2001 fabia 68bg lpg taktıracam tavsiye edermisnizz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2001 fabia 68bg lpg taktıracam tavsiye edermisnizz

İleti asaf » 17 Tem 2010, 18:44

arkadaşlar 1.4 68bg fabiama lpg taktırmayı duşunuyorum fakat motor kuçuk diye tasaruf salıyamasın diyolar taktıran arkadaşlar veya bilgisi lan arkadaşlar yardımcı olurmu en son 55 tl ile adandan mersine git gel yaptım tam olarak 270 km yani 0.20 kr yapıyor şahirler arası bu şehir içindede 20 tl ye 65 km goturuyor 0.30 kr civarı lpg taktırısam nasıl oluır acaba??

asaf
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 17 Tem 2010, 19:08

bende adanada yaşıyorum.aynı araçtan bendede var. ve lpg li... ben çok memnunum.sadece şuan lpg beynim bozuk o kadar. :) sizin o şehir dışında yaktığınızı ben lpg de şehir içinde yakıyorum.Beyin bozuk olduğu vr gazı düzensiz püskürttüğü halde...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti asaf » 17 Tem 2010, 21:30

çok teşekur ederim sağol peki sizin araba lpgden once bu tutarlardamı yakıt yakıyodu yani yuzde kaç bi tasarufsaladınız. adanda nereye hangi marka taktırdınız bide yardımcı olursanız çok memnun olurum
asaf
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 17 Tem 2010, 22:49

nerde taktıracağın konusunda önereceğim yerler olgun lpg dir.başka bi yer yok adanada emin ol... landirenzodan başkada lpg taktırma derim ben.geçenlerde bende şehir dışına çıktım bi.benzinde gidim dedim. demez olaydım :) yedi bitirdi beni... senin yakıtın gibi yaktı benim arabada.zaten aynı araba. bi ara yüzyüze görüşelim.o zaman benim arabayada bakarsın bi sürersin lpg de...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti dubara » 18 Tem 2010, 16:37

taktırma devamlı yolda kalırsın bobın patlatmayı sever o motor
dubara
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: dubara can
Arabanız: oktavia

İleti tolga_kaan_ » 18 Tem 2010, 17:02

Hevesini kırmak gibi olmasın ama Fabia LPG yi pek sevmiyor işin gerçeği bu. 1.4 75 hp olan aracımda farklı bir marka vardı ve beni çok yordu masrafı bitmedi. Belki arabada bi hata vardı ya da LPG montajında ama sonuç olarak ne yaptıysam sorunları çözemedim. Kesin çözüm arabayı satman :( oldu. daha sonra 2 aracıma da Yerli bir marka taktırdım ki bu araçların biri peugeot 106 quick fabia gibi lpg yi pek sevmeyen bir motora sahip. Şu an sorunsuz biniyorum 10000 km oldu. ve tüketim 28 Kuruştan 20 kuruş civarına düştü Ş.İ Ş.d 17 Kuruş civarı. Herp şunu savunuyorum Montaj safhası çok önemli. Bu yüzden iyi araştırın derim. İyi Günler.
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti zurna1788 » 18 Tem 2010, 17:23

emincan01 yazdı:taktırma devamlı yolda kalırsın bobın patlatmayı sever o motor

ben 3 yıldan beri lpg kullanıyorum 68 hp lik fabia da hiç öyle bir problem yaşamadım... aksi gibi bir tek lpg beyni bozuldu.başka hiçbir problem yaşamadım.3 yıldada 250 tl lik bir arıza gözüme büyümedi açıkcası.ettiğim karı düşünürsek...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti zurna1788 » 18 Tem 2010, 17:24

tolga_kaan_ yazdı:Hevesini kırmak gibi olmasın ama Fabia LPG yi pek sevmiyor işin gerçeği bu. 1.4 75 hp olan aracımda farklı bir marka vardı ve beni çok yordu masrafı bitmedi. Belki arabada bi hata vardı ya da LPG montajında ama sonuç olarak ne yaptıysam sorunları çözemedim. Kesin çözüm arabayı satman :( oldu. daha sonra 2 aracıma da Yerli bir marka taktırdım ki bu araçların biri peugeot 106 quick fabia gibi lpg yi pek sevmeyen bir motora sahip. Şu an sorunsuz biniyorum 10000 km oldu. ve tüketim 28 Kuruştan 20 kuruş civarına düştü Ş.İ Ş.d 17 Kuruş civarı. Herp şunu savunuyorum Montaj safhası çok önemli. Bu yüzden iyi araştırın derim. İyi Günler.

