Dizel mi Benzinli mi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Dizel mi Benzinli mi?

İleti sainz » 02 Haz 2007, 16:39

[quote="hakanerdogan"]amaç saniyede 10 birim dizel gidiyorsa bunu daha aza indirmek. çünkü eurodizel daha pahalı. mesela 5 mazot+ 5 lpg gibi. ama oran 1/2 değil atmasyon yaptım.
amaç ekonomikleştirmek.
[/QUOTE]

Bu durumda hem dizel yakıt hem de LPG alınacak ki pek de ekonomik gelmiyor bana.Confused

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da yavaşlaması gerekiyorsa, 'Hak, kural' falan demeden, ilk davranan, arabasının kaderini başkasına bırakmayandır.
Kullanıcı avatarı
sainz
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Uğur AKAR
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: SEAT Ibiza 1.2TSI DSG N

İleti hakanerdogan » 02 Haz 2007, 21:49

yani pekde ekonomik değil. ama yinede eskisinden az yakar. bu zaten benim arabam türündekiler için verimli bir sistem olmaz. ama dodge ram cummins diesel gibi yakıtı yok eden araçlar için ideal.

bugün benzinlikte bi adamla muhabbet ettik. dodge ram V8 benzinli canavar gibi bi arabası vardı. lastiklerine 55 PSI falan koyuyordu adam neyse bana sordu bu araban kaç yakıyo dedi? bende değişir yani dedim ama 120-150 bin arası dedim. o da benim bu ramda seninkinin 3 katı yakıyor dedi. tüplüymüş. yani tüpte 400 bin yaksa düşünün benzinde milyon yakacak neredeyse. dizeli içinde aynı şey geçerli olur diyorum ben.
hakanerdogan
ELEGANCE
ELEGANCE

Önceki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir