1.4 fabia gösterge ışıkları istem dışı yanıp sönüyor

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

1.4 fabia gösterge ışıkları istem dışı yanıp sönüyor

İleti yusufberk » 25 Tem 2010, 18:30

merhaba

ben izmirde yim.Bende de 2003 model fabia combi var.2 ay evveline kadar çok mutlu ve memnundum.Nezamanki periyodik bakıma gitti,yağ filtre vs değişti,1 gün sonra hala daha bitmeyen baş belası arıza geldi.
Arızam elektronik sistemde.Araba hareket halinde veya motor çalışır vaziyette bekleme anında iken göstergedeki tüm uyarı lambaları yanıp sönüyor,aynı anda ekrandaki tüm ibreler sola yatıp sıfırlanıyor sonra eski haline dönüyor,bu olaydan sonra yol bilgisayarındaki tüm veriler sıfırlanıyor,ve gösterge tablosunda bazen airbag lambası yanık kalıyor bazende yağ lambası ve beraberinde soldaki iki ibre çalışmıyo(devir saati ve motor hararet )
özel bir serviste periyodik bakımı yaptırdığımdan bu konuda da onlardan destek bekledim onlarda 3-4 defa arabayı alıp 6.sanayideki 2 ayrı oto elektronikçiye götürdüler,en az 2 gün ençok da 5 gün serviste kaldı.ama sonuç hüsran hiç bir değişen birşey yok.
sırf bu olay yüzünden arabadan soğudum kullanamıyorum şuan.
lütfen yardımcı olunuz.
selamlar
serhat akyol
05058970915

yusufberk
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: İzmir
Arabanız: fabia comfort

İleti zurna1788 » 25 Tem 2010, 18:32

aracınızın aküsü sağlammı?
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti yusufberk » 25 Tem 2010, 18:34

evet aküde ve bağlantılarında sorun bulamadılar.
yusufberk
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti zurna1788 » 25 Tem 2010, 18:36

buna benzer problemle çok yaşadım.hep sorun aküden kaynaklı çıkmıştı... başka bir yerden olabileceğini sanmıyorum açıkcası.iyi bir ustaya gitmenizi tavsiye ederim. adana da olsanız sizin derdinize derman olacak birine götürürdüm...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti Teknolog_35 » 26 Oca 2011, 21:18

selamlar abimde de 2003 fabia 1.4 MPI comfort var aynı gösterge sorununu kendiside yaşıyor alternatörü bile değiştirdik fakat sonuç yine hüsran yine hüsran çok ustaya gösterdik ama netice alamadık siz bu sorunu çözdünüz mü bizde aynı durumdan sıkıntılıyız neredeyse 1 yıl oldu gitmedik usta kalmadı sorununuzu çözdüyseniz eğer bize de yardımcı olabilir misiniz ? şimdiden teşekkür ederiz
Teknolog_35
CLASSIC
CLASSIC

İleti cineration » 02 Şub 2011, 09:32

bence sorun ya aküde yada ana tesisatta
aküde problem çıkmadığına göre ana tesisatta bir kablo kırığı var demektir
bu tür problemler adamı canından bezdirir
arızalı yeri bulması 3 saat tamir etmesi 3 dakika
işçilik masrafı 300,00TL
genelde böyle oluyor...!!!
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti diseqc » 02 Şub 2011, 10:28

bence ecu de sıkıntı var su almış olabilir diye düşünüyorum eniştemin seat da da aynı sorun olmuştu ecuyu söktük su içindeydi dşra aldık güzelce kuruttuk cilaladık bir daha sorun olmadı sizde bir bakın isterseniz
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti kurt25 » 18 Mar 2012, 18:55

araçı cihaza bağlayın p1650 hatakodu veriyorsa orjinel buji iledeğiştirin sgortalara bakın ve ecu girişindeki kabloları kontrol edin
kurt25
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: ibrahim kurt

İleti betoo » 31 Mar 2012, 18:30

buca sanayi sitesinde (6.sanayi sit. karşısı) ece lastiğin sırasındaki dükkanların sonuna kadar gidin elektrikçi engin usta var,adam inanın bu işin profösörü.
betoo
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: çayan aydemir
Arabanız: 2001 1.4 16 V ELEGANCE

İleti T.T. » 31 Mar 2012, 18:39

Aracınızda elektriksel anlamda ek bir tesisat, parça yada aksesuar filan bağlandı mı ?
Kullanıcı avatarı
T.T.
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia 2004 1.2 47 Kw Kit : Lovato EasyFast

İleti bejfabia » 21 Nis 2012, 06:48

öncelikle geçmiş olsun.Senin durumunu çok iyi anlayabiliyorum.Benim gösterge panelinde de aynı sıkıntı oluşmustu.Gösterge panelinde ki ısıklar giderken yanıyor sönüyor ibreler düsüyor kalkıyor sorun gittikten sonra ya airbag ısıgı yada direksiyon ısığı kalıyor.Bununla ilgili ya gösterge kartını tamir ettirebilirsin yada değiştirebilirsin yada çıkma takabilirsin.Gösterge panelinin altındaki kartta immo ve km bilgisi var.
bejfabia
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: yusuf ünal
Nereden: Çorum
Arabanız: fabia 1.4 101 hp