ağzınızla söylüyosunuz takan yer çok önemli diye... arabaya neden suç buluyosun öyleyse...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti cineration » 19 Tem 2010, 13:10

LPG sistemine vereceğiniz parayı yaklaşık olarak 20000km de amorti edersiniz.
Eğer taksitli taktırırsanız yaklaşık olarak bir yılda ödemiş olursunuz. Böylece sizin ortalama aylık yakıt masrafınız da pek değişmemiş olur. Bu arada bir aracın bir yılda yapacağı kilometre herzaman ortalama 20000km olarak alınır.
LPG sistemini ehliyetli olan (yetkili servis olan) ve büyük atölyelerde yaptırmanızı öneririm. Merdiven altı yerlerde takılan LPG sistemlerinde sonradan sorun çıkabiliyor. Bu da sizin canınızı sıkar.
Bende de 2001 model 1.4MPI 68BG Fabia var ve Tartarini marka LPG sistemi takılı. 40000km oldu şu ana kadar maaşallah hiç masraf çıkarmadı.
Bu sene başında kardeşimin aracına LPG sistemi taktırırken öğrendim ki bir çok LPG kitinin malzeme kalitesi aynı ama sadece ATİKER'in üretimi yerli. Beyin (ECU) italyadan geliyor. yazılım da polonya yazılımı. Kardeşim 15000km yaptı halen sorunsuz kullanıyor.
Bilgine
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti tolga_kaan_ » 19 Tem 2010, 19:21

zurna1788 yazdı:
tolga_kaan_ yazdı:Hevesini kırmak gibi olmasın ama Fabia LPG yi pek sevmiyor işin gerçeği bu. 1.4 75 hp olan aracımda farklı bir marka vardı ve beni çok yordu masrafı bitmedi. Belki arabada bi hata vardı ya da LPG montajında ama sonuç olarak ne yaptıysam sorunları çözemedim. Kesin çözüm arabayı satman :( oldu. daha sonra 2 aracıma da Yerli bir marka taktırdım ki bu araçların biri peugeot 106 quick fabia gibi lpg yi pek sevmeyen bir motora sahip. Şu an sorunsuz biniyorum 10000 km oldu. ve tüketim 28 Kuruştan 20 kuruş civarına düştü Ş.İ Ş.d 17 Kuruş civarı. Hep şunu savunuyorum Montaj safhası çok önemli. Bu yüzden iyi araştırın derim. İyi Günler.

ağzınızla söylüyosunuz takan yer çok önemli diye... arabaya neden suç buluyosun öyleyse...

sanırım okuma konusunda bir sıkıntınız var. Evet takan yer önemli, ben aracı kötüler bir yorumda bulunmadım. Yaptığım masrafların beni maddi anlamda sarstığını ve yine düzelmeme eğilimi gösterdiği için aracımı sattığımı söyledim. Belki zamanında düzgün yapılsaydı montaj farklı olurdu. Nacizane arkadaşı uyarmak istedim. Ki lpg ile kullanıp sorun yaşamayan bir sürü insan da var. Bu biraz şans işi. Bir markayı kötülemek tek benim yorumumla olacak birşey değil. Ayrıca burası fikirlerin ve tecrübelerin paylaşılığı bir platform.Kimse yaşadıklarını yazmasza sorunlarımıza da çözüm bulamayız. Ayrıca mesajınızı TÜRKÇE yazarsanız daha anlaşılır olur. "söylüyosun" diye bir kelimemiz bulunmamaktadır. Sevgiler...
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti delidolu » 19 Tem 2010, 20:34

bu işin küçük motorla ne alakası var anlamıyorum.
1,2 motor da olsa 3,0 motor da olsa A noktasından B noktasına giderken az/çok benzin yakmıyor mu?
Evet yakıyor. ee benzin kaç para 4.00 TL, o zaman lpg takıldığında lpg fiyatı ort 2.00 TL olduğuna göre bir kere kafadan %50 daha az paraya gidilmiş olacak. Ha bu %50 olmaz %35-40 olur sorun değil; ama gerçek şu daha ucuza gidilecek. Beraberinde arabada lpg kaynaklı çeşitli sorunlar meydana geleceği kesin; sonuç olarak yılda 20bin+ km yapıyorsanız ve lpg kaynaklı çeşitli problemleri peşinen kabul ediyorsanız durduğunuz kabahat. Yok ben arabamın orj bozulmasın, benzine verecek her dem param var, ee zaten az km yapıyorum diyorsanız aynen devam... kalın sağlıcakla.
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti mygokhan » 19 Tem 2010, 22:06

LPG taktırdım.Şimdi arabadan keyif almaya başladım.Önceden süstü şimdi işimi gören bir makine..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir