Fabia lpg uyumu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia lpg uyumu

İleti unlztrk » 19 Ağu 2010, 15:34

Merhaba arkadaşlar
Bendeki 2008 1.2 fabia classic araca daha önceden lpg takılmış ama uyum sağlamadığı için geri sökülmüş. Aracın önceki sahibi 100km ile giderken birden stop ediyodu, ışıklarda stop ediyodu, olur olmaz yerde kalıyordu... vs gibi şeyler söylemişti sistemi haricen bana verdi. Nedir bu durum bende şuan sökülmüş durumda sistem duruyor ama taktırmaya çekiniyorum doğrusu. İtalyan marka bir sistem. 1250 liraya alınmış.
Fabialarda özel bir ayarmı var veya takan ustanın dikkat etmesi gereken bir durummu var acaba?
Birde lpg yi taktığıma değermi sizce? Lpg ile şehir içi ve şehir dışı km de kaç para yakar bu araç?
Ne dersiniz lpgli fabia üstadları?

Kullanıcı avatarı
unlztrk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ünal
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Seat TOLEDO

İleti mygokhan » 19 Ağu 2010, 17:35

Montajın çok önemli olduğunu bilinen bir gerçek..

BEnde landirenzo var.1.2 roomster aracımla memnun bir şekilde geziyorum.Öyle stop etme sorunumda olmadı ayarlar tam yapıldıktan sonra..
Skoda Fabia 2011 1.2 70 HP
mygokhan
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Gökhan
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia II FL 1.2

İleti tolga_kaan_ » 19 Ağu 2010, 17:56

Küçük bi tavsiyede bulunayım. Marka mutlaka önemlidir ama montaj yapan yer kesinlikle bence daha önemli. Bu yüzden forumda x marka taktırıp sorun yaşamayanlar ile irtiibata geç ve montaj yaptıkları yerde yaptır. Yoksa gelişigüzel bi montaj ile sorun yaşama ihtimalin yüksek. Kolay gelsin.
tolga_kaan_
CLASSIC
CLASSIC

İleti unlztrk » 20 Ağu 2010, 07:38

LPG yi satışa çıkardım. Ürünün distribütörü görmüş ilanı beni aradı. Problem nedir getirin biz ücretsiz halledelim dediler (Müşteri memnuniyetine hayran kaldım) ama ben sorun yaşayabileceğimden korktuğum için götürmedim. Olmadı ona götüreyim bir baksın. Kendileride yapamazsa o zaman vereyim satsınlar sistemi :idea:
Kullanıcı avatarı
unlztrk
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Ünal
Nereden: İstanbul (And.)
Arabanız: Seat TOLEDO

İleti zurna1788 » 20 Ağu 2010, 07:42

unlztrk yazdı:LPG yi satışa çıkardım. Ürünün distribütörü görmüş ilanı beni aradı. Problem nedir getirin biz ücretsiz halledelim dediler (Müşteri memnuniyetine hayran kaldım) ama ben sorun yaşayabileceğimden korktuğum için götürmedim. Olmadı ona götüreyim bir baksın. Kendileride yapamazsa o zaman vereyim satsınlar sistemi :idea:

vayyyy harbiden müşteri memnuniyeti süper... ama lpg uyumu hakkında şöyle söyleyim. bildiğim lpg takılı çok 1.2 var. çoğuda memnun. önemli olan EN İYİ USTAYA LANDİRENZO TAKTIRMAK...
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti cineration » 20 Ağu 2010, 15:03

bu devirde lpg siz arabaya binmek zenginlik göstergesidir.
elinde lpg kiti varken arabasına takmayana garip garip bakarlar
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti hkn » 20 Ağu 2010, 15:26

iyi bir montaj her şeyi geride bırakacaktır. gittiğim usta vw grubuna özel bi kaç ayar yaptıklarını söylemişti. benim aracımda da ilk çalıştırma zorluğu vardı. kontak birleştirme diye bir işlem yaptılar düzeldi. bence üçe beşe bakmadan iyi bir montaj yaptırmak lazım.
2006 fabia ambiente sedan lepegeli
Kullanıcı avatarı
hkn
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: Hakan
Nereden: Karabük
Arabanız: 2006 fabia ambiente sedan

İleti İBRAHİM KESGİN » 22 Ağu 2010, 21:39

orjinal italyan olması çok önemli.ben zavolli taktırdım hiç problem yok .usta çok önemli acele etmeyen tecrübeli işi bilen birini bulursan cuk diye oturur.bu pahalılıkta iyi gider. adamlar ferrariye bile taktırıyorlar.
İBRAHİM KESGİN
CLASSIC
CLASSIC

İleti eupan » 05 Kas 2011, 12:15

yeni bir bilgiye ulaştım cok önemli herkez birbiriyle paylaşsın. Arkadaslar bu araçların otomatiklerinde rolanti ayarını arac beyni devamlı guncelliyormus. Tüp takilinca tüpün rolantisi yüksek olması gerektiğinde arac ışıklarda filan stop etmeye başlıyor. Daha sonra kullandikca bu sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz. Fakat söyle bir çelişki doğuruyor bu durum. Arac bu defa sabah benzinle çalıştığından fazla benzin veren bilgisAyar(tüpe göre hareket ettiginden) (tüp ile benzin arasında litre bazında tüketimi yaklaşık %15 fazla olması tüpe alışan aracın yaklaşık %15 fazla benzin vermesine neden oluyor) aracın boğulmasına bujilerin benzin ile ıslanmasina dolayisiylada sabahları ve dinlenme ardından,arac geç çalısmaya başlıyor. Hele birde stop etmesin diyerek LPG cinize ayar yaptirdiysaniz bu süreç cok daha kısalıyor. Uzun lafın kisasi LPG taktirmak cok buyuk problem bunu okuyan arkadaslara araclari otomatik fabia polo gibi bir arac ise şiddetle taktirmamalarini tavsiye ederim. Bu bilgilere ulaşmam bana 500 tl ve bir ay gibi bir sürece mal oldu. Buda benim araştırıp farkı ustalardan bilgi almak istemeden kaynaklandı onlarca kisinin birikimi sonucu bu. Denemek isteyen varsa serüven sizi bekliyor. Para ve zamanda olması gerekiyor. Bu arada 2aydir çalışmıyorum yoksa hayatta bunun nedenini bulamazsdim .
eupan
CLASSIC
CLASSIC

Ad Soyad: eupan
Nereden: İstanbul (Avr.)
Arabanız: Rabia clasic 1.4 otom.

İleti erginbkr » 05 Kas 2011, 18:23

eupan yazdı:yeni bir bilgiye ulaştım cok önemli herkez birbiriyle paylaşsın. Arkadaslar bu araçların otomatiklerinde rolanti ayarını arac beyni devamlı guncelliyormus. Tüp takilinca tüpün rolantisi yüksek olması gerektiğinde arac ışıklarda filan stop etmeye başlıyor. Daha sonra kullandikca bu sorunun ortadan kalktığını göreceksiniz. Fakat söyle bir çelişki doğuruyor bu durum. Arac bu defa sabah benzinle çalıştığından fazla benzin veren bilgisAyar(tüpe göre hareket ettiginden) (tüp ile benzin arasında litre bazında tüketimi yaklaşık %15 fazla olması tüpe alışan aracın yaklaşık %15 fazla benzin vermesine neden oluyor) aracın boğulmasına bujilerin benzin ile ıslanmasina dolayisiylada sabahları ve dinlenme ardından,arac geç çalısmaya başlıyor. Hele birde stop etmesin diyerek LPG cinize ayar yaptirdiysaniz bu süreç cok daha kısalıyor. Uzun lafın kisasi LPG taktirmak cok buyuk problem bunu okuyan arkadaslara araclari otomatik fabia polo gibi bir arac ise şiddetle taktirmamalarini tavsiye ederim. Bu bilgilere ulaşmam bana 500 tl ve bir ay gibi bir sürece mal oldu. Buda benim araştırıp farkı ustalardan bilgi almak istemeden kaynaklandı onlarca kisinin birikimi sonucu bu. Denemek isteyen varsa serüven sizi bekliyor. Para ve zamanda olması gerekiyor. Bu arada 2aydir çalışmıyorum yoksa hayatta bunun nedenini bulamazsdim .

otomatik araçlarda lpg sisteminin çok sorun çıkardığını bende duymuştum...verdiğiniz bilgiler bence çok önemli...teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
erginbkr
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Ergin
Arabanız: BUGATTİ VEYRON Benzin+LPG

İleti eupan » 05 Kas 2011, 22:06

Umarım isinize yaramistir, bir şey daha eklemek istiyorum aslında düz viteslerde de aynı sorun var fakat aracı kullanırken debrijay bunu fark etmenizi engelliyor. Fakat otomatik durkalklarda rolantiyi cok aşağı çektiğinden stop ediyor.
eupan
CLASSIC
CLASSIC

İleti eupan » 11 Oca 2012, 11:04

bir aydır sorun yaşamıyorum

bunu diğer arkadaşlarlada paylaşın. Bogaz kelebeği ayarı araç sıcak iken yapılınca tutmuyormuş.
aracı mutlaka soğuttuktan sonra yaptırın.
ikincisi lpg takınca oluşan stoplar için ne yaparsanız yapın araç düzelmiyor
tek çözüm lpg yi uyumlu bir marka ile değiştirmek.
Ben en son kit mtm ile değiştirdim. (brcnin orjinal italyan beyinli olanı, Brc beyinleri fiyat politikasından dolayı başka yerde üretiliyormuş üzerindede bu nedenle itayan mali değil italyan işi yazıyormuş buda dip not) dediğim gibi
araç sürüşüm bile değişmişti şimdi eski günlerime geri döndüm.
boş yere canınızı sıkmayın soguk bir ayar birde uyumlu marka başka çaresi yok
sensor değiştirerek boşa para harcamayın
bu bilgiler bana 750 tly mal oldu ( ögrenene kadar boşa harcadığım para)
eupan
CLASSIC
CLASSIC

İleti Serhatt » 21 Tem 2013, 03:01

Arkadaşlar merhaba herkese. 2001 model 1.4 101 hplik comfort Fabiam var ve lpg takmayı düşünüyorum. Fakat bu konuda hiç bi bilgim yok. Hangi marka lpg taksam sorun yaşamam bu işler nasıl yürür de sıkıntı yaşamam yardımcı olabilir misiniz ?
Serhatt
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Serhat Sağır
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 Comfort

İleti kispest » 21 Tem 2013, 04:23

Serhatt yazdı:Arkadaşlar merhaba herkese. 2001 model 1.4 101 hplik comfort Fabiam var ve lpg takmayı düşünüyorum. Fakat bu konuda hiç bi bilgim yok. Hangi marka lpg taksam sorun yaşamam bu işler nasıl yürür de sıkıntı yaşamam yardımcı olabilir misiniz ?

Forumda envai çeşit marka LPG kiti kullanan arkadaş gördüm. Atiker, BRC, Lovato, Landirenzo... Hepsi de mutlu görünüyor. Bende OMVL marka tertibat mevcut ve çok memnunum, hiçbir sıkıntım yok şimdilik. Markadan ziyade tertibatı kuracak ustanın işinde ehil olması çok daha önemli. En pahalısını beceriksiz bir ustaya taktırırsanız yüzünüz gülmez. En ucuzunu sağlam bir ustaya taktırırsanız senelerce kullanırsınız. Kısacası usta çok önemli.
Kullanıcı avatarı
kispest
AMBIENTE
AMBIENTE

Ad Soyad: Enes
Nereden: Ankara
Arabanız: Skoda Fabia (2005) 1.4 Special 101 HP

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 11 misafir