Fabia LPG sorunu

Forum kuralları
Forumlarımızda siyasi, dini yada toplumun hassasiyeti bulunan konulara değinmek yasaktır.

Fabia LPG sorunu

İleti Mecnun » 23 Ağu 2010, 18:24

Herkese iyi forumlar. 2005 1.4 101 bg Fabiam var. Aracım şuan 56bin kilometrede. 47binde Zavolli LPG taktırdım. Araç normal olarak seyrederken tekleme sorunu yaşamaya başladım. Daha sonra arıza ışığı yandı. Boğaz kelebeğini temizletip adaptasyon yaptırdım. Sorun düzelir gibi oldu ancak lpgde iken araç hızlanırken tekleyerek ilerliyordu ancak benzinde böyle birşey olmuyor. Bugün Skoda servisine götürdüm ve endüksiyon bobininin yeterli elektirik üretemediğini, normal şartlarda 13bin volt olması gerektiğini ancak 11binlerde gezdiğini söyledi (klima vs herşey açık iken) İşin vahim kısmı sorunumun 1500 TL filan tutacağını söylediler. :o Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Buna benzer sorun yaşayan varsa tecrübelerini iletirse çok sevinirim, teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Mecnun
Yeni Üye
Yeni Üye

Ad Soyad: Mecnun Bozdağ
Nereden: Bursa
Arabanız: Skoda Fabia 1.4 101 Special

İleti yexplorer » 23 Ağu 2010, 18:44

elektrik arızası ise bosch carda baktırın derim bende arıza varda lambda sensöründe voltaj arızası serviste 1500 civarı olacağını söylediler bosch cr tamir yoluyla en fazla 500 olacağını söyledi 250 de olabilirdi. servis arızalı parçayı değişim yoluna gider diğerleri değişecek en küçük parçayı değiştirir
yexplorer
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Balıkesir
Arabanız: 2003 Business

İleti colourone » 24 Ağu 2010, 13:19

bobin değişse düzelmez mi? bir bobinin orijinali de 250 300 ise...1500 tl bir fiyat nasıl oluşuyor?
colourone
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Ankara
Arabanız: Fabia 1.4 68bg

İleti zurna1788 » 24 Ağu 2010, 14:59

lpg ecunuzu kontrol ettirin.aynı problem bendede vardı.Ecu değişiminden sonra yok oldu.Ayrıca bujiler ve düzensiz lpg ayarıda bu problemleri tetikleyen faktörlerdir.
Var olduğun için değil,hayallerin ve hedeflerin için yaşa...
Kullanıcı avatarı
zurna1788
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Em-Ka
Nereden: Adana
Arabanız: Skoda Fabia 2001 68 hp ( SATILDI )

İleti denizkent » 25 Ağu 2010, 21:49

bencede bu beyin arızası gibi gösteriyor.
denizkent
CLASSIC
CLASSIC

İleti Mecnun » 30 Ağu 2010, 20:43

aracım şuan hiçbir müdahele yapılmadığı halde normal seyrine devam ediyor. neler olduğunu anlamak gerçekten güç :)
Kullanıcı avatarı
Mecnun
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti Mecnun » 23 Eyl 2010, 12:37

arkadaşlar tekrardan merhabalar, aracım kafa kurcalamaya devam ediyor :( 1 hafta önce filan aracı çalıştırmaya uğraştığımda kontağı açınca göstergelerin hiçbiri yanmadı. kapatıp tekrar denedim oldu ancak seyir haline geçince ibreler kendi kendine oynamaya başladı. 100 km hızla giderken ibre 0'a iniyor çıkıyor, gösterge lambaları yanıp söönüyor vs. daha sonra airbag arızası gösteriyordu. Bosch servise gösterdim ve akü değişti. Bir kaç gün böyle devam ettim ancak yine aynı hata oldu. Tekrar götürünce biz bişey yapamayız dediler ve servise gitmemi söylediler. Oraya da gittim, araç 1 gün onlarda kaldı heryeri incelediklerini söylediler(sözde), tesisatında problem varmış bir kaç kablo vs değişti tamam dediler ancak aradan 2 gün geçti ve bugün tekrar aynı hatayı yaptı. Buna akıl mantık getirmek zor olsa gerek diyorum ben. Aracım bu akşam yine orada kalacak. Bu işten gerçekten hiçbirşey anlamadım. daha önce başına gelen varsa lütfen yardımcı olsun kafayı yemek üzereyim
Kullanıcı avatarı
Mecnun
Yeni Üye
Yeni Üye

İleti taner_octavia » 23 Eyl 2010, 12:50

pek boyle bisey duymadık daha once.benimde ibreler gitti birden falan gecen ay yolda kaldım hatta ama benim sorun aküden cıktı akü susuz kalıp icindeki plakalar catlamıs ve ömrünü tamamlamıs yani.insallah kısa surede duzelir.nereye bıraktın arabayı bozkurtamı tomurcugamı.
Octavia'ya hayranım , Elegance hastayım :)
Kullanıcı avatarı
taner_octavia
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: Taner Semercioğlu
Arabanız: Kia Sportage

İleti diseqc » 23 Eyl 2010, 13:07

şimdi gelde lpg karlı de zaten takarken gitti 1500 tl birde lpg den oluşan sorunlardan dolayı rahat gider 1500 tl çektğin çile paha biçilemez şimdi ne zaman amorti edecek bu durumu bilmem ama sana başıma gelen bir olayı anlatayım önceki iş yerimde arkadaşın arabasına lpg taktırdık ilk bikaç gün bir sorun yoktu sonra araba bir anda sapıttı neyse detayı gecelim sonra montaj yapan ustamızı değiştirdik usta aynen şöyle dedi ve bana çok mantıklı geldi arabaya lpg takılınca bujileri mutlaka değiştirin iyi bir takım buji alın buji kablolarını mutlaka elden geçirin en ufak şüphede onlarıda değiştirin yani ateşeleme sistemine iyi bir bakım yapın sonra lpg takılsın çünkü lpg takıldıktan sonra motor lpg yi ateşleyebilmek için daha fazla akım çekiyor ve sonunda bobinler darmadağın oluyor sanırım sizinde bobinlerde sıkıntı var elinde yedek bobin olan bir tamirciyede bobinlerinizi değiştirip deneyin eğer düzelirse dediğim gibi buji ve tertbatı yenileyin ayrıca arabanızda kısa devre var sanırsam kabloları kontrol edin özellikle egzos civarından gecenler radyatörle egsoz arasında olanlar bazen yerinden ayrılıyor özellikle lpg takılınca oraları kurcalıyorlar ve tekrar yerlerne takmıyorlar ve kablo egzosa değince üstündeki yalıtım eriyor ve şase yapıyor akünün üstündeki sigortaları kontrol edin amperinden büyük sigorta bağlanmadığından emin olun yüksek akım gelipde sigorta atmadıysa böyle gösterge sapımaları falan olabiliyor zira araba bile yanabilir allah korusun benim arabayı ilk aldığımda öyleydi artık hangi geri zekalı elektrikçi apmışsa serçe parmağım kalınlığında bir kablo dolamış yani araba yansa o kablo erimez farkedir farketmez yenisiyle değiştirdim... umarım sorunuuz bir an önce düzelir.. benden bu kadar
Kullanıcı avatarı
diseqc
ELEGANCE
ELEGANCE

Ad Soyad: murat
Nereden: Rize
Arabanız: Peugeot 1.4 HDI Bipper

İleti fozdenak » 18 Nis 2011, 13:34

arkadaşım sorun halloldu mu bilmiyorum ama sorun LPG'nin enjektörlerinde.bende de aynı sorun vardı.servise gittim hemen ateşleme bobinine suç attı.1 tanesini değiştirdim düzeldi ertesi gün yine aynı sorun.yine gittim 2 tane daha değiştireceğiz dedi.ben olmaz dedim.değiştirmedim.başka bir servise gittim.usta bana senin araban saat gibi çalışıyor bu arıza lpg'den dedi.Lpg taktırdığım yere gittim.Bu enjektörler arızalı çıktı fabrika toplatıyor şimdilik başka bi enjektör takacağız İtalya'dan yenileri gelince yeniden değiştireceğiz dediler.Tüm Türkiye'de toplatılıyor dediler.Taktığı enjektörler bir daha sorun çıkarmadı.2 gün önce yeni enjektörler eline geçmiş ve taktırdım.İnan enjektör sesi dahi gelmiyor.ilk taktığı arızalı olan enjektörlerden inanılmaz ses geliyordu.Bu şekilde sorun çözüldü arkadaşım.
Skoda Fabia 1.4I Classic 2005 101 HP
fozdenak
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kırklareli
Arabanız: Skoda Fabia Class

İleti cineration » 19 Nis 2011, 10:06

enjektörlerdeki sorun göstergeleri nasıl etkiliyor pek bağlantı kuramadım açıkçası
Ben skoda Fabia almadan önce sanki yollarda hiç Fabia yoktu
Kullanıcı avatarı
cineration
AMBIENTE
AMBIENTE

Nereden: Sakarya
Arabanız: 2001 model Fabia 50KW(68BG)

İleti fozdenak » 19 Nis 2011, 15:46

LPG enjektörlerinde sorun olunca örneğin 2. enjektörde sorun varsa o enjektörden yakıt gelmiyor ve araba tekliyor.sanki ateşleme arızası gibi.bu da sarı motor ışığının yanmasına sebep oluyor.bilgisayarla bağlanınca da 2. pistonda ateşleme olmadığını söylüyordu.bi ara arabam 40 km hıza zor erişiyordu.benzine alınca normala dönüyordu.ama şuan herşey normal.
Skoda Fabia 1.4I Classic 2005 101 HP
fozdenak
CLASSIC
CLASSIC

Nereden: Kırklareli
Arabanız: Skoda Fabia Class

Fabia

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 10 misafir