İleti xxx05 » 17 Arl 2012, 21:53

arkadaşlar aynı sorun bendede var tek tek yazayım.sabitken ya da giderken göstergeler sıfırlanıyor uyarı ışıkları yanıyor.yağ lambası yanıp 3 kez ses uyarısı veriyor.hatalar uzun yolda kendiliğinden ibreler düşüp kalkınca gidiyor.bazende kontak kapa aç yapınca duzeliyor.çok yere gösterdm ama olmadı.tesisatta oldugunu sanmıyorum.bu sorunu çözen arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.300 tl falan sorun değil bu sorun adamı canından bezdiriyo
xxx05
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sercan ışık
Arabanız: Skoda Fabia 1.4

İleti xxx05 » 27 Arl 2012, 10:53

betoo yazdı:buca sanayi sitesinde (6.sanayi sit. karşısı) ece lastiğin sırasındaki dükkanların sonuna kadar gidin elektrikçi engin usta var,adam inanın bu işin profösörü.

arkadaşım telefonu falan varmı ? tam olarak yeri adı belli olmadıgı için netten telefona ulaşamadım.
xxx05
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: sercan ışık
Arabanız: Skoda Fabia 1.4

İleti SpoilT » 15 Şub 2013, 01:28

yusufberk yazdı:merhaba

ben izmirde yim.Bende de 2003 model fabia combi var.2 ay evveline kadar çok mutlu ve memnundum.Nezamanki periyodik bakıma gitti,yağ filtre vs değişti,1 gün sonra hala daha bitmeyen baş belası arıza geldi.
Arızam elektronik sistemde.Araba hareket halinde veya motor çalışır vaziyette bekleme anında iken göstergedeki tüm uyarı lambaları yanıp sönüyor,aynı anda ekrandaki tüm ibreler sola yatıp sıfırlanıyor sonra eski haline dönüyor,bu olaydan sonra yol bilgisayarındaki tüm veriler sıfırlanıyor,ve gösterge tablosunda bazen airbag lambası yanık kalıyor bazende yağ lambası ve beraberinde soldaki iki ibre çalışmıyo(devir saati ve motor hararet )
özel bir serviste periyodik bakımı yaptırdığımdan bu konuda da onlardan destek bekledim onlarda 3-4 defa arabayı alıp 6.sanayideki 2 ayrı oto elektronikçiye götürdüler,en az 2 gün ençok da 5 gün serviste kaldı.ama sonuç hüsran hiç bir değişen birşey yok.
sırf bu olay yüzünden arabadan soğudum kullanamıyorum şuan.
lütfen yardımcı olunuz.
selamlar
serhat akyol
05058970915

Aynı sorunlar bendede var. Aracım skoda fabia lpgli...
Sorun çok aşırı tekrar etmeye başladı son zamanlarda ve şimdi devir saati 20 000 den fazdaya çıkmaz oldu.
geçen gün bir usta benzinde kullanmamı söyledi 200 - 300 km kadar. Öyle yapdım ve benzinde kullandığım zaman 200km de sadece 1 kez gösterge gitti geldi. Lpg iken 2 km de bir yapıyordu. Ama temelli bir çözüm bulamadım. Direksiyon pompası yada gösterge paneli değişmesi gerekiyor diyorlar. Servisi bile çözemiyor anlamadım gitti. Göstergeler gidip geldiği anda dikkat ediyorum araçta hafif bir tekleme oluyor. Şu sorunu çözebilen bir hayır sahibi çıksa sıkıldım artık aracı satcam bu gidişle
SpoilT
Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: Gaziantep
Arabanız: Fabia 1,4 comfort sedan 70bg

İleti Fabian » 15 Şub 2013, 10:07

Benim araçta plakalık lambası yerinden oynuyor diye aracın tüm gösterge ışıkları sönmüştü. Lamba sallanırken şase yapıyormuş.. Sigorta atıp duruyordu.. Arızayı en son plakalık lambasını değiştirdiğim için elektrikçi değil, kendim tespit ettim. Elektrikçi ilk etapta yapamadı. Sonra gösterge ışıkları geldi...2 gün karanlık ekranla dolaştım, zor oluyor...

Fikir olsun diye söylüyorum.. Sorun bundandır demiyorum. Elektronikçi de bakmış ama..gözden kaçan birşeyler var..

Arkadaşın da dediği gibi, ECU ile ilgili bir sıkıntı olabilir. Su almış veya göstergelere giden bir kablo şase yapıyor olabilir..

Bu tür bakımlara dikkat etmek lazım. Eski aracımda rutin bakım sonrası hortum klipsine takılmamış, motora deymiş. Erimişti.. 1 mm daha erise, delinecek, belki de beni yolda bırakacaktı olmadık bir yerde..
Fabian
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Fabian
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Fabia

İleti skdm » 29 Kas 2015, 17:47

ARKADAŞLAR BU SORUN ŞU ANDA BENDE DE OLDU. SORUNUN ÇÖZÜMÜ BASİT. BİR TANE BEYİN USTASI BULUYORSUNUZ VE GÖSTERGENİZİ TAMİR EDİYOR. YAKLAŞIK 200-250 LİRA CİVARI FİYATI VAR. WOLKSEVAGEN GRUBUNDA BU ARIZA MEŞHURMUŞ ARABANIN GÖSTERGESİNDE KÜÇÜK BİR SORUN BİLE OLSA BÜTÜN IŞIKLARI YAKARMIŞ YOLDA BİLE BIRAKTIĞI OLUR DEDİ USTAM.

BELKİ İSTANBULDA GİTMEK İSTEYEN OLURSA HARAMİDERE SANAYİ SİTESİ BEYLİKDÜZÜ BEYİNCİ BAYRAM USTA.
05322739857
skdm
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: the imam
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: fabia sedan

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir