2002 fabia eleg. 1.4 101bg HIZ TESTİ! VİDEOLU

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

2002 fabia eleg. 1.4 101bg HIZ TESTİ! VİDEOLU

İleti onurson » 09 Ağu 2010, 20:08

Merhaba arkadaşlar. 1,5 ay önce fabia elegance aldım. aracım tüm bakımlarını yaptırdım triger buji. yanlız lastikleri oldukça kötüydü bu hafta sonuda 4 lastik toyo aldım 90 tlden. herşey güzel son sürati deneyim dedim. ankarada çevre yoluna çıktım az önce. Ama dönünce çok asabım bozuldu. 0 -100km 19, 20 sn de ve son sürtte max inişte 175 fln gördü :( bu modellerin göstergesi 240km. 200 yaptığını duymuştum bu arabaların acaba nedir problem inanamadım. anlık tüketimde de on gazda 10.5lt gözüküyordu. şehir içi vs çok ekonomik. 1,79 dan shell den aldığım gaz ile 160 170 km yol yapıyor şehir içi. ama son sürat ve 0 - 100 de çok canım sıkıldı. arabayı alırken komputeste sokmuştum. 92 bg çıkmıştı motor. 21 bg de aktarma organlarında kayboluyor denmişti. ama normal demişlerdi. motor gayet iyi demişlerdi. kaporta v diğer yerlerde hata bulamadılar. 100 bg araba nasıl oldu anlamdım. demekki kuşlarla aynı hızdayım :(

Sizlerin denemelerini deeymleriniz nasıl?, merak ediyorum arkadaşlar..

Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: onur sonmez
Nereden: Ankara
Arabanız: YENİ KİA RİO SEDAN

İleti onurson » 09 Ağu 2010, 20:09

http://www.dailymotion.com/video/xedk0l_hyz-test_auto

bu da video linki arkadaşlar beceremeim ama sanırım çalışıyor
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 09 Ağu 2010, 20:20

200 km/ saat ve üstünü de yapar. Ama hiç gereği yok.

Sizin aracın yapmama sebebinin başında lastiklerin yeni olması geliyordur. Bunun harici havadaki nem bu aralar araçların tümünde hava yakıt karışımını olumsuz olarak etkileyip çekişten bariz düşüş yapıyor.

Başka sebep olarak debriyaj balatasının da eskiliği söylenebilir. Ama ilk sebep dediğim gibi lastiklerin yeni olması ve henüz aracın tutunma kıvamına gelmemesidir ki 400-500 km sonra bu durumu yakalarsınız.

Hava sıcaklığı ve nem de etkilidir demiştim ama asla o süratleri normal sıcaklık ve nemde bile denemeyin. Önemli olan seriliğidir. Gerisi ömürden çalmaktan başka bir şey değildir.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti onurson » 09 Ağu 2010, 20:44

skodaizm yazdı:200 km/ saat ve üstünü de yapar. Ama hiç gereği yok.

Sizin aracın yapmama sebebinin başında lastiklerin yeni olması geliyordur. Bunun harici havadaki nem bu aralar araçların tümünde hava yakıt karışımını olumsuz olarak etkileyip çekişten bariz düşüş yapıyor.

Başka sebep olarak debriyaj balatasının da eskiliği söylenebilir. Ama ilk sebep dediğim gibi lastiklerin yeni olması ve henüz aracın tutunma kıvamına gelmemesidir ki 400-500 km sonra bu durumu yakalarsınız.

Hava sıcaklığı ve nem de etkilidir demiştim ama asla o süratleri normal sıcaklık ve nemde bile denemeyin. Önemli olan seriliğidir. Gerisi ömürden çalmaktan başka bir şey değildir.

__Hakan Ün__

lastiklerim henüz 300 km civarında umarım lastiklerdendir. ama gerçekten çok canmı sıkrı Hakan hocam. baskı balata gayet iyi. buji hava filtreleride henüz 2000 km sini doldurmadılar.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti skodaizm » 09 Ağu 2010, 21:06

Bu sene yaklaşık 3000 km yol yapıp gündüz saatlerinde Anadolu yollarında aracı kullanıp tatilimizi değerlendirdik.

Sıcağın sebep olduğu başka bir olay da; asfaltın erimesi yüzünden lastiklerin asfalta yapışmış sakız gibi tutunması idi. Bu tür sıcak asfalt ta tutunmayı aşırı arttrdığından hızı negatif yönden etkiliyordu. Sıcak asfaltta lastikler yağışlı havadaki ıslaklık sesini çıkartarak ilerliyordu.

Denemenizde bu da etkili olabilir.

__Hakan Ün__

Kullanıcı avatarı
skodaizm
ELEGANCE
ELEGANCE

Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: 2007 A5 1.9TDI Octavia Combi+1994 Forman

İleti 34SCU59 » 09 Ağu 2010, 22:06

bende yeni aldım aracımı düz yolda 200 ü çok rahat gördü sonrası için basmadım 200 ü gordu hemen frenli bir sekilde 1 serit saa kaydımm tamammen meraktan dolayıydı düzyolda 200 yeter artar bile bana
NEW İBİZA CUPRA 2013 YEARS..
34SCU59
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Barbaros ÇAKIR
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: 2011 FORD C-MAX TİTANYUM X 1.6 TDCİ

İleti frostbite19 » 10 Ağu 2010, 00:43

elindeki arabayla 200 senin neyine arkadaşım adam gibi git gidiyosan , sollamalarda seri ise araban yeter daha kurcalama...

Şakaya gelmez 200km/h azrail ensene üfler valla :D :evil:

?Life is a tale told by an idiot

-- full of sound and fury,

signifying nothing.?

William Shakespeare
Macbeth Act 5, scene 5, 19?28
Kullanıcı avatarı
frostbite19
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Fahri
Nereden: Konya
Arabanız: Octavia Ambiente Combi 2004

İleti onurson » 10 Ağu 2010, 02:53

skodaizm yazdı:Bu sene yaklaşık 3000 km yol yapıp gündüz saatlerinde Anadolu yollarında aracı kullanıp tatilimizi değerlendirdik.

Sıcağın sebep olduğu başka bir olay da; asfaltın erimesi yüzünden lastiklerin asfalta yapışmış sakız gibi tutunması idi. Bu tür sıcak asfalt ta tutunmayı aşırı arttrdığından hızı negatif yönden etkiliyordu. Sıcak asfaltta lastikler yağışlı havadaki ıslaklık sesini çıkartarak ilerliyordu.

Denemenizde bu da etkili olabilir.

__Hakan Ün__

Hız yaptığım yol ankara çevre yolu. asfalt gayet iyiydi. şose yollardan değil. sanırım motorda vs biyerlerde bişey var. anlamadım. ben bu arabamı almadan önce birkaç kişiye sormuşştum 200 ü rahat vuruyor demişlerdi. benimki benzinde de tüptede 170 de kaldı. belki ecu ayarlarında oynama yapıldı tüpü takarken blmiyorum. ustaya götürsem anlamaz gereksiz sağıyla soluyla oynarlar şimdi ne yapacağım bilemiyorum. bu kadar hızlı kullanmam ama arabanın 0 -100 arası hızlanmasıda 20 sn. fabrika verisi 11 sn bu aracın. yani bana seri gibi geliyor ama değil ölçtüğüm rakam onu gösteriyor
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurson » 10 Ağu 2010, 02:57

34 UY 1616 yazdı:bende yeni aldım aracımı düz yolda 200 ü çok rahat gördü sonrası için basmadım 200 ü gordu hemen frenli bir sekilde 1 serit saa kaydımm tamammen meraktan dolayıydı düzyolda 200 yeter artar bile bana

Barbaros hocambana aracım hız değerlerini yazabilirmisin. ben 1 de 50km. 2 de 80, 3 de 110,4 de 135, 5 te 170 gördüm. hepside 5500 devirde. bana oldukça zayıf.önceki arabam 75 bg sienaydı. yavaş devirlenen boktan bir tipo motoru var üstünde 1.4. onla aynı gidiyor araba uyuz oldum. büyük ihtima brc tüpü takırırken ecu ayarlaması yapmışlardı. onlara götürüp soracağım.. canım çok sıkkın anlatamam
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti hetepe » 10 Ağu 2010, 07:05

Elinizdeki araç 200 ü havada karada görür, lastiklerinizin yeni olması, lastik hava basıncının uygun olması, hava sıcaklığı, nem oranı, en önemlisi LPG nin motorda oluşturduğu değişiklik ve önceki sahibinin aracı sağırlaştırması gibi etkenler de aracı tutuyor olabilir.
1.2 HTP fabia ile görebildiğimize göre 101 lik fabia çok rahat görebilir 200 ü.
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti onurson » 10 Ağu 2010, 07:24

hetepe yazdı:Elinizdeki araç 200 ü havada karada görür, lastiklerinizin yeni olması, lastik hava basıncının uygun olması, hava sıcaklığı, nem oranı, en önemlisi LPG nin motorda oluşturduğu değişiklik ve önceki sahibinin aracı sağırlaştırması gibi etkenler de aracı tutuyor olabilir.
1.2 HTP fabia ile görebildiğimize göre 101 lik fabia çok rahat görebilir 200 ü.

gerçekten inanamıyorum.. araç herşeyden önce seride değil. 20 sn de 100 e çıkmasıda bi slklık. önceki sahibi bayandı. aslında bayandan almayı hiç istemezdim büyük konuştum :) araç temiz diye aldık.. belki sağırlaştırdı. peki ne yapmalıyım tavsiyeniz ne olur. bir süre devirli mi kullanayım.. ustaya götürsem ne yapabilir. sanırım rektefiye yaparlar başka çaresi yok sanırım :(
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurson » 10 Ağu 2010, 07:29

biraz araştırdım yeni nesil arabalarda sağırlaşma fln olmuyormuş. onlar eski tip motorlar için geçerliymiş. boğaz kelebek aldığımda baya kirliydi temizlettirmiştim. belki egrvalfi fln kurum bağladı. bilmemki daha ne olabilir. filtre buji yağ yeni değişti motor silk bile koydum motor yağına bilmiyorum bu sorun neden kaynaklanabilir?
teknik bilgisi olan arkadaşlar varsa sevinirim. çaresiz kaldım diyebilirim
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti BURAK MYSTERİO » 10 Ağu 2010, 07:36

valla ben bizim favoyla 1 kaç defa denemiştim benim favo senin fabianın yanında jetmiş meğersem yahu
http://www.izlesene.com/video/arabalar- ... km/2103591

SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)
Kullanıcı avatarı
BURAK MYSTERİO
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: BURAK YAMAN
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: SKODA FAVORIT 136L (34 N 8411)

İleti diseqc » 10 Ağu 2010, 07:38

bence herşeyden önce fabrka verilerine bakmak lazım aşşagıda verdiğim linke bakarsanız son hız 185 yazıyor hadi zorladın zorladın 190 yaptın tabi bu aracı kullandığın durum agöre değişir bu testler nerdeyse formula pistlerinde rüzgarsız ortamda ve kasanın en hafif olduğu durumlarda yapılır sen yokuş in çık , rüzgar , nem , virajlar, lastikler, hava sıcaklığı hepsi etken, canını sıktığın duruma bak arabanda arıza olsa bu kadar sıkılmazdın herhalde alttarafı sürat yılda kaçdefa arabana 150 nin üstünü gösterebilirsinki anca deneme için özel yollara çıkarsan belki diğer yollarımız hiçde hız için müsait değil ayrıca arabamızın kasasıda bence hız için uygun değil ekonomi ve şehir içi trfik için üretilmiş bir araba hız istiyorsan ağır kasalı yola iyi tutunan bir araba lazım netice fabia 1200 kilo araba aldınmı passat,oktavia,mercedes le hız yapacaksınki aniden frene basınca araba yerden kesilmesin 150 km süretin üstü için 1400 kilo ağırlık gerekiyor diye okumuştum..

http://www.arabadergisi.com/ps/skoda/fabia-tr.htm
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti onurson » 10 Ağu 2010, 08:13

