Yetkili Servismi özel servismi?

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Yetkili Servismi özel servismi?

İleti ada » 17 Ağu 2010, 09:19

Fabia Elegance alalı 2 ay oldu (35000kmde).
Alırken 1-2 tanıdık ustaya goturdum gayet ıyı oldugunu soyledıler. Malum servıs zamanı geldı. Ancak ılk servısını yetkılı servıstemı yoksa ozel servıstemı yapsam onu bılemedım.
Yetkılı servıste yaptırmak ıstememın amacı ılk servıs olacak ve araca tam bakım yapılır dıye dusunuyorum.
Bu konuda yardımcı olurmusunuz.

[i][b]Anlatmak isteneni anlamadan konuşmak gibi bir derdi var bu milletin,
allah kolaylık versin...[/b][/i]
Kullanıcı avatarı
ada
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: ada ada
Nereden: İzmir
Arabanız: fabia elegance

İleti mustklc » 17 Ağu 2010, 10:44

benim de arabam 35 binde idi. her ne kadar yetkili servisler tamamen mükemmel olmasa da ve fiyat bakımından bariz farketse de , yaptıkları işin faturasını vermeleri ve daha sonra hak arama durumu bakımından yetkili servisi tercih ettim.

rutin bakımlarını kendim ustalarda da yaptırabilirdim . ancak eski aracımda dilim çok yandı. orjinal olmayan parçalar takıldı, tekrar arıza verdi ..vs ..vs
WEB TABANLI ÇÖZÜMLER:
http://www.webkod.com/
BLOG:
http://www.webkod.com/blog/
Kullanıcı avatarı
mustklc
SCOUT
SCOUT

Ad Soyad: Mustafa KILIÇ
Nereden: Kırşehir
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 TDI Classic

İleti sucan » 17 Ağu 2010, 11:37

yetkili servisle özel servis arasındaki fiyat farkı küçümsenmicek kadar büyük kendinize güvenilir bir usta bularak özel servise gitmek her zaman mantıklı ben bir önceki arabam passat varken keşvettiğim Antalya daki P&S aspoto isimli özel servise gidiyorum ve son derece memnunum güvenilir bir yer bulduktan sonra özel servis fiyat olarak çok avantajlı
2006 Octavia Elegance Triptonik
Kullanıcı avatarı
sucan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ahmet
Nereden: Antalya
Arabanız: 2008 mondeo 1,6 titanyum-2005 getz 1,3 gli

İleti zurna1788 » 17 Ağu 2010, 12:10

35000 deki arabanın bakımı ne olacak ki... yağ,yağ filtresi,hava filtresi,polen filtresi,benzin filtresini( isteğe bağlı ) birde balatalara baktrın durumu nasıl diye. kafi... bunlar için yetkili servise gidip 250 tl vermek çok mantıksız geliyo bana... ben ustamda bunları 150 tl ye yaptırıyorum.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti hetepe » 17 Ağu 2010, 14:54

Hiçbiri...Allah düşürmesin ellerine...Yağ balata kayış filtre değişimini hemen hemen hepsi yapıyor ucuz olan tercih edilebilr..., Ama Allah göstermesin bir arıza çıkarsa hiç biri bir vok anlamıyor bence...
D ü n y a l ı l a r d a n t i s k i n i y o r u m (G.O.R.A.)
Dünya güzel sanıyordum...Kafam güzelmiş....
Kullanıcı avatarı
hetepe
RS
RS

Ad Soyad: Engin '73
Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1,4TDI HB '08 80 PS

İleti fmaka » 17 Ağu 2010, 21:50

triger vs gib iağır bakım gerektirmeye ndurumda tanıdığınız güvebdiğiniz bir özel servis işinizi görebilir.fiyat olarakta size olumlu yansır.
fmaka
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Konya
Arabanız: a5 octavia elegance mpı/lpg

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir