80 tl ödedim klima yine çalışmıyor:!!!

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

80 tl ödedim klima yine çalışmıyor:!!!

İleti zaferdurukan » 14 Tem 2010, 17:58

geçen hafta dudullu sanayi içinde bir ustaya götürdüm arabamı aldığımda böyle idi dedim herhalde gazı yoktur vsvs... 80 tl ye olacağını söyledi hemen gazı yüklemeye başladı aynı zamanda soktuğu alet hem kaçağı kontrol ediyormuş hemde bakımını yapıyormuş dedi.. neyse aracımı aldıktan sonra gayet güsel çalıştı ama ertesi gün fısss aynı tas aynı hamam:(( geri götürdüm tekrar kontrol etti gaz ile ilgili sorun yokmuş arıza tespite sokacakmışım nedenini bu şekil çözeriz dedi. yalnız klimayı çalıştıran ön tarafta bir fiş var o arzıalı olabilir dedi..
bu i layıkı ile halledebilecek bir servis usta vesaire biliyormusunuz. anadolu yakası tercihimdir

zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti sucan » 14 Tem 2010, 19:58

yetkili servise gidin kilimada sorun var çalışmıyor deyin ve baktırın tutacak masrafın ne olacağını sorun arza tespiti yaparlar siz arzayı ücretsiz öğrenirsiniz gider dışarda yaptırırsınız :)
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti yonetici » 14 Tem 2010, 20:36

Göztepe Seçkin Otomotiv'e git Erhan Usta baksın. Onlara yaptırdığım hiçbir iş için 2. kez gitmek zorunda kaldığımı hatırlamıyorum. Fiyatları eskisi kadar cazip değil ama ayrı ayrı yerlere bir sürü para dökeceğini bir seferde yaptır kurtul başın ağrımasın.
Kullanıcı avatarı
yonetici
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi

Ad Soyad: Skodam Yöneticisi
Nereden: İstanbul (And.)

İleti cineration » 15 Tem 2010, 12:38

klima için klimacıya gidin
3-4 hafta önce forumda bu konu vardı ve hem anadolu hemde avrupada klimacıların bilgileri verilmişti
biraz araştırırsanız aradığınız bilgiye forum içinde ulaşabilirsiniz.
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti zaferdurukan » 15 Tem 2010, 16:33

bilgiler için teşekkürler :)
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti akt145 » 15 Tem 2010, 18:42

zaferdurukan yazdı:geçen hafta dudullu sanayi içinde bir ustaya götürdüm arabamı aldığımda böyle idi dedim herhalde gazı yoktur vsvs... 80 tl ye olacağını söyledi hemen gazı yüklemeye başladı aynı zamanda soktuğu alet hem kaçağı kontrol ediyormuş hemde bakımını yapıyormuş dedi.. neyse aracımı aldıktan sonra gayet güsel çalıştı ama ertesi gün fısss aynı tas aynı hamam:(( geri götürdüm tekrar kontrol etti gaz ile ilgili sorun yokmuş arıza tespite sokacakmışım nedenini bu şekil çözeriz dedi. yalnız klimayı çalıştıran ön tarafta bir fiş var o arzıalı olabilir dedi..
bu i layıkı ile halledebilecek bir servis usta vesaire biliyormusunuz. anadolu yakası tercihimdir

Zafer kardeş senin aracının sorunu büyük ihtimal kalorifer sensör ağrızası aynı ağrıza benim aracımda da mevcut .Yaklaşık 2 ay önce benim aracın klimasıda çalışmamaya başladı bende herhalde gazı felan bitmiştir dedim elazığda skoda servisine gittiğimde araç vag com a bağlandı ve kalorifer sensör ağrızası olduğu klimanın bu yüzden çalışmadığı söylendi. bende tamam o zaman değiştirelim dedim bana sensörün değişmesi için göğüsün sökülmesi gerektiği ve aracın 2 gün burada durması gerektiği fiyat olarakta 300 tl gögüs sökümü + 38 tl kalorifer ısı sensörü fiyatı çıkardılar bende kalsın yaptırmayacağım dedim . Biaz araştırdıktan sonra gördüm ki bu ağrızanın giderilebilmesi için göğüsün sökülmesine gerek olmadığı ve direksiyon altından bi kaç parça çıkarılarak parça ve işcilik dahil 80 tl ye yapıldığı idi aklında bulunsun ağrızan benim aracımda ki gibi bi ağrıza ise iyi bi ustaya götür bende kayseriye gittiğim zaman yaptıracağım çünkü malatya elazığ ve tuncelide bu ağrızayı yapacak usta yok .....
akt145
CLASSIC
CLASSIC

İleti zaferdurukan » 15 Tem 2010, 21:20

dilerim dediğin gibi olur.ay başında hemen usta bir klimacı bulacam
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti can.tasan » 16 Tem 2010, 10:08

Aynı sorun bende de vardı klima müşürü arızalanıyo değiştirince düzeliyor. Dikkatli olun bi klimacı 350 ye yaparız dedi tüm göğüs inecek dedi fakat ben parçacıdan parçayı 50 tl ye aldım 30 tl ye de taktırdım. Daha önce değiştirmiş ve bilen bir usta bulun tavsiyem. Benim klima bir kere çalışıyo üç beş kere çalışmıyordu. Parçanın resmini ve kodunu yollayabilirim isterseniz.
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Can TASAN
Nereden: Ankara
Arabanız: 2003 Fabia Elegance 101

İleti zaferdurukan » 16 Tem 2010, 19:23

can arkadaşım yollarsanız çok sevinirim gerçekten
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti C@GL@R » 16 Tem 2010, 19:33

aldığımda klima çalışmıyordu satan arkadaş onu ben yaptıracağım dedi klima müşürü değişti gaz basıldı şuan gayet güzel.. sanırım müşürdedn olabilir sizin sorun
tüm araçların arıza tesbit cihazı için bana ulaşın..
Kullanıcı avatarı
C@GL@R
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: ÇAĞLAR
Nereden: Isparta
Arabanız: Seat LEON 1.6 Stylance 2007 / Lpg(atiker)

İleti can.tasan » 19 Tem 2010, 17:46

Benim arabanin uzerinden cikan ve bozuk olan parcanin kodu 6q0907543a ama uzunca aramama ragmen aynisini bulamadim ve parcaci tamamen orjinal birebir oldugunu soyledigi 6q0907543d kodlu (yanlis hatirlamiyorsam) verdi ve o zamandan beri sorunsuz calisiyor...

Umarim cozumlersiniz cunku bu sicaklarda klimasiz malesef olmuyor.

http://img837.imageshack.us/i/grnt168.jpg/
http://img832.imageshack.us/i/grnt169.jpg/
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti tolga_kaan_ » 19 Tem 2010, 19:08

Parça kodunu hatırlamıyorum ama benim aracımda da aynı parça değişti ve klima sorunum çözüldü. Parçanın adı " EVAPARATÖR " sensörü olarak geçiyor. 2008 de 55 TL na almıştım. Parça maliyeti birşey değil de işçiliği gerçekten çok. takılması aşamasında aracımın yanındaydım tüm dashboard dağıtılıyor. Skoda öyle cins bir yere koymuş ki parçayı resmen eziyet. Servisler para kazansın diye yapmış herhalde !!! Neyse 400 TL ye patlamıştı bana gaz basımı + parça değişimi + işçilik. Çok fazla parça sökülüğü için takarken dikkat etmelerini söyle. Benim araçta bu işlem olduktan sonra göğüsten bir sürü farklı gıcırtı gelmeye başlamıştı. Kolay gelsin. Umarın en üşük maliyetle halledersin.
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti zaferdurukan » 19 Tem 2010, 19:27

çok çok teşekkür ederim çok yardımcı oldunuz:) saygılar
zaferdurukan
CLASSIC
CLASSIC

İleti can.tasan » 26 Tem 2010, 21:38

Gogusu sakin elletme direksiyonun altindan sokulen birkac parca sonrasinda ayni sensore ulasilabiliyor. Ben daha 1,5 ay once yaptirdim. Usta daha once degistirmis allahtan biliyordu. Dedigim yerlerden soktu biraz ugrastirdi derinde oldugundan. 50 tl parcaya verdim 30 tl de iscilik verdim. Aklinizda bulunsun baska bir klimaci 350 iscilik istemisti gogus sokulecek komple dedi ama gerek yok. Yetkili servisler de boyle yapiyorlar sirf iscilik fazla olsun diye.
Kullanıcı avatarı
can.tasan
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti taner_octavia » 27 Tem 2010, 02:09

klima iyi sogutmuyormu sorun nedir tam olarak.birde dikkatinizi cektimi parcayı degistirdikten sonra klima calısma sekli degistimi yani.motor bolumunde ondeki radyatorun ordaki fanlar devamlı calısıyormu.benim ara ara devreye girip cıkıyor sürekli.sabit calısmıyor yani.klima calısırken ses geliyormu surekli dısardn.dikkat eden varmı.benim sorunda omu acaba.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Nereden: Bursa
Arabanız: Kia Sportage

İleti diseqc » 27 Tem 2010, 07:28

evet sonunda benimde klima bozuldu son zamanlarda anladım kankaybetmeye başladığını çünkü yyavaş yavaş soğutma azaldı ve sonunda artık sıcak üflüyor götürdüm klimacıya baktı tesisatta gram gaz kalmamış bende vag-comdan baktım 00819 - High Pressure Sensor (G65)- 07-00 - Signal too Low diye bir hata verdi anlamıda yüksek basınç sensörü - düşük sinyal anlamına geliyor yani arabada gazın bitti diyor tesisatta delik var 90 lira saedece gaz basmaya istediler 550 g gaz deliğin tamiri içinde ucunu acık bıraktılar boru üzerinde çıkarsa 30 lira falan kaynak oluyormuş radyatörde çıkarsa içilik ve kaynak daha pahalı oluyormuş yani 100 den başladı 200 e kadar yavaş yavaş çıktı neyse bende kalsın dedim şimdi arştırıyorum en iyi en ucuza bakalım nerde yaptıracaz...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti cineration » 27 Tem 2010, 09:19

iyi bir klimacıya git
bulunduğun yerde imkanların sınırlı olabilir ama gene de sadece klima ile uğraşan bir ustaya gitmeni öneririm
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti diseqc » 27 Tem 2010, 12:04

hımm araştırıyorum işde olmadı bi trabzon yapacağız artık...
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir