fabia ve getz

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

fabia ve getz

İleti y.emre » 28 Tem 2010, 19:24

skoda forumunda hyundai anlatmak zaten saçma bir çaba ki öyle bi amacım'da yok
sinirlendirip kızdıran bilgi sahibi olmadan burda laf olsun diye yazanlar var
adamın elindeki fabia ile getz arasındaki ağırlık farkı 50 kg. elle taşıncak kadar hafif demesi burda sırf marka fanatikliğini gösteriyor..

Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: yunus emre yıldız
Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001Felicia- 2007 Era -2010 Rio-2007K2500-2010H100

İleti diseqc » 29 Tem 2010, 07:22

y.emre yazdı:
ya bilgi sahibi olmadan bok atmayı ne çok seviyosunuz
fabia : 1236 kg
getz : 1187 kg

al taşı elle o zaman 1187 kg .. arada ortalama 50 kg var zorlayın fabia yıda taşırsınız elle.

burası skoda formu skoda hariç bütün markalara bok atabilirim yanlış varsa zaten burası bir forum tartışmak için varız eğer çok rahatsız ediyorsa cevap yazma yada seni hyundai formu giderken bir uğurlama yapabiliriz neticede her arabanın iyi yanları vardır ama getz dandik işde ben begenmedim kimseyede bunu dayatmadım sadece izlenimlerimi paylaştım araba hafif elle taşırız derken de latife yapıyordum....
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti jamesdean » 29 Tem 2010, 09:06

arkadaşlar,

Bu polemiği husumete dönüştürmenin bir manası yok. Birbirinizi kırmaya deymez...

Fiat Punto forumuna üye olduğumda üslubu düzgün bir insanın yazması gerektiği gibi yazdım. Ancak forum üyeleri kendi araçları dışında bir aracın lafını duymak istemediğinden olsa gerek, dışlamaya kalktılar :) bkz. Etnosentrizm.

Bu da ona benzemesin... Ne demokratik ne de medeni bir anlayış değil..

...

Konu başlığında Getz/Fabia arasında kıyaslama yapılmak istenmiş. Aynı segment araçlar olduğu için tartışma konusu olabilir. Bende şahsıma münhasır bir yorum yaptım zaten.

Olumsuz eleştiri de yapılabilir. Bilmeden konuşan da olabilir. Ama bunu hazmedemeyip üslubu bozmanın manası yok...
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti diseqc » 29 Tem 2010, 11:03

jamesdean yazdı:arkadaşlar,

Bu polemiği husumete dönüştürmenin bir manası yok. Birbirinizi kırmaya deymez...

Fiat Punto forumuna üye olduğumda üslubu düzgün bir insanın yazması gerektiği gibi yazdım. Ancak forum üyeleri kendi araçları dışında bir aracın lafını duymak istemediğinden olsa gerek, dışlamaya kalktılar :) bkz. Etnosentrizm.

Bu da ona benzemesin... Ne demokratik ne de medeni bir anlayış değil..

...

Konu başlığında Getz/Fabia arasında kıyaslama yapılmak istenmiş. Aynı segment araçlar olduğu için tartışma konusu olabilir. Bende şahsıma münhasır bir yorum yaptım zaten.

Olumsuz eleştiri de yapılabilir. Bilmeden konuşan da olabilir. Ama bunu hazmedemeyip üslubu bozmanın manası yok...

+1000
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti syossett » 29 Tem 2010, 14:01

Arkadaşlar sırf şaklabanlık yapmak uğruna bınlerce ınsanın kullandığı arabalara mizahi yaklaşım yapmayın bu etik bir olay değil. Ne demek buzdolabı ? benım oğlumun 2010 dizel getz i var ve son derece muntazam ekonomik bir araba. Fabia daha güzel ve daha artıları olan bir otomobil olabilir ama burada çocukca görüşler ayıp kaçıyor. Birisi de buraya fabia için bulaşık makinasına motor tak al ıkı tane yazı yapısstır dese bu sizin hoşunuza gider mi ? O gacırtıları ben oğlumun arabasında hiç duymadım belki de kullanıcıdan kaynaklanan bir şeydir yada o yoredekı yol koşullarındandır.. Özetle eski bir ustamın bir sözünü yazmak ıstıyorum..'' HERKESİN ARABASI, KENDİNE MERCEDES'' saygılarımla..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Asım Erdoğan
Nereden: Ankara
Arabanız: Favorit

İleti delidolu » 29 Tem 2010, 14:12

syossett yazdı:Arkadaşlar sırf şaklabanlık yapmak uğruna bınlerce ınsanın kullandığı arabalara mizahi yaklaşım yapmayın bu etik bir olay değil. Ne demek buzdolabı ? benım oğlumun 2010 dizel getz i var ve son derece muntazam ekonomik bir araba. Fabia daha güzel ve daha artıları olan bir otomobil olabilir ama burada çocukca görüşler ayıp kaçıyor. Birisi de buraya fabia için bulaşık makinasına motor tak al ıkı tane yazı yapısstır dese bu sizin hoşunuza gider mi ? O gacırtıları ben oğlumun arabasında hiç duymadım belki de kullanıcıdan kaynaklanan bir şeydir yada o yoredekı yol koşullarındandır.. Özetle eski bir ustamın bir sözünü yazmak ıstıyorum..'' HERKESİN ARABASI, KENDİNE MERCEDES'' saygılarımla..

Laf döndü, dolaştı, geldi: "Arabalar 2ye ayrılır; Mercedes ve Diğerleri"ne..:)
Mercedes'in Almanyadaki Fabrikasının Girişinde Yazıldığı İddia Edilen Yazı: "Daha iyisini Tanrı yapar..." :shock:
Kullanıcı avatarı
delidolu
AMBIENTE
AMBIENTE

Arabanız: Octavia Collection'03 ULTRA ALL INCLUSIVE CONCEPT

İleti syossett » 29 Tem 2010, 14:57

Dostum deli dolu :) buradaki mercedes bir timsaldir.. ama zaten son cumlende en guzel acıklamayı yapmısın sagol.. Diseqc ne demek burası skoda forumu her arabaya bok atabılırım ?? Forumdakı kac uye senın bu gorusunu haklı bulur merak ettım. Her otonun artıları ve eksılerı vardır benım favom var favomu severım senın fabıan var fabıanı seversın ama kımsenın arabasını kucumseme hakkın yok. Ben 51 yasımdayım ve benı yaş gurubum murat 124 lerle başladı sürücülüğe ilk göz ağrılarımız onlar. Onları dahı kucumseyemezsınız. Ve, lutfen madem elımızde umman mısalı ınternet var bu farkı kendı suruş tecrubenızle değil de ınternette bilimsel karşılaştırmalara bilimsel olarak irdeleyin .
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti diseqc » 29 Tem 2010, 15:32

ben bok atabilirim derken bana bu lafı dayatan Y.EMRE kardeşimize stem ediyordum dikkate ederseniz cümlenin devamında " neticede her arabanın iyi yanları vardır ama getz dandik işde ben begenmedim kimseyede bunu dayatmadım sadece izlenimlerimi paylaştım araba hafif elle taşırız derken de latife yapıyordum.... " cümlesinde sadece kendi izlenimlerimi paylaştım tartışalım dedim bunun yanlış olduğunu ben cok memnunum diyecek üyelerin olacağını daha yazarken tahmin ediyordum bende zaten iyi yanlarını merak ettim zira fabia da cok baba bir araba diyemeyiz daha gecenlerde fabia yı sattım kurtuldum diye başlık acanlar vardı şu anda fabia biniyorum ve ona sempatik bakıyorum zaten ben sadece su anki bindiğim arabayla ogün için bindiğim getz i karşılaştırdım zira gecen seneye kadar passat biniyordum o günden beri başka araba beğnemez oldum.
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti syossett » 29 Tem 2010, 15:57

Demek ki, en güzel araba kişinin kendi bindiği, bildiği, kullandığı arabadır . En basitinden favo mun gaz teli koptuğunda ben bisikletçiden aldığım fren telini takıp sürüyorsam benim için avantajdır. Kazadan uzak sürüşler diliyorum ..
Kullanıcı avatarı
syossett
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 29 Tem 2010, 20:31

ya burası forum iyi şeylerde söylenecek kötü şeylerde söylenecekki fikir alış verişi olsun. ne yani sadece kişiyi tatmin edici cevaplarmı verilecek ? herkez kendi fikrini ve sebebini paylaşıcak karşıdakininde bilgisi artacak.
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti y.emre » 29 Tem 2010, 20:34

tabiki iyi veya kötü şeyler söylencek yoksa forumun amacı ne ?? ama saygı çerçevesinde mehmet..
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 29 Tem 2010, 20:46

y.emre yazdı:tabiki iyi veya kötü şeyler söylencek yoksa forumun amacı ne ?? ama saygı çerçevesinde mehmet..

Şüphesiz tabikide. zaten birbirine saygısı olmayanla bilgi alışverişi yapılamaz. forum yetkilisi gerekli uyarıyı veya uzaklaştırmayı uygular zaten he eskiler birbirini tanıyor o yüzden eskilerin kavga etmemesi çok önemli ki yenilerde örnek alsın. o yüzden ikinizde eskisiniz burda ayıp oluyor lütfen ikinizide seviyorum hele emre senin yerin ayrı o yüzden kapatalım bunu gitsin.
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti somet » 29 Tem 2010, 21:58

benim arkadaşımda var 1,4 16v getz 2 ton odun taşıdı dağdan aracıyla ,en ufak bi gıcırdama yok taş gibi sapasağlam araba,bence başka araçlara çamur atmaktansa önce kendi aracımıza bakmamız gerek artıları olduğu gibi mutlaka eksileride vardır ,türkiyede bu araçlardan kullanan binlerce insan var , peki bu insanlar neden bu dandik arabaya bidünya para verip aldılar merak ettim doğrusu,
Kullanıcı avatarı
somet
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Bursa

İleti RAZOR10 » 29 Tem 2010, 21:59

tmm son noktayı koyalım arkadaşlar. uzatmanın hiç anlamı yok.. getz fabia ya rakip olacak bi araç değildir.
Kullanıcı avatarı
RAZOR10
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: selçuk ÇİMŞİR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Skoda Fabia ambiente 2005

İleti xMEGANx » 29 Tem 2010, 22:01

RAZOR10 yazdı:tmm son noktayı koyalım arkadaşlar. uzatmanın hiç anlamı yok.. getz fabia ya rakip olacak bi araç değildir.

+1
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti y.emre » 29 Tem 2010, 22:20

son nokta demişsin selcuk abi ama her iki aracında kullanıcısına göre avantajları varr yani göreceli bi kavram..
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

İleti xMEGANx » 29 Tem 2010, 22:39

y.emre yazdı:son nokta demişsin selcuk abi ama her iki aracında kullanıcısına göre avantajları varr yani göreceli bi kavram..

Hyndai nin tek bir avantajı olabilir bana göre oda elektrikli Kliması =) Diğerleri benzin mazot yerken o elektrikle çalışıyor buda çok hoş =)
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

İleti y.emre » 29 Tem 2010, 22:43

xMEGANx yazdı:
y.emre yazdı:son nokta demişsin selcuk abi ama her iki aracında kullanıcısına göre avantajları varr yani göreceli bi kavram..

Hyndai nin tek bir avantajı olabilir bana göre oda elektrikli Kliması =) Diğerleri benzin mazot yerken o elektrikle çalışıyor buda çok hoş =)
getz e özel bi durum. erada bu yok malesef
şunuda göz ardı etmeyelim Türkiyede en çok satan marka hyundai.. ;) 2009 yılı.
Kullanıcı avatarı
y.emre
AMBIENTE
AMBIENTE

ÖncekiSonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 18 misafir