rötüş yapılması veya komple boya

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

rötüş yapılması veya komple boya

İleti umutgiray » 22 Tem 2010, 12:46

nasıl başlasan nasıl küfretsem bilemiyorum.
davşanımın sağı solu çizik taş eziği gibi gözehoş gelmeyen görüntülerle doldu. yıkatmaya korkar oldum acaba nerde yeni bişey çıkacak diye (gerçi yıkatınca dünya kupası maçı izler gibi oturup uzunca bir süre izleyesim geliyor pek yakışılı oluyor:D ) bu işe çözüm olarak en azından boyayı korumaka adıana rötüş yaptırayım boya koruma ilede destekleyim diyorum ama rötüş olayını kime sorduysan gerçek bir usta bulman lazım yoksa ya abuk subuk bir renk atıyorlar yada kısa bir zaman sonra dökülüyor diyorlar.
ankarada bu işi yapıcak bir usta veya daha önce rötüş yaptırana biridleri var ise yardım bekliyorum

Kullanıcı avatarı
umutgiray
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: SALİH TEMİZ
Nereden: Ankara
Arabanız: WW Jetta Comfortline 2011 1.6 TDI Ot.

İleti ilker_617 » 22 Tem 2010, 14:52

İşten anlayan birini buldugunuzda o sorununuzu çözecektir.Ama Komple boyadan ziyade rötüş we sonrasıdan işinin ehli kişilerce pasta-cila-boya koruma üçlüsü ile araba kendine gelecektir.

ilker_617
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Trabzon
Arabanız: FABİA 1.2HTP 2005

İleti octaviaman » 22 Tem 2010, 17:22

Böylesine zevkli bir uğraş için,Bence başkalarının güvercin boku sıvaması şeklinde yapacağı kısa ömürlü rütuşlara bir sürü para ödemeye gerek yok.
Aracın boya kodunu öğrenip,sanayi de bir boya bayisin den bir miktar boya ve rütuş fırçası alarak toplam 10 Tl bile tutmaz.Senelerce rütuş yapmak mümkündür.

Bir not: Rütuş yapıldıktan sonra aşındırıcı cila veya benzer ürünler atmak rütuşu bozar.O yüzden önce cila v.s. yapılıp sonra rütuş yapılmalı.
Kullanıcı avatarı
octaviaman
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: İzmir
Arabanız: Octavia Ambiente 1.9TDI

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir