Fabia İç Temizlik

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia İç Temizlik

İleti Bluedays » 12 Ağu 2010, 10:58

Arkadaşlar,
Benim araç fabia special 101 hp 2005 model.
Kapıların iç tarafları plastik değil, hani şu siyah kadifemsi bir maddeden

fakat bunların temizliği çok zor oluyor. Beyaz sabunla silsem bastıra bastıra yediriyorum siyah zeminler beyazlaşıyor leke kalıyor..
Bunları nasıl temizleriz?
Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bunların bir ilacı, şampuanı vs. var mı?

Birde ön göğüs ve içerideki kapı altlarında ayak değen yerleri siyahlatacağımız bir malzeme?

Sizler, yani yeni Türkiye'nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz, Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar.Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize durmadan, yorulmadan yürüyecektir. M.Kemal ATATÜRK
Kullanıcı avatarı
Bluedays
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Alem Adam
Nereden: Ankara
Arabanız: 2005 Fabia 1.4 Special HB 101 Hp

İleti jamesdean » 12 Ağu 2010, 11:05

Arkadaşım,
Ben elbise fırçasıyla her temizlemede fırçalıyorum tozu kaldırıyor. arkasından Camsili temiz bir beze sıkıp siliyorum. İlk günkü gibi : ) Bunu iyi bir temizlik gördükten sonra uygulamanı tavsiye ederim.

Tozu kaldırmak çok önemli. Kumaşa toz yapıştığında, birisi eliyle oraya dokunduğunda beyaz leke kalıyor, biraz yağmur suyu gelirse kumaşa işte o beyazlık(pislik,toz) kumaşa siniyor..

istersen detaylı iç/dış yıkama yapan biryerden sadece Kapı Döşemelerini kaça temizleyeceklerini sor? Belki deterjan fiyatına sıfır durumuna getirebilirsin !

Torpido ve plastik aksamı önce nemli bir bezle sil. Kuruduktan sonra CARPEX torpido parlatma sütü var. Onu sıkıp, süngerle siliyorsun. Sıfırdan daha hoş duruyor...Başka markalar da vardır mutlaka.. Ben Carpexten memnunum
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti jamesdean » 12 Ağu 2010, 11:06

Arkadaşım,
Ben elbise fırçasıyla her temizlemede fırçalıyorum tozu kaldırıyor. arkasından Camsili temiz bir beze sıkıp siliyorum. İlk günkü gibi : ) Bunu iyi bir temizlik gördükten sonra uygulamanı tavsiye ederim.

Tozu kaldırmak çok önemli. Kumaşa toz yapıştığında, birisi eliyle oraya dokunduğunda beyaz leke kalıyor, biraz yağmur suyu gelirse kumaşa işte o beyazlık(pislik,toz) kumaşa siniyor..

istersen detaylı iç/dış yıkama yapan biryerden sadece Kapı Döşemelerini kaça temizleyeceklerini sor? Belki deterjan fiyatına sıfır durumuna getirebilirsin !

Torpido ve plastik aksamı önce nemli bir bezle sil. Kuruduktan sonra CARPEX torpido parlatma sütü var. Onu sıkıp, süngerle siliyorsun. Sıfırdan daha hoş duruyor...Başka markalar da vardır mutlaka.. Ben Carpexten memnunum
Kullanıcı avatarı
jamesdean
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Skoda Fabia TDI CL Sedan
Nereden: Bursa
Arabanız: FABIA CL

İleti LiLPlayya » 12 Ağu 2010, 11:35

Bluedays yazdı:Arkadaşlar,
Benim araç fabia special 101 hp 2005 model.
Kapıların iç tarafları plastik değil, hani şu siyah kadifemsi bir maddeden

fakat bunların temizliği çok zor oluyor. Beyaz sabunla silsem bastıra bastıra yediriyorum siyah zeminler beyazlaşıyor leke kalıyor..
Bunları nasıl temizleriz?
Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum. Bunların bir ilacı, şampuanı vs. var mı?

Birde ön göğüs ve içerideki kapı altlarında ayak değen yerleri siyahlatacağımız bir malzeme?

Kapı döşemesi için Amway LOC veya bunu tavsiye ederim. Plastikler içinde bu ürünü tavsiye ederim
LiLPlayya
AMBIENTE
AMBIENTE

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 9 misafir