BURAK MYSTERİO yazdı:valla ben bizim favoyla 1 kaç defa denemiştim benim favo senin fabianın yanında jetmiş meğersem yahu
http://www.izlesene.com/video/arabalar- ... km/2103591

valla öyle görünüyor. Allah kaza bela vermesin. carbon clean fln yaptıracağım belki sorun öyle bişeydir.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti onurson » 10 Ağu 2010, 08:21

diseqc yazdı:bence herşeyden önce fabrka verilerine bakmak lazım aşşagıda verdiğim linke bakarsanız son hız 185 yazıyor hadi zorladın zorladın 190 yaptın tabi bu aracı kullandığın durum agöre değişir bu testler nerdeyse formula pistlerinde rüzgarsız ortamda ve kasanın en hafif olduğu durumlarda yapılır sen yokuş in çık , rüzgar , nem , virajlar, lastikler, hava sıcaklığı hepsi etken, canını sıktığın duruma bak arabanda arıza olsa bu kadar sıkılmazdın herhalde alttarafı sürat yılda kaçdefa arabana 150 nin üstünü gösterebilirsinki anca deneme için özel yollara çıkarsan belki diğer yollarımız hiçde hız için müsait değil ayrıca arabamızın kasasıda bence hız için uygun değil ekonomi ve şehir içi trfik için üretilmiş bir araba hız istiyorsan ağır kasalı yola iyi tutunan bir araba lazım netice fabia 1200 kilo araba aldınmı passat,oktavia,mercedes le hız yapacaksınki aniden frene basınca araba yerden kesilmesin 150 km süretin üstü için 1400 kilo ağırlık gerekiyor diye okumuştum..

http://www.arabadergisi.com/ps/skoda/fabia-tr.htm

Murat hocam tşk ederim değerli yorumun için. dediğiniz doğru ben zaten 2000 - 3000 devir arası kullanırım. çok hızlı sürmem ama işte. arabayı alınca herşeyini yaptırdım lastik vs yeni bi hevesle otobana çıkıp deneyim dedim. eski dienama göre bu araba çok seri geliyor bana. ama 0 100 testi 20 sn gibi acı bir sonuç verdi. trafikte yeri geliyor bir arac ani sollamak gerekiyor. hayat kurtarıyor. elimdeki gücü bileyim ona göre kullanıyorum zaten. yoksa 170 180 sürati yokuş aşağı gördü. otobanın virajını gördüm hemen hız kestim çünkü 180 ile dönmedi sanki araç havalanıor duygusunu hissettim korktum. araç hafif dediğiniz gibi. ama 101bg ler 240 km göstergeyle satılıyor. aracın düz yolda en azından 11 sn gibi hızlanma görseydi son süratini denemezdim bile. carbon clean gibi uygulamalar varmış belki bir faydası olurç egr valfini de temzilettirmedim. belki yerini bulabilirsem kendim söküp temizlemeyi düşünüyorum hafta sonu. yine enjektörleri söküp ilaçlı suda 1 2 gün bekletip denemeye değer diye düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

İleti zurna1788 » 10 Ağu 2010, 08:42

ben benim 68 hp lik fabia ile 185 gördüm... senin 101 lik havada karada görür 200 ü benim ustam 101 lik comfort kullanıyor. 210 diyor... ama tabiki hakan abininde belirttiği gibi hava koşulları ve lastikler çok önemli.ayrıca arabayı bayandan almışsınız.baskı balata ne alemde olduğuda muamma...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti onurson » 10 Ağu 2010, 08:54

zurna1788 yazdı:ben benim 68 hp lik fabia ile 185 gördüm... senin 101 lik havada karada görür 200 ü benim ustam 101 lik comfort kullanıyor. 210 diyor... ama tabiki hakan abininde belirttiği gibi hava koşulları ve lastikler çok önemli.ayrıca arabayı bayandan almışsınız.baskı balata ne alemde olduğuda muamma...

aldığımda computeste sokmuştum. makinada 92 bg çıkmıştı güç. 21 bg aktarma organlarında kayboluyor fln diye kağıt vermişlerdi. baskı balatada problem yok dediler. bende kavramada problem yaşamıyorum. cihazdada en son test için 160 vurdu araba. düz yoldada zaten yaptığı bu. bende yokuş aşağı 180 gördüm zaten. dün akşam gün batımına doğru rüzgarsız ve lastik basınçlarını 30 basıp çıkıtm otobana. dış etkenlerden hiç bişey yoktu. ama bilmiyorum ne olabilir. senin ustaya sorabilirmisin. sorun neyden kaynaklı olabilir.
Kullanıcı avatarı
onurson
ELEGANCE
ELEGANCE

Sonraki

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir