:35

cumoni yazdı:Geçmiş olsun da.. kömürlerin ve konjektörün değişimi nasıl 220 tl tuttuyor yahu? Biraz açıklama yaparmısınız; parçaların fiyatları nereden temin edildikleri ile alınan işçilik hakkında? Bir de bu işin resmi serviste mi yoksa özelde mi yapıldığını belirtirseniz sevinirim!

Çok zor sorular sordum galiba
Kullanıcı avatarı
cumoni
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Kemal VELİOĞLU
Arabanız: 2001 Felicia 1.3i

İleti quickcan » 07 Tem 2010, 23:19

büyük geçmiş olsun..

OCTAVIA
V