abs asr ışığı yandı ikiside çalışmıyor..

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

abs asr ışığı yandı ikiside çalışmıyor..

İleti onurson » 09 Tem 2010, 20:47

Merhab arkadaşlar. salı günü aldığım canım fabaimla akşam gezemeye çıktım. avm ye parkettim çıkarken çelıştırdım. abs ve ars ışıı sönmedi. Afalladım.. bir daha çalıştırdım ama maalesef sönmedi. gaza bastım patinaj yapıyor frenlerde kızaklıyor. anladımki iptal olmuş sistemler. dün kendi ustama götürmüştüm. 840 tl bayıldım aracın full bakımlarını yaptırmıştım, aklımda birşey yok epey binerim derken bu arıza söz konusu oldu. ayrıca yarın brc tüpte taktıracağım. ondan sonra artık ustaya giderim tekrar korkuyorum bu araç bana çok pahalıya mal olacak diye.. sanırım bu dönem birçok arkadaşın fabiası arıza vermeye başlamış.. araçkarımız nazara geliyor sanırım..

fabiamdan önce chavrolet lacetti almaya niyetlenmiştim. onlarında güzel bir forum siteleri var. hepsi toplanıp servislerle konuşmuşlar ve %20 parça %20 işçilik indirimi anlaşmışlar. araçlarının bilgilerini admin arkadaşa veriyorlar onlarda opise iletiyor. hem filo indiriminden yararlanıyor forum üyeleri hemde beklemeden işleme alıorlar çok beğenmiştim. bizde toplanıp zeki ünaldıya gitsek mesela bu durumu anlatıp özel ayrıcalık ve iskonto istesek hem onlarınhemde bizim işimie gelir düşüncesineyim.. bizde böle birşey yapsak acaba nasıl olur? deteğinizi bekliyorum.. işi bilmez ustalara araçları götürüp rezil ettirmek üstelik bir sürü para vermek beni üzüyor.. ben grafik tasarımcıyım. üyelerimiz için güzel bir logo çalışması hazırlayabilirim. sticker yaptırıp forumumuza üye olan arkadaşlarımıza dağıtabiliriz.

bu konuda düşüncelerinizi önerilerinizi bekliyorum. aranızda olmak gerçekten çok sevindirici...

ilgilerinizi ve destedğinizi bekliyorumm

Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti onurson » 09 Tem 2010, 21:32

aacın teybide doğru dürüst çalışmıyor bu arada yeni fark ettim. belki kısa devre sigorta atması flndır inş..
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 09 Tem 2010, 21:43

Geçmiş olsun.

Tamir bakımdan sonra oluşan bir arıza galıba yazınıza göre. Sanırım götürdüğünüz ustanız bu araçtan anlamıyor. Tamir edeyim derken sistemleri kurcalamış olabilir.

Elektrik problemi gibi. sigorta tablasının kontrolu gerekir. Bir Skoda veya WV yetkili servisine kontrol ettirmenizi öneririm.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti LiLPlayya » 09 Tem 2010, 22:58

skodaizm yazdı:Geçmiş olsun.

Tamir bakımdan sonra oluşan bir arıza galıba yazınıza göre. Sanırım götürdüğünüz ustanız bu araçtan anlamıyor. Tamir edeyim derken sistemleri kurcalamış olabilir.

Elektrik problemi gibi. sigorta tablasının kontrolu gerekir. Bir Skoda veya WV yetkili servisine kontrol ettirmenizi öneririm.

__Hakan Ün__

+1
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti ozerakin » 10 Tem 2010, 04:44

kesinlikle katılıyorum +++
Kullanıcı avatarı
ozerakin
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Sinop
Arabanız: roomster

İleti BaTeRRiiSStt » 10 Tem 2010, 07:05

Sigortası atmıs olabılır.. frene bastıgınızda fren lambaları yanıyormu şayet yanmıyorsa fren müşürü arızalanmıs olabılır
BaTeRRiiSStt
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Bursa

İleti alpino » 10 Tem 2010, 10:00

kesinlikle katılıyorum bende. forum olarak ortak hareket edilerek özel indirim alınabilir. ünaldı skoda kadar iyi servis zaten ankarada yok. ama %10'dan daha fazla indirim yapmaları lazım :) çünkü zaten ben kapıdan girdimmi parça ve işçilikte %10 yapıyorlar bana. gerçi 9 yıldır hep onlara gidiyorum olsun o kadar :P
Kullanıcı avatarı
alpino
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alper YOLAL
Arabanız: 2009 Octavia Elegance MPI

İleti skodaizm » 10 Tem 2010, 10:04

Bu arada filo oluşturma işini sizin gibi, ben daha önce İstanbullu arkadaşlara tavsiye ettim ama nafile.

Skoda sahipleri araçlarını servis yerine ( servis derken kazıklanma paranoyasını bir tarafa bırakıp araçtan anlayanların eline aracı teslim etme açısından) oraya buraya götürmek şans işine bırakma ve ucuzcu anlayıştan yana galiba.

Ben de özel servisleri ucuzluk açısından daha pozitif görsemde, motor, kaporta, elektrik ve yazılım arızaları için hep başka başka yerlere gitmek zorunda kalmak, özel servislerin de dezavantajı. Çünkü elektirik ustası başka yerde, motor ustası başka yerde, çoğunun bilgisayar bağlantısı bile yok. En önemliside iyi ustayı bulana kadar arabanın haşata çıkmasıda cabası.

Keşke br filo oluşturup belli bir servisten indirim alabilsek ve araçları emin ellere emanet edebilsek. Ben şimdilik yetkilide tüm işler için Ferhat Oto. Özel serviste de sadece motor ve bakım için Başoğulları oto ya gitmekteyim.

Aslında yeniden bu konuda yeni bir başlık açıp, bir de siz deneyin derim

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti AhmetH » 10 Tem 2010, 10:05

ABS sensörleri var akslarda bunlardan biri gevşemiş veya üzerine pislik gelmiş olabilir.

manyetik birşey bunlar mıknatıs gibi esasen,küçük bir çapak falan denk gelmiş olabilir üstüne.
Kullanıcı avatarı
AhmetH
SCOUT
SCOUT

Arabanız: '16 Golf 7 1.2tsi dsg allstar

İleti dubara » 10 Tem 2010, 22:05

bırader öncelıkle akünün üzerindekı demır sıgortaları kontrol ettır ve mecbur cıhaza baglatmalısın tekerlek devır sensörlerınden bırı arızalı olabılır saygılarımla
dubara
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: dubara can
Nereden: Adana
Arabanız: oktavia

İleti onurson » 11 Tem 2010, 11:51

arkadaşlar sorunu 5 tl ye çözdüm. akünün üzerindeki sigorta kutusundaki demir sigortalardan biri yanımış şidi gayet iyi çalışıyor. bir iki yere gittim beyim tamircisi tabir edilen yerlere 2 tanesi beynin onarılması gerektiğini söyledi. 200 500 tl arasında fiyat söylediler. son gittiğim yerde abi bu araçların kolay kolay bu sistemleri bozulmaz sigortasına bakalım dedi ve akunun üzerindeki sigorta panelinden bozuk olan pulu değiştirdi. para bile almayacaktı. gerçekten insaflı ustaymış.. aynı şeyi beyin bozuk diyip dünya paralar isteniyor :(( o yüzden birlik yapıp bu işi şu servis işlerini çözmemiz lazım gerçekten. sanayide akşama kadar dolaşmaktan bıktım dün. ben forumda yeni bir başlık açıp konuyu diğer arkadaşlarla da çözeceğim. bir şekilde birinin servislerle konuşması lazım. bu konuda haftaya zeki ünaldıya gidip orada yetkili birine durumu anlatacağım sonrada gerisi size kalmış arkadaşlar ya hep beraber güçlü olucaz ya da usta usta gezip kazıklanıcaz..
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti ahmettihaci » 21 Tem 2010, 08:59

aynı sorun bende de oldu. ABS ASR lambası sönmüyordu. sorun kesinlikle sigortanın üzerindeki sigortalarda. ama fiş sigortalarda değil. 40A lik plaka pul şeklinde sigortalar var. Bağlantı kaplolarının altında. kendiniz de halledebilirsiniz. bu tür sorunlar için ustaya gitmenize gerek yok.
ahmettihaci
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ahmet KARADENİZ
Nereden: Trabzon
Arabanız: SKODA FABİA COMBİ 1,4 CLASİK

İleti can.tasan » 16 Tem 2011, 22:54

Arkadaslar ben bu gun fren hidroligini degistirdim bosch serviste. Basta hic bir sorun yoktu fakat aracimi 1-2 saat kullanmayip kontagi bir actim ki ABS ve ASR isiklari sonmedi. Su an ikisi de calismiyor. Ben yeni hidrolikle ilgili bir sorun oldugunu zannediyorum ama umarim sigortadandir. bakalim ne olacak?
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti T.T. » 17 Tem 2011, 15:34

Walla şu stiker konusunda o kadar çok istekde bulunup o kadar gün ön planda tuttuk ki gerek forum başlığında gerekse dorumdan diğer arkadaşlarla ama olmuyor bir türlü maalesef bence sizde vazgeçeceksiniz veya vazgeçtiniz bile :(
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti SER53 » 17 Tem 2011, 16:34

onurson yazdı:arkadaşlar sorunu 5 tl ye çözdüm. akünün üzerindeki sigorta kutusundaki demir sigortalardan biri yanımış şidi gayet iyi çalışıyor. bir iki yere gittim beyim tamircisi tabir edilen yerlere 2 tanesi beynin onarılması gerektiğini söyledi. 200 500 tl arasında fiyat söylediler. son gittiğim yerde abi bu araçların kolay kolay bu sistemleri bozulmaz sigortasına bakalım dedi ve akunun üzerindeki sigorta panelinden bozuk olan pulu değiştirdi. para bile almayacaktı. gerçekten insaflı ustaymış.. aynı şeyi beyin bozuk diyip dünya paralar isteniyor :(( o yüzden birlik yapıp bu işi şu servis işlerini çözmemiz lazım gerçekten. sanayide akşama kadar dolaşmaktan bıktım dün. ben forumda yeni bir başlık açıp konuyu diğer arkadaşlarla da çözeceğim. bir şekilde birinin servislerle konuşması lazım. bu konuda haftaya zeki ünaldıya gidip orada yetkili birine durumu anlatacağım sonrada gerisi size kalmış arkadaşlar ya hep beraber güçlü olucaz ya da usta usta gezip kazıklanıcaz..

Aynen katılıyorum bi buluşma gibi bişey ayarlayıp gitsek mesela bi cumartesi hem yaz dönemi şuan işleride çok yoğun değildir. Chevrolet ciler yaptıysa valla helal olsun, bizde yapabiliriz.
Kullanıcı avatarı
SER53
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ümit
Arabanız: fabia 2001 1.4 mpi

İleti onurson » 18 Tem 2011, 06:29

chevroletciler acayipler.hala bizde bir birliktelik yok.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti adilektasli » 18 Tem 2011, 08:56

Zeki ünaldı artık yetkili servis değil. Neden iptal edildi bilgisi olan var mı? Forumda bazı arkadaşlar onların iyi olduğunu söylüyor. Ben tanışmadım henüz ama kafamda soru işareti uyandırdı bu durum
Toplanıp parça ve işçilikte sürekli geçerli bir clup indirimi gibi bişey organize etmek çok iyi bir fikir. Ben de katılmak isterim.
Kullanıcı avatarı
adilektasli
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Alper
Arabanız: 2009 Octavia 1.6 MPI Ambiente++

İleti onurson » 18 Tem 2011, 09:13

hepimiz el ele verirsek bu mümkün ancak.. yetk,n,n el,nden alınması ticari nedenlerden olabilir. Zeki ünaldı bence servisten daha iyi çalışıyor.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir