TARTARİNİ LPG SELENOID VALF UYARISI

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

TARTARİNİ LPG SELENOID VALF UYARISI

İleti cineration » 09 Ağu 2010, 12:20

Merhabalar,

04.08.2010 çarşamba günü Tartarini LPG kitim 40000km bakım zamanı geldiğini belirten ikaz sesini çıkardı. Normalde periyodik bakım zamanı geldiğinde aracı ilk çalıştırırken bir ikaz sesi verip sonra susuyordu. 20000km periyodik bakımı geldiğinde öyle olmuştu ikaz sesi hemen susuyordu. Fakat bu sefer susmak bilmeyen bir ikaz sesi vermeye başladı. Yetkili servise (Elbirlik otogaz SAKARYA) gittiğimde selenoid valf arızalanmış değişmesi gerekli dediler. Bu arıza garantiye girer mi diye sorduğumda, Garantiye girer ama sizin garanti 15 gün önce bitmiş dedi. Bende distribütör firmayı (Altındağ mühendislik) arayıp durumu anlattım. Sağolsunlar ilgilendiler ve garanti dahilinde işlem yapılmasını sağladılar. Selenoid valf 80,00TL imiş ve garantiden değişti. Fakat servisin söylediği şu söz çok ilginçti. Eğer aracı servise getirdiğinizde bu sesi duymasaydık arızayı bulamazdık. Bu servisi 1998den beri tanıyorum ve 1998 den beri Tartarini bayiliği yapıyorlar. Ben bu işte tecrübeli olduklarını düşünüyordum ama sanırım yanılmışım.
Elbirlik servis müdürü katkılı otogaz aldığınızda karşılaşacağınız en masraflı arıza aracın benzinden LPG ye geçmemesi olacaktır bu yüzden her zaman Milangaz kullanmalısınız diyor. Bu sözü 20000km bakımına gittiğimde de söylemişti. Ben bu servise güvenmedim ve ucuz LPG almaya devam ettim.

Sizce ucuz yada katkılı otogazlar dışındaki gazlar (sanki onlarda hiç katkı yok) selenoid valfe arıza vermez mi?

Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir