Fabia Karter Koruması ve Acı Bir Olay

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia Karter Koruması ve Acı Bir Olay

İleti xMEGANx » 03 Ağu 2010, 11:09

mustklc yazdı:[url=memberlist.php?mode=viewprofile&u=4601]xMEGANx[/url] arkadaşım veterinere götürmeyi ben de düşündüm. ancak hayvan kurtulacak gibi değildi. asabi ve panikli bir eşim var, üstelik hamile. olay olduğunda dikkatleri kablumbağadan çok kendi üstüne çekti sağolsun. ona kalsa durmayacaktım bile. yol da çok musait değildi vızır vızır. bir kere park halindeyken arkadan kamyon çarpmıştı bizimkinin paniği ve cazgırlığı da bu yüzdendi zaten . elimden birşey gelmedi. 1 dakikaya kalmadı hayvan da kaçarak uzaklaştı.

yaşadığım yerden dolayı ben de çok hayvanı yoldan kurtardım. bir kere kurtardığım bir kamlumbağa elime bir ısırık atmıştı acı için 4 şeriti geçirdim o halde. kirpileri ayağımla ite ite bir saat uğraşmışımdır.

neyse gelmiş geçmiş artık yapılcak bişi yok Geçmiş olsun abi

-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105

İleti ozantavsan » 03 Ağu 2010, 18:48

bende bir akşam eşimi işyerinden aldıktan sonra böyle acı bir olay yaşadım.Işıkları geçtikten 20-30 metre sonra orta rejüj vardı.Ben bize ayrılan 2 araçlık yolun solundan gidiyordum.Sol tarafımda orta refüjde bir kedi ile göz göze gelmemle şöför tarafındaki sol tekerimin sert bir şey üzerinden geçtiğini hissetmem bir anda oldu.Yapacak birşey yoktu ,o anda birşey hissedemedim.1-2 saniye sonra ayaklarım boşaldı ,içimi bir acı kapladı.Sağ tarafımda araç çoktu ,önümde ve arkamda doluydu , bir manevra yapsak araçta 5 kişiydik , Allah muhafaza halimiz nice oludr.Her vicdanlı insan evladı gibi duyduğum acı tarifsiz ama haberlerde veya etrafımızda çok görüyoruz ,hayvana çarpmamak için sağ sol derken insanlar hayatlarını kaybediyorlar ,aileler yok oluyor.

Eğerki yol müsait değilse ,hızınız çok fazlaysa kendinizi riske atmayın , hayvana çarpma kaçınılmaz.

Yola geyik çıktığında bir çok ülkede kazlar yaşanmaktadır.Böyle birşeyle karşılaştığınızda fren mesafeniz kurtarmayacaksa frene basmayın diyorlar.Gaza yüklenin.
Nİye derseniz fren yaptığınızda aracın burnu öne doğru alçalır ve çarpışma anında geyik ön camdan içeri düşer ,bu bir atta olabilir.Hayatınızı kaybetmemeniz için gaza yüklenince çarpışmada geyik havaya fırlar ve araç üzerinden arkaya düşer.Bunu birçok belgesel ve programda izledim.Bilimsel olarakta kanıtlandı ,ölçümlerle ,maketlerle sonuç aynı gaza yüklenin.

Ama siz elinizde imkan varsa küçük havyanlara yaşama şansı yaratabilirsiniz.
SKODA YOLDA
YOUTUBE Http://www.tinyurl.com/skodayolda
FACEBOOK Https://www.facebook.com/SkodaYolda
Kullanıcı avatarı
ozantavsan
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ozan TAVŞAN
Nereden: Balıkesir
Arabanız: 94 Skoda Favorit GLX - LPGli

İleti xMEGANx » 03 Ağu 2010, 19:12

abi onlarda mal mal arabanın geldiğini göre göre bakmasınlar. gerizekalı hayvan o kediler ya köpeklerde öle arabanın geldiğini görüyo taaaa 1 km öteden hala mal mal bakıyo öle hayvanları ez gitsin acıma. ama arabaya yazık olur tabi
-Peugeot 307 Makyajlı 1.6 HDI Comfort Alp Beyaz //
-PΞUGΞФТ З07

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
* B O S S
*Skoda Tutkunu *Octavia Hayranı *Elegance Zevki
Kullanıcı avatarı
xMEGANx
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: MEHMET ÖZCAN
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Peugeot 307 Yeni Kasa Beyaz 1.6 HDI / 34 EU 8105